Uroczystość odbędzie się

Fundacja Wzajemnego Wsparcia

KLUCZ

W programie:
Występ Zespołu Folklorystycznego „Sławiniacy” dedykowany wszystkim seniorom miasta i dzielnicy, których gorąco zapraszamy aby w niezapomnianej atmosferze spędzić grudniowy przedświąteczny wieczór.
Kiermasz okolicznościowego rękodzieła artystycznego uczestników projektu wykonanych pod kierunkiem plastyka „KIERMASZ Z ANIOŁAMI”. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na pomoc przedświąteczną rodzinom z trudnościami materialnymi.

image4Projekt „ Aktywni Senioralni ‘’ realizowany od sierpnia do grudnia 2015 roku jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i obejmuje swym oddziaływaniem 40 seniorów. Działania i zajęcia projektowe były wielokierunkowe, na które składały się bloki programowe: Animowanie działań na rzecz środowiska lokalnego i dobra wspólnego, Promocja zdrowego stylu życia, Utrwalanie tradycji i kultury Lubelszczyzny.
image5Czas realizacji Projektu był czasem efektywnie spędzonym, wzbogacającym jego uczestników w wiedzę i umiejętności, nowe znajomości i  doświadczenia. Realizacja Projektu przyczyniła się do integracji międzypokoleniowej i środowiskowej i jest podbudową do dalszych działań z seniorami i na rzecz seniorów, poszukiwań możliwości dalszej realizacji rozbudzonych zainteresowań i pasji.
image6Fundacja Wzajemnego Wsparcia KLUCZ powstała w roku 2007, jest Organizacją Pożytku Publicznego. Jej członkowie to pedagodzy i społecznicy działający od lat na rzecz środowiska dzieci, młodzieży i mieszkańców lubelskich dzielnic Starego Miasta i  Śródmieścia. Fundacja działa w Lublinie od 8 lat. Od 3 lat prowadzi działalność na rzecz lubelskich seniorów realizując z ich image7udziałem różnorodne projekty. Na swoje działania pozyskuje środki z Urzędu Miasta Lublin, Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz z 1% środków odprowadzanych przez podatników.

image1Od 3 lat Fundacja KLUCZ zajmuje lokal przy ul. Rybnej 7 na Starym Mieście w Lublinie, gdzie stworzyła miejsce spotkań seniorów, pełne uroku i ciepła zwane „Zakątkiem Seniora”. Realizuje tam działania projektowe ukierunkowane na aktywizację seniorów w sferze działań społecznych, edukacyjnych, plastycznych, kulturalnych. Za swoją działalność na rzecz seniorów otrzymała w tym roku tytuł „Miejsce Przyjazne Seniorom”.

SŁAWINIACY-1024x845Zespół Folklorystyczny SŁAWINIACY powstał w 1999 r. Jest to grupa ludzi pasjonatów w wieku od 9 do 74 lat. Odtwarzanie tego, co najpiękniejsze w polskiej kulturze ludowej, stało się pasją całego zespołu, a  swoimi działaniami zintegrowali cale pokolenia. Kierownikiem artystycznym i choreografem zespołu jest Leszek Gęca. W skład zespołu wchodzi kapela ludowa, zespół śpiewaczy i obrzędowy oraz zespół taneczny. Ich repertuar to tańce ludowe, regionalne, pieśni i przyśpiewki. Wszystko oparte jest na autentycznym materiale muzycznym, tanecznym, obrzędowym. Skarbnica opracowanych przez zespół pieśni, przyśpiewek, obrzędów ludowych, pieśni patriotycznych, pieśni popularnych, piosenek lwowskich jest niezmiernie bogata. Ich koncert wykonywany tuz przed Świętami Bożego Narodzenia, wprowadzi słuchaczy w świąteczny klimat ale też przysporzy wiele radości i dostarczy niezapomnianych przeżyć.