w czwartek 21 kwietnia 2016 r. o godz. 18.00

Chrześcijańska Fundacja dla Dobra i Wartości

Duet June

Koncert muzyki ludowej ukraińskiej i rosyjskiej

Pomiędzy Kijowem i Moskwą

3Duet June powstał w 2008 roku w Krakowie. Ten wyjątkowo zgrany zespół tworzą Iryna Obara – Ukrainka mieszkająca w Lublinie i Jurij Bejczuk – rosyjski artysta na stałe mieszkający i artystycznie związany z Krakowem. Poznali się w na obchodach miasta Krakowa w rosyjskiej resturacji, gdzie występował Jurij. To niezwykłe spotkanie zaowocowało nawiązaniem współpracy i już po kilku miesiącach duet zagrał swój pierwszy wspólny koncert.

2Iryna i Jurij jako duet tworzą niezywkle udaną i bogatą kompozycję złożoną z barwnych przekazów ukraińsko-rosyjskiego folkloru, wzajemnie przenikających się temperamentów muzycznych, a także idealnie dobranych głosów. Dodatkowo smaku dodaje niecodzienna aura muzyczna, którą artyści wiernie oddają w swoich wykonaniach. W utworach znajdujemy przede wszystkim elementy folkloru. Nawiązują one do obrzędów ludowych, gdzie tłem jest wielobarwna przyroda. Prezentują wykonania nasycone głębią, często żywiołowe, skoczne, ale także pełne melancholii i tęsknoty związanej z  przemijaniem. Tematem przewodnim jest piękna przyroda, miłość, młodość i towarzyszące jej uczucia. Dlatego na repertuar artyści wybrali sobie najpopularniejsze rosyjskie i ukraińskie piosenki chętnie słuchane przez wszystkie pokolenia, jak np. „W gaju Kalina”, „Spacerując brzegiem Donu”, „Aksamitki”.
1Iryna Obara – artystka, działaczka, miłośnik sztuki i kultury. Pochodzi z Ukrainy, na stałe mieszkająca w Lublinie. Komponuje własne teksty, chętnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych, wernisażach. Jest także aktywnym członkiem Chrześcijańskiej Fundacji dla Dobra i Wartości, która zajmuje się promocją chrześcijańskich wartości, profilaktyką społeczną, a także upowszechnianiem kultury i sportu.

Jurij Bejczuk – Rosjanin mieszkający i pracujący w Krakowie. Z wykształcenia muzyk, pasjonat rosyjskiej muzyki ludowej. Doświadczenie na scenie zdobywał uczestnicząc w licznych koncertach, przeglądach muzycznych i krakowskich festiwalach. Swoje umiejętności ma okazję prezentować również na codzień. Żydowska restauracja, w której pracuje i koncertuje Jurij, odwiedzana jest przez wielu artystów, miłośników wschodniej kultury i gastronomii. Podczas występów najczęściej towarzyszy mu gitara.

Dorobek artystyczny:

– Festiwal Muzyki Ludowej w Rabce-Zdroju
– Występ w telewizyjnym show X-factor
– Liczne koncerty dla społeczności chrześcijańskich