Koncerty
w piątek 11 marca 2016 r. o godz. 18:00

Bilet – 10 zł do nabycia w sekretariacie Domu Kultury LSM

banner LBS 2016

reklama_TB_LBS_2016_net (1)W piątek 11 marca 2016 r. w Domu Kultury LSM odbędzie się pierwszy z trzech koncertów tegorocznej (szóstej) edycji LUBLIN BLUES SESSION. Zagrają: Adam Bartoś z zespołem i dziecięcym chórem – Kasjopea; oraz akustyczne trio – Tymkoff, Łęczycki, Lewandowski. Koncerty poprowadzi Zbyszek Kowalczyk. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina we współpracy z Domem Kultury LSM i jest realizowane przy pomocy finansowej miasta Lublin.
Lublin Blues Session to projekt muzyczny, w ramach którego od 2011 roku odbywają się koncerty i warsztaty muzyczne. Organizatorem tych wydarzeń jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Będzie to szósta edycja tej imprezy. Celem projektu jest edukacja kulturalna i artystyczna oraz propagowanie działań, zjawisk i przedsięwzięć związanych z bluesem.
Informacje o projekcie:
www.scenabluesowa.lublin.pl
www.facebook.com/ScenaBluesowaLublin
Adam Bartoś z chórem foto 2- Daniel Drobik Adam Bartoś foto a - Daniel Drobik

Adam Bartoś to wokalista, autor tekstów, aranżer, grający na gitarze i harmonijce ustnej. Wykonuje muzykę inspirowaną bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Animator bluesa. Skład zespołu: Adam Bartoś – śpiew, gitary, harmonijka; Seweryn Antoń – kontrabas; Jan Jarecki – piano; Mateusz Jakubczyk – perkusja. Część koncertu Adam zagra z towarzyszeniem dziecięcego chóru – Kasjopea prowadzonego przez Alicję Grzeszczyk i Urszulę Matwiejuk (SP nr 6 w Lublinie). Będzie można usłyszeć we wspólnym wykonaniu standardy bluesa i folk­rocka z lat 60/­70, zrealizowane w ramach programu „BLUES W SZKOLE”.

——————————————-
97592d

Tymkoff, Łęczycki, Lewandowski to akustyczne trio wykonujące piosenki z repertuaru takich muzyków, jak: Keb Mo, Allman Brothers, Eric Clapton, Muddy Waters, BB King czy Blues Brothers. Nietuzinkowe interpretacje standardów, ekspresyjne improwizacje i potężny głos wokalisty to zdecydowane atuty tego tria.
www.facebook.com/leczyckitymkoff

Marek Tymkoff to blues-rockowy gitarzysta, wokalista, a także kompozytor i autor tekstów. W latach 90. znany z prowadzonego przez siebie lubelskiego tria Electric Blues Band, z którym odwiedził z sukcesami większość istniejących wtedy festiwali bluesowych w kraju. Znany także ze współpracy z Easy Rider, Jary Band, Wanda i Banda.

Bartosz Łęczycki to jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie. Otrzymał dwie platynowe płyty za album Maleńczuk & Waglewski „Koledzy” (2007) oraz Waglewski Fisz Emade „Męska Muzyka” (2008). Czołowy pedagog i popularyzator harmonijki w naszym kraju. Co rok prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 100 koncertów w Polsce i za granicą.

Adam Lewandowski – gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Jego kariera artystyczna wiedzie poprzez różne obszary muzyczne – rock („Mech”) country („Country Family”, „Lonstar Band”), pop (Anna German, „VOX”, Martyna Jakubowicz), po jego ulubiony jazz (Wojciech Karolak, Trio Marka Blizińskiego, Tomasz Szukalski, „AIR CONDITION” Zbigniewa Namysłowskiego, Marek Bałata, Krzysztof Sadowski i inni). Działa też jako muzyk studyjny, tworzy muzykę do wielu filmów.