W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Zapraszamy


NIE RZUCIM ZIEMI

231 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

***

***

XVI WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI FRANCUSKIEJ

DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH

25 KWIETNIA 2022 r.

Dom Kultury LSM,

ul. Wallenroda 4a, godz. 10:00

Wstęp wolny

ORGANIZATORZY FESTIWALU: XXIX LO im cc. mjr Hieronima Dekutowskiego ps.”Zapora” w Lublinie, III LO im. Unii Lubelskiej, Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie, Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE LUBLIN oraz Dom Kultury LSM serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w XVI edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Francuskiej. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Festiwal odbywa się w ramach obchodów Dni Frankofonii .Celem konkursu jest popularyzacja piosenki francuskiej, doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka francuskiego, umuzykalnienie, poszerzenie wiedzy o kulturze krajów francuskojęzycznych.

Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się soliści lub zespoły ze szkół podstawowych (13-15 lat) oraz ze szkół ponadpodstawowych (po 2 uczestników/zespoły z danej placówki).

Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się na stronach szkół:

https://www.29lo.lublin.pl/

http://www.3lo.lublin.pl_________________________

KONCERT

uczniów klasy skrzypiec

Prof. KATARZYNY KOSTRZEWY

z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st.

im Karola Lipińskiego w Lublinie

DOM KULTURY LSM ZAPRASZA

Koncert odbędzie się we wtorek 19 kwietnia 2022 r. o godz. 16.00

w sali widowiskowej DK LSM

Wystąpią soliści:

JULIA CYMERMAN

POLA PIASECKA

NIKODEM SEREJA

Akompaniament:

IZABELA POŁETEK-CELIŃSKA

W PROGRAMIE:

Oskar rieding, Karl Bohm, Ewa Iwan, Joachim Raff

*

WSTĘP WOLNY

2022-04-08 18:00


Dominika Wilk


Urodzona w 1991 roku w Lublinie. Absolwentka Kolegium Sztuk Pięknych
w Kazimierzu Dolnym oraz Grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom zrealizowany w 2015 roku w pracowni Zakładu Grafiki Warsztatowej
i Eksperymentalnej pod kierunkiem prof. Artura Popka. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych m.in.: Międzynarodowym Biennale Plakatu w Lublinie, w wystawie Między grafiką
a chemią
w Zielonej Górze, w wystawie Drogi stąd wychodzą na północ. Grafiki
z miasta Czechowicza
w Poznaniu, w studenckiej wystawie plakatów Res Non Verba i w Międzynarodowym Biennale Plakatu w Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz wielu innych. W 2016 roku brała udział w wystawie konkursowej 4th Art Biennale of Szeklerland. Rok później odbyła się jej indywidualna wystawa w A.R Gallery w Nowym Yorku. W swoich obecnych działaniach autorka wykorzystuje; dającą ogromne możliwości, technikę sitodruku. Główną osią twórczości są bajkowe wizerunki miast. Inspiracją do tych ilustracji są nie tylko realnie odwiedzane miejsca, ale także surrealistyczne wizje. Temat miasta jest w twórczości punktem wyjścia do zabawy bogatym wachlarzem elementów. Wszystkie prace utrzymane są w podobnej ilustratorskiej konwencji, pozbawionej koloru; gdzie główną rolę gra czerń i biel.

WERNISAŻ wystawy odbędzie się w piątek 8 kwietnia 2022 r. o godz.18:00

WSTĘP WOLNY

_____________________

NA KIERMASZ
ZAPRASZAMY

7 i 8 kwietnia w godz. 9:00 – 12:00

_____________________

W spotkaniu wezmą udział:

Piotr Rębacz – kierownik Wydziału Koordynacji Inwestycji
Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie

Marcin Kolejko – ekspert w Zespole Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej

_________________________

The Source of Sound

KONCERT charytatywny „Gramy dla UKRAINY”.
Kasia, Maciek i Ola – od kilku dobrych lat spotykali się przy różnych projektach i wydarzeniach, aż w końcu postanowili spotykać się regularnie i razem tworzyć. 
Oto oni: piękna głębia basu wiolonczeli Kasi, wspaniały wokal i rytmiczna gitara Maćka oraz subtelne, ale zwariowane skrzypce Oli.
Pewnego dnia stwierdzili, że jeden Maciek to za mało, dlatego zaprosili do współpracy drugiego Maćka – świetnego perkusistę, dla którego nie ma rytmu nie do zagrania. Cała czwórka gra wspólnie z Lubelską Orkiestrą Muzyki Rozrywkowej „FeelHarmonia”, o której możecie poczytać poniżej:)
Ten koncert grają z myślą o niesieniu pomocy potrzebującym z Ukrainy. 
W tym dniu gramy i zbieramy dary:- żywność długoterminową,- żywność typu instant. 

Słów kilka o orkiestrze – kim jest „Feelharmonia”
„Otóż okazało się, że w Lublinie jest wiele osób, które chciałyby powrócić do wspólnego grania, ale niestety nie mają takiej możliwości, między innymi ze względu na brak miejsca do prób oraz brak kontaktu z innymi osobami chętnymi do kontynuowania gry. Stąd też pojawił się pomysł na stworzenie orkiestry, powstałej z myślą o muzykach, którzy na co dzień nie zajmują się muzyką zawodowo, jednak chcieliby rozwijać swoje pasje, wspólnie występować i dzielić się muzycznymi emocjami.
Ze względu na pandemię, orkiestra wystartowała w formie wirtualnej tworząc pierwsze wspólne nagrania „z domu” wykonane za pomocą telefonów. W tej chwili, poza nagraniami online, orkiestra ma na swoim koncie organizację i udział w wielu koncertach, tj. Koncert Wielkopostny zorganizowany w marcu 2021 we współpracy z Parafią św. Józefa, Fundacją „Lux Veritatis” oraz Fundacją Przestrzeń Talentów, Bajkowy Koncert zrealizowany 01.10.2021 w ramach stypendium „Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka” oraz koncert charytatywny w Chatce Żaka dla zwierząt z Leśnego Pogotowia oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.


Na co dzień orkiestra współpracuje z Domem Kultury LSM, który jest również siedzibą artystyczną zespołu.”

Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

RELACJE FILMOWE

PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk

Archiwa

Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją