W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Spotkanie
w poniedziałek 14 marca 2016 r. o godz. 18.00

Wstęp wolny

Akademia Doskonalenia Zawodowego
NATUROPATA

BIOENERGOTERAPIA
– bezpieczna metoda medycyny naturalnej

3
Prowadzenie – MAŁGORZATA JARUGA

ulotka.pdf

• BIOENERGOTERAPIA – czy należy się jej bać?
Bioenergoterapia jest zawodem w rozumieniu Ustawy o zawodach, oraz zawodem rzemieślniczym. Bioenergoterapeutą można nazywać tylko osoby posiadające kwalifikacje zawodowe i wykonujące zwód bioenergoterapeuty.
Należy pamiętać, że medycyna naturalna w tym bioenergoterapia nie zastępuje lekarza, lecz z nim współpracuje.
• WSTĘP DO BIOENERGOTERAPII – PRZYPOMNIENIE W SKRÓCIE
• BIOENERGOTERAPIA – w skrócie zwana BIOTERAPIĄ – jest jedną z odmian medycyny naturalnej. To uznana metoda terapii prowadzącej w sposób naturalny do samouzdrowienia. Jest naturalnym, nieinwazyjnym zabiegiem, który polega na odblokowaniu kanałów energetycznych w organizmie człowieka – meridianach, dzięki czemu organizm sam zwalcza chorobę i wraca do homeostazy (stan równowagi wewnętrznej organizmu). Uzdrawiająca energia w różnych zakątkach świata kryje się pod różnymi nazwami mi. in.: w Indiach nosi nazwę prana, w Chinach chi, w Grecji pneuma, na Hawajach mana w Starym Testamencie nosi nazwę ruach. Inne nazwy to ki, reiki, bioenergia, magnetyzm zwierzęcy czy energia boska. Prekursorem Bioenergoterapii w Polsce był ks. O. A. Klimuszko.
Bioenergoterapia jest metodą bezpieczną i przynoszącą pozytywne rezultaty – jest uznaną formą terapii, pozwalającą w naturalny sposób uaktywnić procesy samouzdrawiania organizmu. Bioenergoterapia to:
• całokształt nieinwazyjnych metod energetycznego oddziaływania na organizm celem eliminacji stanu chorobowego,
• oczyszczenia ze złogów,
• regeneracji uszkodzonych tkanek,
• przywrócenia sprawności funkcjonalnej poszczególnych narządów.

• WEWNĘTRZNY SYSTEM ENERGETYCZNY CZŁOWIEKA
• POSTRZEGANIE PACJENTA OCZAMI BIOENERGOTERAPEUTY

 

1Małgorzata Jaruga
– członkini Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów, posiada państwowe uprawnienia w zawodzie biomasażysty i bioenergoterapeuty. Ponadto ukończyła trzy stopniowy kurs nadający tytuł terapeuty w dziedzinie biologiczno-psychotronicznych metod odnowy organizmu, a także kurs Life Coach – terapia systemowa rodzin oraz inne stosowane w terapii naturalnej.Akademia Doskonalenia Zawodowego Naturopata posiada statut niepublicznej placówki kształcenia ustawicznego dorosłych oraz wpisana jest do rejestru instytucji szkoleniowych RIS Warszawskiego Urzędu Pracy. Światowa Organizacja Zdrowia WHO w 2003 roku zatwierdziła stanowisko dotyczące alternatywnych terapii. Opracowała też strategię działania. Czytamy w niej m.in., że państwa powinny opracować zasady bezpieczeństwa, skuteczności i jakości takich praktyk oraz stworzyć nad nimi nadzór. WHO zaleca też akredytowanie szkół uczących medycyny naturalnej i licencjonowanie terapeutów za pomocą odpowiednich instytucji. Absolwenci naszych szkoleń otrzymują zaświadczenia wg wzoru Ministra Edukacji Narodowej potwierdzające zdobycie umiejętności oraz kwalifikacji.

 

a

 ...
Kalendarz wydarzeń
Marzec 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031EC
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją