wtorek 30 października 2012 r.

Amatorski Teatr Towarzyski

Przedstawienie – wodewil
pod tytułem

Szkoła tańca

IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie, Amatorski Teatr Towarzyski oraz Dom Kultury LSM zapraszają na wodewil (komedia w trzech aktach z piosenkami i tańcami) „Szkoła tańca”.

Przedstawienie przygotowane zostało przez uczniów i absolwentów IV LO z okazji 100 rocznicy powstania  tej szkoły. Premiera przedstawienia miała miejsce  6 października 2012 r. na Balu Absolwenta w Domu Kultury „Kolejarz”.

„Szkoła tańca” to sztuka, która została napisana ponad 30 lat temu i zaprezentowana była 24 lutego 1980 r. podczas studniówki w IV LO. Co ciekawe, autorem tej sztuki jest Dariusz Boruch absolwent tego liceum, który, podobnie jak 32 lata temu i dziś, wyreżyserował przedstawienie i gra w nim jedną z ról. Smaczku całej historii dodaje fakt, że napisanie sztuki było wyrazem miłości do Brygidy, uczennicy IV LO, a obecnie żony Darka Borucha.
Obecnie prezentowana sztuka nie jest tylko zwykłym przedstawieniem szkolnym. Dzięki napisanym specjalnie na tą okazję znakomitym piosenkom, jest w pełni profesjonalnym przedstawieniem teatralnym. Piosenki autorstwa Mateusza Dąbrowskiego sprawiają, że sztuka nabrała nowego muzycznego charakteru i przypomina widzom zapomnianą formę teatralną – wodewil.

Twórcami przedstawienia są:

Aktorzy:
Olga Poźniak – Reporterka TV IV LO
Kaja Szałankiewicz – Mamusia Jacusia
Monika Zioło – Frania
Adrianna Zych – Ania
Kamil Włodarczyk – Pan Władek (woźny)
Kamil Kuszplak – Gustaw (poeta)
Kamil Królik – Jacuś (bokser)
Dariusz Boruch – Pan Kierownik

Tancerki:
Klaudia Leszek, Katarzyna Marcinkowska, Patrycja Pieczywek,
Karolina Targońska, Monika Wójcik;
przygotowane do występu przez Renatę Wasowską

Scenografia:
Katarzyna Ciepielewska, Kamila Witkowska
Autor piosenek i akompaniament :
Mateusz Dąbrowski

Reżyseria: