W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Niniejsza domena domkulturylsm.pl stanowi obecnie
ARCHIWUM działalności oraz wydarzeń jakie miały miejsce
w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2022 r.

Wszelkie AKTUALNOŚCI oraz ZAPOWIEDZI
znajdziecie Państwo na nowej odsłonie strony:

www.dklsm.pl

ZAPRASZAMY

Zapraszamy

Spektakle odbędą się we wtorek 28 czerwca 2022 r. o godz. 19:00

na scenie Domu Kultury LSM, Wallenroda 4a

Teatr PANOPTICUM

Młodzieżowego Domu Kultury „POD AKACJĄ”

– ZAPRASZA


VIOLETTA

Autorski spektakl muzyczny, którego scenariusz powstał na podstawie biografii wielkiej gwiazdy polskiej estrady Violetty Villas. Ideą spektaklu jest prezentacja fascynującego życiorysu Divy poprzez wybrane sceny z jej artystycznego życia, przeplecione przebojami wokalnymi piosenkarki. Spektakl jest hołdem składanym dla królowej polskiej sceny muzycznej w dziesiątą rocznicę jej śmierci. Ciekawostką tego spektaklu jest to, że w rolę Violetty wciela się mężczyzna. Przyszedł czas by wszyscy zobaczyli „jak to było z Violettą…”

opracowanie muzyczne i akompaniament: Piotr Tesarowicz

wykonuje: Marcel Ulewicz

spektakl trwa 45 min


BYĆ KOBIETĄ?

Bądź kobieca. Kim jest zatem „kobieta”? Stereotypowo – opiekunka domu, kochana żona, matka, córka, kochanka, sprzątaczka, kucharka…. Stereotypy są jednak po to, żeby je łamać, a kobiety; by mogły po prostu być – kim chcą, jak chcą, gdzie i dlaczego; w domu, w szkole czy w teatrze. Okazuje się, że sytuacja jest odwrotna; to kobiety się łamie, a wyobrażenia zostają. Nie ulega wątpliwości, że należy to jak najszybciej zmienić. W całej tej sytuacji zadajemy sobie jedno pytanie: czy rzeczywiście tylko kobiety mają tak ciężko ?

scenariusz: Aleksandra Golan

reżyseria: praca zespołowa pod opieką artystyczną Mieczysława Wojtasa

występują: Malwina Bator, Aleksandra Golan, Joanna Kozieł, Michał Niczyporuk.

spektakl trwa 30 min

TEATR PANOPTICUM Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

Swoją działalność artystyczną i edukacyjną prowadzi już od 38 lat, w ciągu których setki młodych pasjonatów zdobywało swoje pierwsze teatralne doświadczenia i warsztat aktorski. Bardzo wielu z nich zostało znanymi aktorami i reżyserami, współpracując z polskimi i zagranicznymi teatrami, filmem, radiem oraz telewizją.

Teatr Panopticum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród zdobywanych w prestiżowych konkursach i festiwalach teatralnych. O Teatrze Panopticum powstało kilka telewizyjnych reportaży i filmów dokumentalnych. Dwa nagrodzone Złotą Maską spektakle zostały zarejestrowane i emitowane przez TVP1. Teatr odbył wiele podróży artystycznych po Europie, a w listopadzie 2018 r. uczestniczył w XX Internacional „Chopin & Friends” Festival w Nowym Jorku na zaproszenie New York Dance & Arts Innovations, gdzie z dużym powodzeniem zaprezentował spektakl „Zwycięstwo Kobiet”. W przyszłym roku teatr ponownie odbędzie artystyczną podróż do USA z przygotowywanym aktualnie spektaklem „Sprawiedliwi”

Założycielem Teatru Panopticum jest Mieczysław Wojtas, który kieruje nim od początku do chwili obecnej. Od 12 lat z teatrem współpracuje Piotr Tesarowicz, twórca muzyki i aranżacji wokalnych do niemal wszystkich spektakli teatralnych Panopticum.

www.panopticum.pl

Zapraszamy na nowy program Pawła Chałupki „To nie są ćwiczenia”!

Paweł Chałupka – Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia z czasów pracy w gastronomii, jednak pod maską frustrata skrywa skrzydlatą duszę i pięknie pokręcony umysł. Nie zdziwcie się, jeśli jego występ nagle zacznie wykraczać znacznie poza ramy tradycyjnego stand-upu.

BILETY na:

https://www.kupbilecik.pl/

Relacja filmowa – Zenon Krawczyk:

  • 23 czerwca 2022 – XII FIESTA ORIENTALNA

  • Taniec brzucha wywodzi się z kultury arabskiej Egiptu, Syrii, Libanu, Tunezji, Maroca, Turcji i oryginalnie występuje pod nazwami Raks Sharki,

    W XX wieku taniec brzucha został rozpowszechniony na zachodzie i wzbogacony o elementy tańców zachodu: baletu, Jazzu, kabaretu.

    W tak uwspółcześnionej formie taniec Belly Dance zdobył serca fanek i publiczności z całego świata.

    Popularność tego tańca tkwi w niezwykłej jego ekspresji. Tańcząca kobieta odnajduje wewnętrzną siłę, przeżywa radość. Taniec ten pozwala jej wyrazić siebie…

    Wizualnie taniec brzucha łączy w sobie kontrasty: miękkość ruchów rąk i brzucha oraz ostre akcenty bioder do akompaniamentu bębna / darbuki. Ta forma ekspresji pozwala tancerce w subtelny sposób pokazać zmienne, nieuchwytne wręcz uczucia, nastroje, marzenia, które przepływają przez kobiecą duszę.

    Taniec brzucha zatem nie tylko podkreśla kobiece piękno i grację, ale również sięga do wewnętrznej kobiecej siły ducha, ujawnia rąbek kobiecej tajemnicy, którą na próżno pragną zgłębić mężczyźni.

    Taniec orientalny to także bogactwo folkloru, mnogość barw, rekwizytów, niezwykłych strojów- pięknie i bogato zdobionych.


    Jakie uczucia możecie Państwo odnaleźć w tańcu brzucha? Przede wszystkim radość, śmiałość, zaproszenie do wspólnej zabawy, ale również żal, smutek, tęsknotę. Za czym? Za MIŁOŚCIĄ. Także arabskie piosenki najczęściej mówią przede wszystkim o tym jednym najważniejszym.

    Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego magicznego tańca orientu w wykonaniu tancerek ze szkoły AktivGen prowadzonej przez Iwonę Torbicką.

    W programie występy znakomitych tancerek – znanych i cenionych na scenach w Polsce i za granicą: Joanny Dudek i Moniki Dendy.

    Zobaczymy też nowe zespoły prowadzone przez Iwonę Torbicką i Joannę Dudek.

    Imprezie będzie towarzyszył „bazarek orientalny”, gdzie będzie można obejrzeć i zakupić ozdoby orientalne, biżuterię, czy przedmioty do dekoracji wnętrz.

    Czytaj dalej

    „Szlagiery muzyki filmowej” – to koncert, na który złożą się utwory instrumentalne oraz instrumentalno-wokalne, pochodzące z polskich i zagranicznych filmów, od okresu przedwojennego po współczesność.

    Wśród dwudziestu utworów znajdą się m.in. takie „hity”, jak „Na pierwszy znak” z filmu „Szpieg w masce”, „Wokaliza” z filmu „Dziewiąte wrota”, „My heart will go on” z filmu „Titanic” czy temat z filmu „Lista Schindlera”.

    Wykonawcą koncertu jest Zespół „Cantabile” w składzie:

    Sylwia Kawecka – śpiew

    Natalia Kozub – skrzypce

    Mirosław Kozub — wiolonczela

    Alfred Kędziora – fortepian, aranżacje

    Zespół Cantabile to zespół złożony z muzyków, którzy występują na scenach w całej Polsce, aktywnie uczestnicząc w różnego rodzaju koncertach oraz artystycznych projektach. Ideą zespołu jest profesjonalizm. Muzyka to nie tylko ich zawód, ale przede wszystkim wielka pasja, którą pragną podzielić się z publicznością.

    Archiwa

    RELACJE FILMOWE

    PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
    Realizacja filmów Zenon Krawczyk
    Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
    ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
    tel. 81 743 48 29
    dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
    Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

    Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

    Zapoznałem się z informacją