w niedzielę 8 marca 2020 r. o godz. 18.00

Piotr Selim
Recital
Prosto z serca

Program koncertu tworzą piosenki szczególnie bliskie sercu autorów. Piotra Selima – kompozytora i wykonawcy piosenek oraz Hanny Lewandowskiej, która teksty piosenek napisała. To utwory wybrane specjalnie na 8 dzień marca, najbardziej ulubione przez żeńską część wiernej publiczności i przez publiczność oczekiwane.

***

Charakterystyczną cechą recitali Piotra Selima jest to, że na publiczność koncertową z reguły czekają nie lada niespodzianki. Można więc spodziewać się także utworów premierowych, bądź nowych aranżacji w utworach doskonale znanych.
Swoje najnowsze teksty przeczyta Hanna Lewandowska.

Piotr Selim na Dzień Kobiet to świetna propozycja zapewniająca przeżycie tego wyjątkowego święta w magicznym nastroju, w towarzystwie utworów na najwyższym poziomie muzycznym i literackim.

Hanna Lewandowska – poetka piosenki. Z wyróżnieniem ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od ponad 26 lat współpracuje z Piotrem Selimem – kompozytorem i wokalistą,  dla którego pisze teksty piosenek. Piosenki tej autorsko-kompozytorskiej spółki wielokrotnie były nagradzane: na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Spotkaniach  Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, „Łaźni” w Radomiu, „Spotkaniach  Bardów” we Włocławku, Spotkaniach Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK w Myśliborzu, „Oranżerii” w Radzyniu Podlaskim, Spotkań z Piosenką Autorską w Biłgoraju, „Kamieniu Wiary” w Siedlcach, Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie, Festiwalu „Złota Kropla” w Świnoujściu i innych konkursach o zasięgu ogólnopolskim.
Teksty Hanny Lewandowskiej z muzyką i w wykonaniu Piotra Selima znalazły się na autorskich  płytach Lubelskiej Federacji Bardów wydanych przez firmę fonograficzną Dalmafon: „Na żywo w Hadesie” (1999), „Imperium” (2004) „Tygiel” (2007),  „Dycha w Trójce” (2009), „Koncert Jubileuszowy” (2014), „Bardziej” (2018).
Utwór „Szukam Twoich śladów”, stanowiący III część skomponowanej przez Piotra Selima kantaty „Z ziemi wiernej”, został opublikowany w wydawnictwie Jan Paweł II: „Wyrażam radość, że Lublin żyje…” (Gaudium, Lublin 2012). Piosenki: „Ty nie jesteś, Ty bywasz” oraz „Bądź wyłącznie dlatego” zostały opublikowane w albumie „Tryptyk dla Fryderyka” (Polihymnia, 2010). Debiutancka, solowa płyta  Piotra Selima „W rytmie bolera”, wydana przez firmę Dalmafon w 2012 r., zawiera 14 tekstów Hanny Lewandowskiej.
Hanna Lewandowska jest stypendystką Stowarzyszenia ZAiKS za tekst tryptyku „Moje miejsca – Mój dom, Moje miasto, Moja ojczyzna”.
Autorka i pomysłodawca programu „Jestem tu, jestem z Tobą”, którego premierowe wykonanie miało miejsce w Centrum Spotkania Kultur w roku 2018.

Piotr Selim – kompozytor, wokalista, aranżer, producent muzyczny, pianista ze stopniem doktora sztuki, akompaniator dla niezliczonej ilości piosenkarzy i kilkudziesięciu chórów, wykonawca muzyki klasycznej w repertuarze składającym się utworów Fryderyka Chopina, Johannesa Brahmsa czy Sergiusza Prokofiewa, jeden z muzyków tworzących Kwintet Tanguillo wykonujący tanga Astora Piazzolli. Brał udział na nagraniach ponad 50 płyt. Od 20 lat współtworzy Lubelską Federację Bardów, zespół, z którym nagrał 13 płyt CD i DVD. Jest jednym z wokalistów zaproszonych przez laureata Grammy 2014 Włodka Pawlika do koncertu-spektaklu „Wieczorem”, w którym zaśpiewał wiersz Józefa Czechowicza „Elegia uśpienia”. Jest także autorem muzyki do spektaklu teatralnego „Machia” według scenariusza i w reżyserii Juliusza Machulskiego. Piotr Selim to laureat Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2014 rok. W 2016 otrzymał także Medal Prezydenta Miasta Lublin, a w roku 2017 Medal 700-lecia Miasta Lublin. To również stypendysta Stowarzyszenia ZAiKS oraz stypendysta Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury na 2015 i 2017 rok. Od 27 lat komponuje i wykonuje muzykę, przede wszystkim do tekstów poetki piosenki Hanny Lewandowskiej.