w piątek 4 grudnia 2015 r. o godz. 18.00

Koncert arii operetkowych, operowych i musicalowych
śpiewa

Barbara Grymuza

Nella Fantasia

W mojej wyobraźni piękno, dobro i miłość

Program koncertu

Część I

1) „Libiamo” z opery „Traviata” Giuseppe Verdiego (Pijmy za zdrowie miłości)
2) „Graj, Cyganie, graj”, czardasz z operetki „Perła Tokaju” Freda Raymonda
3) aria Lauretty z opery „Gianni Schichi” Giacomo Pucciniego
4) „Dziewczęta z Barcelony” czerdasz z operetki „Perła Tokaju” Freda Raymouda
5) „Habanera” z opery „Carmen” Georgesa Bizeta

Część II

1) „Upiór w Operze” Andrew Loyda Webera
2) „Nella Fantasia” muz. Ennio Moricone, sł. Chiara Ferraù
3) „Życie na różowo” („La vie en rose”) – z repertuaru Edith Piaff
4) „Adagio g-moll” muz. Tomaso Albinoni
5) „Sexapil” sł. Emanuel Schlechter muz. Emanuel Schlechter, Ludwik Starski z filmu „Umówiłem się z Nią na dziewiątą”

Na zakończenie:

„Vivo per lei” z repertuaru duetu Andrea Bocelli & Laura Pausini
muz. Valerio Zelli, sł. Luigi Panceri

3Barbara Grymuza, śpiewaczka, sopran liryczny o szerokiej skali przejawiający skłonności do kolatury. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie. Ukończyła też Średnią Szkołę Muzyczną II stopnia im. Artura Rubinsteina w klasie śpiewu solowego prof. Iwony Sawulskiej. W 1996 roku wyjechała za granicę na zaproszenie Polonii. Zaśpiewała wiele recitali i koncertów, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród słuchaczy. Śpiewała w takich krajach jak Niemcy, Dania i Wielka Brytania. W 1999 roku, podczas podróży na koncert, uległa wypadkowi, w czasie którego poważnie został naruszony kręgosłup. W jednej chwili wszystkie artystyczne plany zostały przekreślone. Po skomplikowanej operacji i długiej rehabilitacji powróciła do zdrowia i ukochanego zawodu, jakim jest nauczanie śpiewu. W 2014 r. ukończyła studia pedagogiczna na na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Wydział Nauk Społecznych, kierunek pedagogika specjalna z psychoprofilaktyką.
Wydarzenia:
2007 – reportaż w Radiu Lublin „Musisz być” o walce i dążeniu do pełnosprawności, a także o jej pracy zawodowej, aut. Katarzyna Michalak
2008 – występ w TVP w programie „Jaka to melodia”
2008 – wywiad udzielony Łukaszowi Dudkowskiemu z gazety „Moje Miasto Lublin”
2009 – występ z recitalem „W zaczarowanym świecie opery i operetki” w Lipsku w Niemczech
2009 – udział w imprezie „Ogród sztuk” w Lipsku koło Radomia
2010 – drugi występ w TVP w programie „Jaka to melodia”
2010 – udział w Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Dęblinie (Barbara Grymuza na co dzień współpracuje z Polskim Związkiem Emerytów,Rencistów i Inwalidów, którego członkowie przybyli licznie na koncert).
2013 – udział w GALI KULTURY na zaproszenie Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie w czerwcu 2013 roku, gdzie prezentowała kunszt wokalny w rechitalu, który cieszył się ogromnym powodzeniem.
2014 – „Jaka to melodia” – odnowienie kontaktu z programem TVP i dalsze plany współpracy.
2015 – Dom Kultury LSM – Inaugracja roku akademickiego Lubelskiego Uniwersytetu Drugiego Wieku – Koncert Galowy z udziałem prof. Iwony Sawulskiej, gościem specjalnym była zastępca prezydenta Lublina Monika Lipińska.

Barbara GRYMUZA_ Jaka to melodia

Barbara Grymuza w programie TVP „Jaka to melodia” – 2014 r.

Łukasz Dutkiewicz w jednym z wywiadów na łamach gazety „Moje Miasto” napisał:
Barbara Grymuza obdarzona jest barwną osobowością, urokiem osobistym, temperamentem scenicznym, śpiewa i czaruje publiczność cudownym głosem. Jej koncerty są dużym wydarzeniem, które na długo pozostają w pamięci publiczności.

Wstep wolny