W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Niniejsza domena domkulturylsm.pl stanowi obecnie
ARCHIWUM działalności oraz wydarzeń jakie miały miejsce
w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2022 r.

Wszelkie AKTUALNOŚCI oraz ZAPOWIEDZI
znajdziecie Państwo na nowej odsłonie strony:

www.dklsm.pl

ZAPRASZAMY

 Zapraszamy na zajęcia

dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dla dorosłych.
w sezonie 2023/24

działalności Domu Kultury LSM.

 Pełna oferta jest dostępna na nowej odsłonie naszej strony internetowej dklsm.pl w zakładce ZAJĘCIA.

The Source of Sound

KONCERT charytatywny „Gramy dla UKRAINY”.
Kasia, Maciek i Ola – od kilku dobrych lat spotykali się przy różnych projektach i wydarzeniach, aż w końcu postanowili spotykać się regularnie i razem tworzyć. 
Oto oni: piękna głębia basu wiolonczeli Kasi, wspaniały wokal i rytmiczna gitara Maćka oraz subtelne, ale zwariowane skrzypce Oli.
Pewnego dnia stwierdzili, że jeden Maciek to za mało, dlatego zaprosili do współpracy drugiego Maćka – świetnego perkusistę, dla którego nie ma rytmu nie do zagrania. Cała czwórka gra wspólnie z Lubelską Orkiestrą Muzyki Rozrywkowej „FeelHarmonia”, o której możecie poczytać poniżej:)
Ten koncert grają z myślą o niesieniu pomocy potrzebującym z Ukrainy. 
W tym dniu gramy i zbieramy dary:- żywność długoterminową,- żywność typu instant. 

Słów kilka o orkiestrze – kim jest „Feelharmonia”
„Otóż okazało się, że w Lublinie jest wiele osób, które chciałyby powrócić do wspólnego grania, ale niestety nie mają takiej możliwości, między innymi ze względu na brak miejsca do prób oraz brak kontaktu z innymi osobami chętnymi do kontynuowania gry. Stąd też pojawił się pomysł na stworzenie orkiestry, powstałej z myślą o muzykach, którzy na co dzień nie zajmują się muzyką zawodowo, jednak chcieliby rozwijać swoje pasje, wspólnie występować i dzielić się muzycznymi emocjami.
Ze względu na pandemię, orkiestra wystartowała w formie wirtualnej tworząc pierwsze wspólne nagrania „z domu” wykonane za pomocą telefonów. W tej chwili, poza nagraniami online, orkiestra ma na swoim koncie organizację i udział w wielu koncertach, tj. Koncert Wielkopostny zorganizowany w marcu 2021 we współpracy z Parafią św. Józefa, Fundacją „Lux Veritatis” oraz Fundacją Przestrzeń Talentów, Bajkowy Koncert zrealizowany 01.10.2021 w ramach stypendium „Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka” oraz koncert charytatywny w Chatce Żaka dla zwierząt z Leśnego Pogotowia oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.


Na co dzień orkiestra współpracuje z Domem Kultury LSM, który jest również siedzibą artystyczną zespołu.”

Archiwa
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją