we wtorek 24 marca 2020 r. o godz. 18.00
Bilet – 20 zł

Dom Kultury LSM uprzejmie informuje, iż

bilety zakupione bądź zarezerwowane

na koncerty organizowane przez naszą placówkę

honorowane będą po wznowieniu działalności

zawieszonej w związku z KORONAWIRUSEM

Nastrojowy KONCERT

„Podaruj jej wrzos / Sławomir Zygmunt śpiewa piosenki o miłości” – to 21 pięknych piosenek o miłości w różnych jej aspektach.
Piosenki pochodzą z płyty pt. „Podaruj jej wrzos”, która ukazała się w 2019 roku. Piosenka tytułowa to polska wersja przeboju duetu Simon and Garfunkel pt. „Scarborough Fair”.

Podczas koncertu nie zabraknie znanych i lubianych starszych piosenek. Zostaną również wykonane utwory takie jak:
• znana z radia i telewizji „Ballada o Kazimierzu Dolnym”,
• zupełnie nowa „Druga ballada o Kazimierzu Dolnym”,
oraz piosenki, które gościły na I miejscu List Przebojów Polskiego Radia Jedynki, Trójki i RDC:
• „Biała lokomotywa”,
• „Na błękicie jest polana” (słowa: Edward Stachura),
• „Pragnienia” (słowa: Krzysztof Kamil Baczyński)
• „Zakochana mała Chinka” (słowa: Sławomir Zygmunt)
• „Śnieg” (słowa: Tadeusz Kubiak)
Na drugiej gitarze zagra Krzysztof Domański.

Elegia o ch³opcu polskim /Dom Kultury LSM/

Sławomir Zygmunt – muzyk, dziennikarz (absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego), producent. W przeszłości związany ze słynnym klubem Hybrydy. Autor ośmiu płyt CD („16 x Edward Stachura”, „Ballada o Kazimierzu Dolnym”, „Kiedy idę ulicą”, „Polka dyrektora – piosenki satyryczne”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Z wiatrem”, „Dokąd idziesz? Do słońca”, „Podaruj jej wrzos”), dwóch kaset magnetofonowych MC: „Śmiech do łez – kabaret FTS”, „Sted: opowieść-wiatr”. Jego utwory znalazły się także na płytach: LP „Dla bliskich i dalekich” oraz CD „Dobre piosenki. Edward Stachura zaśpiewany”, „Dobre piosenki. Krzysztof Kamil Baczyński zaśpiewany”, „Złota Kolekcja – Edward Stachura”, „Archiwum piosenki poetyckiej”. Jako dziennikarz autor ponad 1,5 tys. artykułów (wywiady, recenzje, reportaże), książek: „Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki”, który zdobył miano bestsellera i miał już trzy wydania, „Spotkania z…” z 60 fascynującymi wywiadami (m.in. z Zdzisławem Beksińskim, Przemysławem Gintrowskim, Jackiem Kaczmarskim, Romanem Wilhelmim, Gustawem Holoubkiem, Krzysztofem Krauze).

Ostatnio ukazała się powieść Sławomira Zygmunta „Anna oraz inne klubowe opowiastki”, której akcja toczy się w latach 80. XX wieku w studenckim klubie Hybrydy. Warszawiak rodem z Czerniakowa. Sławomir Zygmunt jest także autorem muzyki do filmów dokumentalnych i oświatowych. Film „Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska AK”, miał premierę w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych. Sławomir Zygmunt podczas koncertu w warszawskim Teatrze kwadrat odznaczony został Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Management Sławomir Zygmunt
www.slawomirzygmunt.pl