W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Koncert 
w poniedziałek 25 stycznia 2016 r. o godz. 16.30

Wstęp wolny

1

Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza
Towarzystwa Wolnej Wszechnicy Polskiej w Lublinie

serdecznie zapraszają na koncert z okazji

Dnia Babci i Dziadka

image13

W części artystycznej wystąpią dzieci z lubelskich szkół i Pogotowia Opiekuńczego w Lublinie, uczniowie z Ogniska Umuzykalniającego przy Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. w Lublinie pod kierunkiem Anety Dąbskiej absolwentki Wokalistyki Jazzowej i Estradowej UMCS w Lublinie w klasie Krystyny Prońko, laureatki wielu konkursów wokalnych,
Krystyna Szydłowska,
Zespół Pasjonata

ulotka.pdf


Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza TWWP w Lublinie działa od 2007 r. Członkami Klubu są seniorzy, osoby młode, pedagodzy i psycholodzy, studenci lubelskich uczelni, słuchacze LUTW. Opiekunimage1ami grup studenckich są: profesor Małgorzata Szepietowska z Zakładu Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS oraz mgr Ewa Żminda z UMCS.
GŁÓWNYM CELEM Klubu jest: ŚWIADOMA, DOBROWOLNA I NIEODPŁATNA „POMOC płynąca z głębi serca” na rzecz innych, z którymi nie wiążą się więzi rodzinne.
Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza TWWP podejmuje różne działania na terenie miasta Lublina, pomagając osobom starszym i dzieciom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Działalność Klubu skierowana jest do społeczności lokalnej, osób chorych i samotnych oraz dzieci specjalnej troski. Naszym wyzwaniem jest rozwijanie współpracy międzypokoleniowej. Głównym zadaniem Klubu jest integracja wolontariuszy, młodych i seniorów, promowanie wolontariatu oraz działalność edukacyjna. W pomoc, jaką niesiemy innym, angażujemy wielopokoleniową grupę wolontariuszy: osoby 55+, studentów, młodzież i uczniów.
Członkowie Klubu organizują: akcje pomocy ludziom starszym, biednym, samotnym i chorym. W okresie przedświątecznym akcję DAR CZASU I SERCA dla osób, które nie mają kontaktu z światem zewnętrznym, akcję MIKOŁAJ PRZY ŁÓŻKU CHOREGO dla ciężko chorych pensjonariuszy Zakładu Opieki Leczniczej w Lublinie, akcję Mikołajkową dla dzieci z rodzin kryzysowych. Wolontariusze współpracują ze Świetlicami Wsparcia – prowadzą zajęcia plastyczne z dziećmi, pracują na rzecz społeczności lokalnej, organizują imprezy, festyny z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, Dnia Seniora, obchodów Dnia Dziecka i Matki, prowadzą też warsztaty plastyczne aktywizujące seniorów w Klubach Seniora. Organizują warsztaty aktywizujące osoby pozostające bez pracy, niezaradne życiowo. Współpracują z organizacjami pozarządowymi w kraju i za granicą.
Klub cieszy się dużym uznaniem, brał udział w krajowych i zagranicznych konferencjach, np. „JAKĄ CHCEMY MIEĆ STAROŚĆ” . Działalność Klubu prezentowana była w Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Zdobył on wiele wyróżnień i nagród. Na uwagę zasługuje I miejsce w kraju za coroczne akcje DAR CZASU I SERCA’’.
19 grudnia 2012 r. w Sali Kongresowej w Warszawie koordynatorka Klubu prezentowała Klub i odbierała nagrodę za działalność wielopokoleniową na rzecz drugiego człowieka, a w 2009 i 2012 r. wyróżnienia w Konkursie Barwy Wolontariatu, także wiele wyróżnień i dyplomów za pracę na rzecz osób starszych, dzieci specjalnej troski i rodzin kryzysowych.

Elżbieta Iwanicka

Słuchaczka LUTW, koordynator Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza, koordynator Lubelskiego Centrum Aktywizacji Seniorów TWWP członek Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej

 

image3Dzieci z przedszkoli i lubelskich szkół

 

 

image7POGOTOWIE OPIEKUŃCZE
Naszym celem jest działanie na rzecz dziecka i rodziny. Wspieramy rodziny w procesie wychowania i edukacji dzieci. Pogotowie Opiekuńcze to placówka dla dzieci i młodzieży, w wieku od 3 do 18 lat. Służymy dzieciom wymagającym zapewnienia doraźnej oraz całodobowej opieki. Zapewniamy stabilność emocjonalną i rozwój intelektualny.

Pogotowie Opiekuńcze dyrektor placówki:
Michał Misztal


image6Zespół wokalny PASJONATA powstał w czerwcu 2012 r. z inicjatywy członków zespołu pod kierunkiem Aliny Zwolak, prowadzi działalność artystyczną we współpracy z Domem Kultury RUTA Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie.

 

 

 


image2Aneta Dąbska
Na uroczystości wystąpią uczniowie z Ogniska Umuzykalniającego przy Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. W Lublinie pod kierunkiem Anety Dąbskiej absolwentki Wokalistyki Jazzowej i Estradowej UMCS w Lublinie w klasie pani Krystyny Prońko, laureatki wielu konkursów wokalnych. Jednym z największych dotychczasowych osiągnięć artystycznych było nagranie płyty na rynek wytwórni włosko-argentyńskiej, czego uwieńczeniem był występ w słynnym Teatrze Ariston na festiwalu „Music Ambiente” w San Remo we Włoszech.

image4Krystyna Szydłowska – aktorka Teatru Muzycznego w Lublinie. Od lat uwielbiana przez publiczność za znakomite aktorstwo oraz ogromny temperament sceniczny i autentyczną vis comica, za swoją działalność i kunszt artystyczny została uhonorowana przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego medalem Gloria Artis. Artystka ma na swoim koncie również tytuł Miss po 50ce również głosami internautów została wybrana na Miss Dobroczynności po 50ce. Pani Krystyna zarówno na wybiegu, jak i w kuchennym fartuszku, wygląda rewelacyjnie.

 

b

 

Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją