W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Bezpłatne WARSZTATY
z zakresu tańców narodowych i regionalnych
dla seniorów

Dom Kultury LSM (ul. K. Wallenroda 4a)

Zajęcia odbywają się w piątki

Grupa I – 14:30

Grupa II – 15:30

Grupa III – 16:30

_______________

 

tel. 605 236 308

e-mail: warsztaty2018@gmail.com

Warsztaty prowadzi Mateusz Janusz Solowski
Projekt zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin

 

Mateusz Janusz Solowski to utalentowany lubelski artysta tancerz, specjalizujący się w tańcach ludowych, etnicznych i charakterystycznych, który mimo swojego młodego wieku ma na swoim koncie wiele koncertów na terenie Lublina, województwa lubelskiego oraz poza granicami Polski. Pasją Mateusza Solowskiego jest propagowanie i prezentacja piękna polskiego folkloru
czym włącza się w ochronę dziedzictwa narodowego. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymywał niejednokrotnie nagrody na Turniejach Tańców Polskich o randze Ogólnopolskiej, a w 2017 r. stypendium Prezydenta Miasta Lublin. Mateusz Solowski bierze czynny udział w edukacyjnych audycjach i koncertach dla dzieci i młodzieży współtworząc programy dotyczące tańców narodowych i regionalnych. Aktywnie angażuje się w warsztaty taneczne „ Tańcz i śpiewaj po polsku” w ramach Lubelskich Festiwali Nauki. Ponadto jest solistą Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej.
Warsztaty, które poprowadzi są skierowane do osób starszych, mające na celu zwiększenie aktywności fizycznej oraz uświadomienie uczestnikom bogactwa drzemiącego w polskiej kulturze ludowej. Podczas zajęć zostaną omówione podstawowe kroki tańców narodowych: polonez, krakowiak, kujawiak, oberek i mazur, a także tańce i piosenki regionu lubelskiego.

 

 ...

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2018
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC

RELACJE FILMOWE

PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk

Archiwa

Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją