W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Niniejsza domena domkulturylsm.pl stanowi obecnie
ARCHIWUM działalności oraz wydarzeń jakie miały miejsce
w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2022 r.

Wszelkie AKTUALNOŚCI oraz ZAPOWIEDZI
znajdziecie Państwo na nowej odsłonie strony:

www.dklsm.pl

ZAPRASZAMY

 Zapraszamy na zajęcia

dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dla dorosłych.
w sezonie 2023/24

działalności Domu Kultury LSM.

 Pełna oferta jest dostępna na nowej odsłonie naszej strony internetowej dklsm.pl w zakładce ZAJĘCIA.

Spektakl odbędzie się
czwartek 26 marca 2020 r. o godz. 18:00

Bilet 20 zł

Dom Kultury LSM uprzejmie informuje, iż

bilety zakupione bądź zarezerwowane

na koncerty organizowane przez naszą placówkę

honorowane będą po wznowieniu działalności

zawieszonej w związku z KORONAWIRUSEM

Spektakl

Adaptacja i reżyseria – Witold Kopeć
Scenografia – Barbara Wołosiuk
Muzyka – Rafał Rozmus
Choreografia – Jan Szurmiej
Wsp. reżyserska – Jacek Wierzbicki
Występują – Witold Kopeć i Bartosz Siwek

Spektakl opowiada historię spotkania Hersza Singera, prototypu postaci Żyda z dramatu Stanisława Wyspiańskiego, z krakowskim adwokatem, Filipem Washutzem. Singer skarży się prawnikowi na to, że „Wesele” przyniosło mu niechcianą sławę i zrujnowało życie.


Uczestnictwo w wydarzeniu kulturalnym odwołującym się do rzeczywistych wydarzeń zachęca widzów do zapoznania się z realiami epoki i podążenia śladami bohaterów wzorowanych na rzeczywistych postaciach. Jednym z najważniejszych atutów spektaklu będzie spotykana przede wszystkim w małych formach teatralnych możliwość nawiązania bezpośredniej relacji między widownią a wykonawcami.
W listopadzie 2019 roku mija 75 lat od pierwszej po II wojnie światowej lubelskiej inscenizacji „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Pierwszej realizacji teatralnej opowiadania „Ja jestem Żyd z Wesela” w Lublinie podjęła się Fundacja Prawda Dobro Piękno we współpracy z uznanymi lubelskimi i warszawskimi artystami. Spektakl stanowi okazję do dyskusji i konfrontacji poglądów na temat wpływu bieżących wydarzeń na literaturę, a także wpływu literatury na losy opisywanych postaci. Pokazuje również problem zetknięcia się i przeplatania dwóch kultur.


Zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym projekcie, w którym każdy widz znajdzie coś dla siebie…

Fundacja „Prawda, dobro, piękno” została założona przez dr hab. Witolda Kopcia w 2017 roku. Obrała sobie wówczas za cel kultywowanie uniwersalnych wartości w kulturze i sztuce. Przez pierwsze dwa lata swojej działalności koncentrowała się na projektach teatralnych. Rozpocząwszy od stworzenia spektaklu „Obrona Sokratesa” wg Platona, wzięła także pod opiekę Laboratorium Teatralne im. Heleny Modrzejewskiej. Z Laboratrium przygotowała dwa spektakle: „Gwałtu, co się dzieje!” Aleksandra Fredry i „Moraność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
W 2019 roku zespół fundacji poszerzył się o nowych członków, a organzacja postanowiła zająć się kolejnymi projektami. Celami organi­zacji stały się także szeroko pojęta promocja sztuki, działalność publicy­styczna oraz aktywizowanie społeczności lokalnej w zakresie edukacji estetycznej. Zainaugurowaliśmy cykl „Spotkania ze sztuką”, w ramach którego organizujemy spotkania z lubelskimi artystami i społecznikami, a także rozpoczęliśmy działalność edukacyjną. Nie rezygnując z własnych inicjatyw teatralnych, Fundacja chce postawić kolejne kroki naprzód i zaprosić do współpracy wszystkich tych, którzy czują się związani z kulturą i sztuką, oraz tych, którym bliskie są wartości prawdy, dobra i piękna.
www.prawdadobropiekno.pl

Archiwa
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją