W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

poniedziałek 25 maja
godz. 19.00

HAPPENING
Autobus – żywa rzeźba

 muzyka + poezja

artbus kr736ej

 

WYSTĄPI ZESPÓŁ „RDZEŃ”
Piotr Lutyński – autor projektu, skrzypce
Marek Kozica – wiolonczela
Rafał Kukiełko – bass
Grzegorz Kosowski – gitara
Adam Gardycha – perkusja
Andrzej Pietroń – przeszkadzajki

Wystąpią również: Julia Kamińska i Piotr Jasek

PROJEKT KR 736EJ

PLutynski_bus1Autobus, żywa rzeźba – jest obiektem, którego konstrukcja rozbudowuje się w czasie i w przestrzeni ( w formie nawarstwiającej się). Projekt swoją genezą sięga wozu teatralnego, kina objazdowego, muzycznego taboru połączonego z ideą działań Kurta Schwitersa wokół kolumny Merz. Poprzez swoją wieloznaczność obiekt/zjawisko umyka jednoznacznemu określeniu stwarzając niezależne, samowystarczalne, kulturotwórcze miejsce, rozciągnięte pomiędzy punktami wyznaczonymi na trasie przejazdu. Autobus wchodzi w interakcję z publicznością , przyjmuje formę utopijnego zjawiska. Zasadniczą częścią, bez której nie byłoby możliwe działanie rzeźby-autobusu są przyjaciele, uczestniczący w totalnym performance- muzycznym pokazie. Następuje zaskakiwanie i oswajanie widzów z nową formą przekazu. W tle pojawia się śpiew ptaków , będący tematem przewodnim oraz projekcje filmowe. Następuje przenikanie gatunków muzycznych od jazzu, bluesa, rocka poprzez folk. Powstaje bardzo energetyczna wypowiedź w formie muzyki eksperymentalnej. Muzyka stanowi rdzeń autobusu, wyrasta z jego wnętrza i tworzy z nim całość. Uczestnikami pokazu są również zaproszeni goście, muzycy z odwiedzanych miejsc.

Autobus jest fragmentem mojej pracowni, w skład której wchodzą obrazy i rzeźby z różnych lat, w tym: kolumna 180x30x30cm, belka drewniana 4m, lustro z głową jelenia i napisem świetlnym Second Life, obiekty – obrazy abstrakcyjne, notatki, katalogi, filmy dvd projektowane na okna autobusu. Na dachu jest scena posiadająca profesjonalne zabezpieczenie. W czasie pokazów przed autobusem umieszczamy stół z poczęstunkiem dla gości i wykonawców. Posiadamy również maszynę prądotwórczą , dającą możliwość niezależnego działania w przestrzeni i oświetlenie autobusu nocą.

http://www.kr736ej.com/

img386

a

Kalendarz wydarzeń
Maj 2015
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją