w piątek 22 maja 2015 r.

o godz. 18.00

rrrrrrrrrrr

Bioenergoterapia.
Co łączy księdza Andrzeja Czesława Klimuszko z bioenergoterapią?

Prowadzenie – MAŁGORZATA JARUGA

eeeeeee

BIOENERGOTERAPIA – czy należy się jej bać?

Bioenergoterapia jest zawodem w rozumieniu Ustawy o zawodach oraz zawodem rzemieślniczym. Bioenergoterapeutami można nazywać tylko osoby posiadające kwalifikacje zawodowe i wykonujące zwód bioenergoterapeuty.

Bioenergoterapia jest metodą bezpieczną i przynoszącą pozytywne rezultaty – jest uznaną formą terapii, pozwalającą w naturalny sposób uaktywnić procesy samouzdrawiania organizmu. Bioenergoterapia to całokształt nieinwazyjnych metod energetycznego oddziaływania na organizm celem eliminacji stanu chorobowego, oczyszczenia ze złogów, regeneracji uszkodzonych tkanek, przywrócenia sprawności funkcjonalnej poszczególnych narządów.

KSIĄDZ ANDRZEJ CZESŁAW KLIMUSZKO – Czyżby to był pierwszy w Polsce bioenergoterapeuta?

Andrzej Czesław Klimuszko był katolickim księdzem franciszkańskim, a pacjentów przyjmował na katolickiej parafii. Posługiwał się wahadełkiem oraz różdżką, propagował terapię kamieniami szlachetnymi.
Był autorytetem dla środowiska psychotroników, parapsychologów, ziołoleczników, naturoterapeutów. Wybitnie znał się na parapsychologii i firmował swoją osobą działania środowisk parapsychologów, jasnowidzów i bioenergoterapeutów.

Dzisiejszy świat, a zwłaszcza Polacy, znają go przede wszystkim jako zakonnika-uzdrowiciela, który gggggggggggza pomocą zabiegów oraz specjalnych, samodzielnie skomponowanych mieszanek ziół zwalczał nawet najbardziej uporczywe choroby. Niewątpliwie pomagała mu w tym szeroka wiedza z zakresu medycyny naturalnej i ziołolecznictwa. Mimo tego, że zmarł w 1980 roku, jego dzieło nadal jest kontynuowane na podstawie zapisków, które po sobie pozostawił. Ojciec Klimuszko za życia cieszył się wspaniałą opinią wśród ówczesnych uzdrowicieli.

fffffffffffMałgorzata Jaruga – członkini Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów, posiada państwowe uprawnienia w zawodzie biomasażysty i bioenergoterapeuty. Ponadto ukończyła trzy stopniowy kurs nadający tytuł terapeuty w dziedzinie biologiczno-psychotronicznych metod odnowy organizmu, a także kurs Life Coach – terapia systemowa rodzin oraz inne stosowane w terapii naturalnej.

————————-

Akademia Doskonalenia Zawodowego Naturopata posiada statut niepublicznej placówki kształcenia ustawicznego dorosłych oraz wpisana jest do rejestru instytucji szkoleniowych RIS Warszawskiego Urzędu Pracy. Światowa Organizacja Zdrowia WHO w 2003 roku zatwierdziła stanowisko dotyczące alternatywnych terapii. Opracowała też strategię działania. Czytamy w niej m.in., że państwa powinny opracować zasady bezpieczeństwa, skuteczności i jakości takich praktyk oraz stworzyć nad nimi nadzór. WHO zaleca też akredytowanie szkół uczących medycyny naturalnej i licencjonowanie terapeutów za pomocą odpowiednich instytucji. Absolwenci naszych szkoleń otrzymują zaświadczenia wg wzoru Ministra Edukacji Narodowej potwierdzające zdobycie umiejętności oraz kwalifikacji.