W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Niniejsza domena domkulturylsm.pl stanowi obecnie
ARCHIWUM działalności oraz wydarzeń jakie miały miejsce
w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2022 r.

Wszelkie AKTUALNOŚCI oraz ZAPOWIEDZI
znajdziecie Państwo na nowej odsłonie strony:

www.dklsm.pl

ZAPRASZAMY

 Zapraszamy na zajęcia

dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dla dorosłych.
w sezonie 2023/24

działalności Domu Kultury LSM.

 Pełna oferta jest dostępna na nowej odsłonie naszej strony internetowej dklsm.pl w zakładce ZAJĘCIA.

Koncerty

Relacja filmowa – Zenon Krawczyk:

 • 23 czerwca 2022 – XII FIESTA ORIENTALNA

 • Taniec brzucha wywodzi się z kultury arabskiej Egiptu, Syrii, Libanu, Tunezji, Maroca, Turcji i oryginalnie występuje pod nazwami Raks Sharki,

  W XX wieku taniec brzucha został rozpowszechniony na zachodzie i wzbogacony o elementy tańców zachodu: baletu, Jazzu, kabaretu.

  W tak uwspółcześnionej formie taniec Belly Dance zdobył serca fanek i publiczności z całego świata.

  Popularność tego tańca tkwi w niezwykłej jego ekspresji. Tańcząca kobieta odnajduje wewnętrzną siłę, przeżywa radość. Taniec ten pozwala jej wyrazić siebie…

  Wizualnie taniec brzucha łączy w sobie kontrasty: miękkość ruchów rąk i brzucha oraz ostre akcenty bioder do akompaniamentu bębna / darbuki. Ta forma ekspresji pozwala tancerce w subtelny sposób pokazać zmienne, nieuchwytne wręcz uczucia, nastroje, marzenia, które przepływają przez kobiecą duszę.

  Taniec brzucha zatem nie tylko podkreśla kobiece piękno i grację, ale również sięga do wewnętrznej kobiecej siły ducha, ujawnia rąbek kobiecej tajemnicy, którą na próżno pragną zgłębić mężczyźni.

  Taniec orientalny to także bogactwo folkloru, mnogość barw, rekwizytów, niezwykłych strojów- pięknie i bogato zdobionych.


  Jakie uczucia możecie Państwo odnaleźć w tańcu brzucha? Przede wszystkim radość, śmiałość, zaproszenie do wspólnej zabawy, ale również żal, smutek, tęsknotę. Za czym? Za MIŁOŚCIĄ. Także arabskie piosenki najczęściej mówią przede wszystkim o tym jednym najważniejszym.

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego magicznego tańca orientu w wykonaniu tancerek ze szkoły AktivGen prowadzonej przez Iwonę Torbicką.

  W programie występy znakomitych tancerek – znanych i cenionych na scenach w Polsce i za granicą: Joanny Dudek i Moniki Dendy.

  Zobaczymy też nowe zespoły prowadzone przez Iwonę Torbicką i Joannę Dudek.

  Imprezie będzie towarzyszył „bazarek orientalny”, gdzie będzie można obejrzeć i zakupić ozdoby orientalne, biżuterię, czy przedmioty do dekoracji wnętrz.

  „Szlagiery muzyki filmowej” – to koncert, na który złożą się utwory instrumentalne oraz instrumentalno-wokalne, pochodzące z polskich i zagranicznych filmów, od okresu przedwojennego po współczesność.

  Wśród dwudziestu utworów znajdą się m.in. takie „hity”, jak „Na pierwszy znak” z filmu „Szpieg w masce”, „Wokaliza” z filmu „Dziewiąte wrota”, „My heart will go on” z filmu „Titanic” czy temat z filmu „Lista Schindlera”.

  Wykonawcą koncertu jest Zespół „Cantabile” w składzie:

  Sylwia Kawecka – śpiew

  Natalia Kozub – skrzypce

  Mirosław Kozub — wiolonczela

  Alfred Kędziora – fortepian, aranżacje

  Zespół Cantabile to zespół złożony z muzyków, którzy występują na scenach w całej Polsce, aktywnie uczestnicząc w różnego rodzaju koncertach oraz artystycznych projektach. Ideą zespołu jest profesjonalizm. Muzyka to nie tylko ich zawód, ale przede wszystkim wielka pasja, którą pragną podzielić się z publicznością.


  NIE RZUCIM ZIEMI

  231 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  ***

  ***

  XVI WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI FRANCUSKIEJ

  DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH

  25 KWIETNIA 2022 r.

  Dom Kultury LSM,

  ul. Wallenroda 4a, godz. 10:00

  Wstęp wolny

  ORGANIZATORZY FESTIWALU: XXIX LO im cc. mjr Hieronima Dekutowskiego ps.”Zapora” w Lublinie, III LO im. Unii Lubelskiej, Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie, Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE LUBLIN oraz Dom Kultury LSM serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych
  i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w XVI edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Francuskiej. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

  Festiwal odbywa się w ramach obchodów Dni Frankofonii .Celem konkursu jest popularyzacja piosenki francuskiej, doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka francuskiego, umuzykalnienie, poszerzenie wiedzy o kulturze krajów francuskojęzycznych.

  Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się soliści lub zespoły ze szkół podstawowych (13-15 lat) oraz ze szkół ponadpodstawowych (po 2 uczestników/zespoły z danej placówki).

  Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się na stronach szkół:

  https://www.29lo.lublin.pl/

  http://www.3lo.lublin.pl  _________________________

  KONCERT

  uczniów klasy skrzypiec

  Prof. KATARZYNY KOSTRZEWY

  z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st.

  im Karola Lipińskiego w Lublinie

  DOM KULTURY LSM ZAPRASZA

  Koncert odbędzie się we wtorek 19 kwietnia 2022 r. o godz. 16.00

  w sali widowiskowej DK LSM

  Wystąpią soliści:

  JULIA CYMERMAN

  POLA PIASECKA

  NIKODEM SEREJA

  Akompaniament:

  IZABELA POŁETEK-CELIŃSKA

  W PROGRAMIE:

  Oskar rieding, Karl Bohm, Ewa Iwan, Joachim Raff

  *

  WSTĘP WOLNY

  The Source of Sound

  KONCERT charytatywny „Gramy dla UKRAINY”.
  Kasia, Maciek i Ola – od kilku dobrych lat spotykali się przy różnych projektach i wydarzeniach, aż w końcu postanowili spotykać się regularnie i razem tworzyć. 
  Oto oni: piękna głębia basu wiolonczeli Kasi, wspaniały wokal i rytmiczna gitara Maćka oraz subtelne, ale zwariowane skrzypce Oli.
  Pewnego dnia stwierdzili, że jeden Maciek to za mało, dlatego zaprosili do współpracy drugiego Maćka – świetnego perkusistę, dla którego nie ma rytmu nie do zagrania. Cała czwórka gra wspólnie z Lubelską Orkiestrą Muzyki Rozrywkowej „FeelHarmonia”, o której możecie poczytać poniżej:)
  Ten koncert grają z myślą o niesieniu pomocy potrzebującym z Ukrainy. 
  W tym dniu gramy i zbieramy dary:- żywność długoterminową,- żywność typu instant. 

  Słów kilka o orkiestrze – kim jest „Feelharmonia”
  „Otóż okazało się, że w Lublinie jest wiele osób, które chciałyby powrócić do wspólnego grania, ale niestety nie mają takiej możliwości, między innymi ze względu na brak miejsca do prób oraz brak kontaktu z innymi osobami chętnymi do kontynuowania gry. Stąd też pojawił się pomysł na stworzenie orkiestry, powstałej z myślą o muzykach, którzy na co dzień nie zajmują się muzyką zawodowo, jednak chcieliby rozwijać swoje pasje, wspólnie występować i dzielić się muzycznymi emocjami.
  Ze względu na pandemię, orkiestra wystartowała w formie wirtualnej tworząc pierwsze wspólne nagrania „z domu” wykonane za pomocą telefonów. W tej chwili, poza nagraniami online, orkiestra ma na swoim koncie organizację i udział w wielu koncertach, tj. Koncert Wielkopostny zorganizowany w marcu 2021 we współpracy z Parafią św. Józefa, Fundacją „Lux Veritatis” oraz Fundacją Przestrzeń Talentów, Bajkowy Koncert zrealizowany 01.10.2021 w ramach stypendium „Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka” oraz koncert charytatywny w Chatce Żaka dla zwierząt z Leśnego Pogotowia oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.


  Na co dzień orkiestra współpracuje z Domem Kultury LSM, który jest również siedzibą artystyczną zespołu.”

  Zapraszamy Państwa na autorski recitalu muzyczno-wokalny z akompaniamentem gitary „na żywo” w wykonaniu Andrzeja Grądkiewicza.

  Program recitalu zdecydowanie opiera się na jego tekstach i muzyce autorskiej i o powiada o życiu na przestrzeni sześćdziesięciu dziewięciu lat. Jest leki, przyjemny i skierowany do osób w każdym wieku.


  Andrzej Grądkiewicz w latach 1978-1988 byłe członkiem
  zespołu BAJM i współtwórcą sukcesu grupy z piosenką „Piechotą do lata” Opole’78 (gitara basowa).

  Zespół BAJM – 1978 rok


  Nagrodzony Medalem Prezydenta Miasta Lublin za zasługi na rzecz lubelskiej kultury sierpień 2018 r.

  KONCERT odbędzie się w piątek 18 marca 2022 r. o godz. 18:00

  SOKOŁOWSKI & MENET
  Koncert utworów z płyty „Jej portret”

  wtorek 8 marca godz. 18:00

  Bezpłatne wejściówki dostępne w sekretariacie Domu Kultury LSM


  Wykonawcy:


  Śpiew:

  Patrycjusz Sokołowski – jeden z ciekawszych głosów bas-barytonowych w Polsce, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Solista- śpiewak, występował w większości teatrów w Polsce, m.in. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, na stałe związany z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach wokalnych. W 2019 r. uhonorowany przez Związek Artystów Scen Polskich prestiżową statuetką ARION za wybitne osiągnięcia artystyczne.


  Fortepian:

  Gabriel Menet – wybitny polski pianista jazzowy, koncertował w Europie i USA. Jako kompozytor współpracował z teatrami w całej Polsce. Autor muzyki na ceremonię otwarcia Mistrzostw Europy UEFA U-21 w piłce nożnej.


  Repertuar koncertu:
  Utwory, które znalazły się na debiutanckim albumie zespołu „Jej portret”– polskie piosenki estradowe, a także standardy jazzowe:

  „Małe kino”
  z rep. Mieczysława Fogga, sł. Ludwik Starski, muz. Władysław Szpilman;

  „Kochać”
  z rep. Piotra Szczepanika, sł. Andrzej Tylczyński, muz. Andrzej Korzyński

  „Czas nas uczy pogody”
  z rep. Grażyny Łobaszewskiej, sł. Jacek Cygan, muz. Krzesimir Dębski

  „Brzydcy”
  z rep. Grażyny Łobaszewskiej, sł. Jan Wołek, muz. Krzysztof Ścierański

  „Jej portret”
  z rep. Bogusława Meca, sł. Jonasz Kofta, muz. Włodzimierz Nahorny

  „Lubię wracać”
  z rep. Zbigniewa Wodeckiego, sł. Wojciech Młynarski, muz. Zbigniew Wodecki

  „C’est la vie”
  z rep. Andrzeja Zauchy, sł. Jerzy Siemasz, muz. Wiesław Pieregorólka

  „Szarp Pan bas”
  z rep. Barbary Kraftówny, sł. Jeremi Przybora, muz. Jerzy Wasowski

  „Zimny drań”
  z rep. Mieczysława Fogga, sł. Jerzy Nel, Ludwik Starski, muz. Henryk Wars

  „Mona Lisa”
  z rep. Nat King Cole’a, sł. i muz. Ray Evans i Jay Livingston

  ***

  ***

  Więcej o zespole można przeczytać na stronie internetowej artysty:
  https://patrycjuszsokolowski.com/sokolowski-menet/

  Mamy przyjemność zaproponować Państwu szczególny rodzaj miło spędzonego wieczoru. Zapraszamy na urocze spotkanie w nastroju liryczno – kabaretowym. Nieczęsto zdarza się, żeby skutecznie połączyć teksty i piosenki kabaretowe z delikatną nutką liryki. Ale tym razem efekt jest wyborny. Ten program traktuje przede wszystkim o miłości. Oglądając go, uświadomicie sobie Państwo za jednym posiedzeniem, ileż ona ma niezdiagnozowanych aspektów! Przedstawiony zostanie głównie męski punkt widzenia. A to z tej prostej przyczyny, że na scenie pojawi się ON.

  Maurycy Polaski jest dyplomowanym aktorem. Większość zawodowej kariery poświęcił kabaretowi. Związany jest również z krakowskim teatrem STU. Występuje, pisze muzykę i teksty. A do tego, jak się okazuje, jest osobnikiem niezwykle wrażliwym na punkcie płci. Zwłaszcza pięknej. Ma też gitarę i nie zawaha się jej użyć…

  Od pewnego czasu internetowa strona na FB „Maurycy Polaski – Jeszcze tak nie było” oferuje codzienną dawkę ironii w satyrycznej pigułce zatytułowanej „Mój przekaz dnia”. Przekazy obecne są również na You Tube. Kilkanaście z nich usłyszą Państwo w trakcie koncertu.

  Na estradzie liczy się osobowość i urok artysty, które Maurycy Polaski niewątpliwie posiada. I to w dużych ilościach.

  Do zobaczenia!

  REZERWACJE – tel. 81 743 48 29

  Krystyna Szydłowska –  Od 42 lat zakochana w Lublinie solistka, śpiewaczka,  aktorka Teatru Muzycznego, Teatru  Kameralnego w Lublinie. Uwielbiana przez lubelską publiczność i ceniona przez krytykę  za znakomite aktorstwo i sceniczny temperament. 

  Uhonorowana medalem Gloria Artis. 

  Jej pasją jest teatr, śpiew, taniec. Jakby tego było malo na emeryturze odkryła co zrobić, by nie siąść na laurach i kanapie.  Śpiewa z siostrami – Ela, Jola, Krysia czyli Siostry Szydłowskie. 

  W 2015 roku odkryła nową pasję – zaczęła malować obrazy. Jak sama mówi: Natura maluje tak cudnie, więc: maluję lasy, kwiaty, domy pośród drzew…  Farby akrylowe – w tym czuję się najlepiej.

  Spotkanie autorskie i wernisaż wystawy malarstwa połączone z koncertem odbędą się w Galerii Sztuki i sali widowiskowej Domu Kultury LSM – w poniedziałek 7 lutego od godz. 17:00.

  Serdecznie ZAPRASZAMY

  ✓ Część III – odbyła się w niedzielę 23 stycznia 2022 r.

  ___

   Część II – odbyła się w sobotę 22 stycznia 2022 r.


  ✓ Część I – odbyła się w piątek 21 stycznia 2022 r.

  —> SZCZEGÓŁY <---


  ____________________

  piątek 22 października 2021 o godz. 18.00

  Romantyczny koncert

  Druga ballada o Kazimierzu Dolnym

  Sławomir Zygmunt śpiewa piosenki o miłości

  Sławomir Zygmunt (śpiew, gitara, harmonijka ustna) zaprezentuje dwadzieścia pięknych piosenek o miłości w różnych jej aspektach.

  Na gitarze basowej zagra Tymon Trąbczyński.

  Czytaj dalej

  W sobotę 16 października w Domu Kultury LSM odbędzie się 11. edycja „LUBLIN BLUES SESSION”. Tegoroczni wykonawcy związani są z Lublinem, ale łączy ich także twórcze podejście do muzyki i zamiłowanie do bluesa.

  Koncerty rozpocznie akustycznie Łukasz Jemioła. Muzyk wydał właśnie swoją trzecią płytę pt. „Dziękuję” z autorskim materiałem. Artysta w swoim solowym występie zaprezentuje utwory zaaranżowane na oryginalne instrumenty, m.in. charakterystyczną dla bluesa gitarę lap steel i inne.

  Następnie zagra i zaśpiewa swoje autorskie utwory Adam Bartoś, który wystąpi z zespołem. Usłyszymy utwory w klimacie rocka i bluesa w ciekawych aranżach z oryginalnymi tekstami. Kilka utworów będzie miało swoją premierę, bo jest to materiał przygotowywany na nową płytę artysty.

  Zwieńczeniem wieczoru będzie występ grupy Teksasy i Wojtka Cugowskiego. Po latach muzycy zdecydowali się powrócić do wspólnego grania, bazując na autorskim programie oraz standardach bluesowo-rockowych… W programie materiał z nowo nagranej płyty, która ukaże się wkrótce.

  Przed koncertami zapraszamy na część edukacyjną Lublin Blues Session, czyli wystawę fotografii pt. „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” i spotkanie z jej autorem – Zbyszkiem Jędrzejczykiem. Wystawa towarzyszyła wielu prestiżowym festiwalom bluesowym w Polsce. Zawiera głównie koncertowe ujęcia czołowych amerykańskich muzyków bluesowych, ale nie brakuje też artystów brytyjskich i naturalnie polskich.

  ->>> SZCZEGÓŁY <<<-

  czwartek 23 września godz. 18:00


  ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA POLITECHNIKI LUBELSKIEJ, jako współpartner wystąpi z oprawą taneczną projektu ministerialnego Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej i Twórczości Teatralnej EDUARTTE  „WAKACJE Z PANEM PICHONEM”. Cykl opowiada o pewnym okresie życia FRYDERYKA CHOPINA.

  Główna pomysłodawczyni, MARIOLA ZAGOJSKA prezentuje jeden z cyklu trzech odcinków projektu, pt. „Hulanki i swawole w Gospodzie pod Dzikim Człowiekiem”.

  W programie można usłyszeć pieśni polskich kompozytorów oraz obejrzeć polskie tańce narodowe i ludowe.

  https://www.festiwal.lublin.pl/projekty/projekt,inspiracje-folklorem-w-tworczosci-polskich-kompozytorow,pid5565.html

  SZCZEGÓŁY:

  https://www.festiwal.lublin.pl/projekty/projekt,enjoy-the-dance-inclusive-dancing-gamza-51-years-old,pid5530.html

  _______________________

  Przegląd zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu

  Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Lublin

  Szanowni państwo,

  Stowarzyszenie Nasz Piast

  Fundacja Ochrony i Rozwoju Kultury Ludowej

  oraz Dom Kultury LSM

  organizują

  XI Ogólnopolski Przegląd Zespołów i Grup Kolędniczych

  w roku 2021

  Przegląd odbędzie się w formie konkursu prezentacji filmowych które do organizatorów nadeślą wykonawcy, zespoły bądź placówki kultury. Na podstawie zarejestrowanych na filmie występów jury, jak dotychczas, pod kierownictwem prof. dr hab. Jana Adamowskiego z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oceni najbardziej oryginalne i najlepsze prezentacje.

  ZAPRASZAMY do zapoznania się z prezentacjami zaproponowanymi przez UCZESTNIKÓW PRZEGLĄDU


  Protokół jury

  XI Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów i Grup Kolędniczych

  Lublin 1 marca 2021 roku

  Ze względu na obowiązujące obostrzenia pandemiczne tegoroczny, już XI Ogólnopolski Przegląd Zespołów i Grup Kolędniczych, został zorganizowany na innych niż poprzednio warunkach. Nie było przesłuchań bezpośrednich, odbywanych ostatnio na scenie Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a uczestnicy swoje utrwalone prezentacje przesyłali drogą internetową. Organizatorzy do oceny otrzymali ogółem 29 prezentacji. W tym było to 7 różnorodnych widowisk (o charakterze obrzędowym oraz osnutych na wątkach Bożego Narodzenia scenek teatralnych) oraz 22 prezentacje pieśni kolędniczych w wykonaniu zespołów i grup śpiewaczych. Wykonawcy wywodzili się zarówno ze środowisk wiejskich jak i miejskich i reprezentowali dwa województwa – lubelskie i podkarpackie.

  Jury obradowało w następującym składzie:

  Prof. dr hab. Jan Adamowski – Instytut Nauk o Kulturze UMCS jako przewodniczący;

  Dr hab. Mariola Tymochowicz – Instytut Nauk o Kulturze UMCS;

  Mgr Andrzej Sar – wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

  Prezentacje oceniano w dwu kategoriach: widowiska i programy zespołów śpiewaczych.

  Jury ogólnie stwierdza bardzo wyskoki poziom nadesłanych na konkurs materiałów. Zgodnie z regulaminem poszczególne programy oceniano z uwzględnieniem następujących kryteriów:

  – dobór repertuaru: w tym zakresie zwracano na różnorodność gatunkową prezentacji, ich kulturową istotność oraz oryginalność i zgodność z ludową czyli oralną tradycją; chodzi tu też i o to aby wszystkie prezentacje nawiązywały do autentycznych zwyczajów kolędowania, a więc obrzędowego składania świątecznych życzeń;

  – staranność przygotowania i wykonania wystąpień, także z uwzględnieniem ludowej stylistyki i poetyki;

  – włożony wkład pracy w ogólne przygotowanie nagrania.

  Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

  W zakresie widowisk:

  Nagrodę I stopnia otrzymał Zespół z Łazor na widowisko kolędnicze: „Herody z dziadem” – 400zł.

  II Nagroda została przyznana Zespołowi z Budek za widowisko „Herody” – 300 zł;

  III nagrodę jury przyznało lubelskiej grupie za widowisko „Ludowa szopka z lalkami” – 200 zł.

  Prezentacje zespołów śpiewaczych zostały ocenione następująco:

  Dwie równorzędne pierwsze nagrody – 300 zł każda, przypadły zespołom: z Kawęczyna (grupa żeńska) i Zespołowi „Jarzębina” z Kocudzy.

  Trzy równorzędne drugie nagrody – po 250 zł każda, przyznano: Zespołom z Modliborzyc, Czernica i Kawęczyna (grupa męska).

  Równorzędne trzecie nagrody po 150 zł każda, otrzymały zespoły: z Aleksandrowa, Moszczanianki, Marianki z Kocudzy, Zespół z Zawitały i Borowiacy z Branwi (grupa męska).

  Uznając wspomniany wcześniej wysoki merytoryczny poziom przygotowanych przez zespoły śpiewacze programów jury dodatkowo przyznało wyróżnienia honorowe, ze wskazaniem na następujące zespoły: Kocudzanki z Kocudzy, Pelagia z Ryk, Rososzanki z Rososzy,Branwiacy z Branwi, Roztoczanki oraz zespół z KGW z Zalesia.

  Zwracamy ponadto uwagę i na to, że lubelski Przegląd bezpośrednio realizuje cele związane z ochroną narodowego dziedzictwa kulturowego w całej jego integralności i historycznym, religijnym czy społeczno-kulturowym zróżnicowaniu, co rzadko jest brane pod uwagę w innych, bliskich tematycznie przeglądach. Dlatego też jury wskazuje na niezbędną potrzebę jego dalszej kontynuacji.

  Za jury przewodniczący: Prof. dr hab. Jan Adamowski

  *

  Szanowni państwo

  Uprzejmie proszę o przesłanie mailem na adres cz.warda@interia.pl następujących informacji:

  1. imię i nazwisko kierownika zespołu

  2. adres korespondencyjny ( kod pocztowy z nazwą miejscowości)

  Dane te są potrzebne do wysłania książki „Kultura Ludowa Lubelszczyzny” oraz dyplomów za uczestnictwo i zajęte miejsce. Nadto należy przesyłać numer konta bankowego na które będą wypłacane przyznane nagrody.

  Z poważaniem Czesław Warda – Prezes Stowarzyszenia

  Koncert odbędzie się
  we wtorek 21 kwietnia 2020 r. o godz. 18.00
  Bilet 20 zł

  Dom Kultury LSM uprzejmie informuje, iż

  bilety zakupione bądź zarezerwowane

  na koncerty organizowane przez naszą placówkę

  honorowane będą po wznowieniu działalności

  zawieszonej w związku z KORONAWIRUSEM

  Koncert niezapomnianych utworów

  Oczy czornyje – Romanse i ballady rosyjskie


  Wystąpią:
  Natalia Skipor – sopran, Kamil Król – tenor,
  Natalia Kozub – skrzypce, Mirosław Kozub – wiolonczela,
  Alfred Kędziora – fortepian

  W programie m.in. utwory:
  Romans/ Nadieżda/ Dorogoj dlinnoju/ Człowieczy los/ Podmoskownyje wieczera/ Walc z II suity jazzowej/ Modlitwa/ Tolko raz/ Czornyje browi, karyje oczy/ Fantazja na temat pieśni ludowej Werchowyna/ Na wzgórzach Mandżurii/ Na zarie ty jejo nie budzi/ Romans rosyjsko – cygański/ Zwei guitarren/ Oczy czornyje/ Gori, gori moja zwiezda/ Kalinka/ Katiusza
  Prowadzenie – Ewa Hadrian

  Czytaj dalej

  Koncert
  we wtorek 24 marca 2020 r. o godz. 18.00
  Bilet – 20 zł

  Dom Kultury LSM uprzejmie informuje, iż

  bilety zakupione bądź zarezerwowane

  na koncerty organizowane przez naszą placówkę

  honorowane będą po wznowieniu działalności

  zawieszonej w związku z KORONAWIRUSEM


  Nastrojowy KONCERT  Czytaj dalej

  Koncert
  w poniedziałek 17 marca 2020 r. o godz. 18.00

  !!! BILETÓW BRAK !!!

  Dom Kultury LSM uprzejmie informuje, iż

  bilety zakupione bądź zarezerwowane

  na koncerty organizowane przez naszą placówkę

  honorowane będą po wznowieniu działalności

  zawieszonej w związku z KORONAWIRUSEM


  KONCERT
  najpiękniejszych utworów operetkowych i musicalowych

  CUDOWNY ŚWIAT OPERETKI


  wystąpią:

  Gość specjalny – Kamila Lendzion – sopran


  Mariola Zagojska – sopran, Anna Barska – sopran
  Dorota Szostak-Gąska – sopran, Jakub Gąska – tenor
  Patrycjusz Sokołowski – baryton
  Para taneczna: Marzena Karwatowska i Rafał Wosiak
  oraz zespół instrumentalny
  Agnieszka Schulz-Brzyska – fortepian,
  Magdalena Maciąg – skrzypce, Krzysztof Pachla – klarnet
  w programie:
  arie i duety z operetek Księżniczka Czardasza, Wesoła wdówka, Zemsta nietoperza, Baron cygański, Hrabina Mariza, Skrzypek na dachu, Błękitna maska, Giuditta, piosenki z lat XX i  popisy taneczne

  reżyseria: Mariola Zagojska, prowadzenie – Ewa Hadrian

   • 13 marca – Wernisaż – Krystyna Głowniak RYSUNEK

  ***

  ***

  Koncert, spotkanie i wernisaż
  w piątek 13 marca 2020 r. o godz. 18.00
  Wstęp wolny


  Koncert i wernisaż

  Krystyna Głowniak
  RYSUNEK


  Koncert klezmerskiego zespołu
  Szalom Chełm

  Zespół wystąpi w składzie:

  Mariusz Matera – śpiew, Dariusz Tokarzewski – piano,

  Krzysztof Kostrubiec – gitara, skrzypce, Mariusz Narolski – klarnet

  Prowadzenie: Ewa Hadrian

  Czytaj dalej

  Koncert
  w niedzielę 8 marca 2020 r. o godz. 11.00

  Wstęp wolny


  Reprezentacyjny studencki założony w 1953 roku
  Zespół Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego
  zaprasza na doroczny koncert
  tańców regionalnych i narodowych oraz ludowych przyśpiewek
  pod tytułem

  Czytaj dalej

  Koncert
  w niedzielę 8 marca 2020 r. o godz. 18.00

  Bilet 20 zł

  !!! BILETÓW BRAK !!!

  Wyjątkowy KONCERT z okazji

  DNIA KOBIET

  Czytaj dalej

  Koncert
  w czwartek 5 marca 2020 r. o godz. 18.00
  Bilet 20 zł


  Koncert zespołu


  LUBELSKA BASZTA


  Lublin w piosence

  Adam Ardasiński – akordeon, chórki

  Jacek Szpunar – skrzypce, chórki
  Andrzej Namiota – gitara basowa, śpiew
  Paweł Niewiarowski – gitara, śpiew

  W programie:
  To czas na świt, Mój Lublin, Wesoły deptak, Przez Krakowskie, Ech Lublinianki, To moje miasto, Bo Kazimierza się nie zapomina, Wesoły walczyk, Tango z przedmieścia, Lubelska samba, Lublin – ważna sprawa, Recepta na szczęście, Walc wileński, Bluzeczka zamszowa, Zawsze będzie czegoś Ci brak

  Czytaj dalej

  Koncert odbędzie się
  w poniedziałek 2 marca 2020 r. o godz. 18:00

  Wstęp wolny

  Czytaj dalej

  Archiwa

  RELACJE FILMOWE

  PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
  Realizacja filmów Zenon Krawczyk
  Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
  ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
  tel. 81 743 48 29
  dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
  Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

  Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

  Zapoznałem się z informacją