Spotkanie z projekcją filmu
w sobotę 14 maja 2016 r. o godz. 17:00

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

zaprasza na projekcję filmu

Jutro będzie futro
futro

img720„Jutro będzie futro” to pierwszy w Polsce pełnometrażowy film dokumentalny o polskim przemyśle futrzarskim zrealizowany przez fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!Przede wszystkim produkcja ta porusza od każdej strony problem ferm zwierząt futerkowych. Opowiada o życiu lisów w naturze i na fermie futrzarskiej. W filmie pokazane zostały materiały z kilkudziesięciu polskich ferm, zebrane przez działaczy śledczych Fundacji Viva!. Głos zabierają profesorowie, etiolodzy, projektanci i przedstawiciele największych w Polsce organizacji zajmujących się prawami zwierząt. Pojawiają się też znani aktorzy, dziennikarze i muzycy, m.in. Maja Ostaszewska, Szymon Hołownia, Drak z zespołu Hunter, Adam Wajrak i Dorota Sumińska. Film porusza też wątek wpływu przemysłu futrzarskiego na środowisko i tego jak wypada produkcja futer naturalnych w zestawieniu z produkcją futer sztucznych. Widzowie poznają również zdanie rzecznika Najwyższej Izby Kontroli. Pokazane zostały interwencje na fermach, pokazy mody i protesty mieszkańców w całej Polsce.

Większość społeczeństwa wciąż nie wie jak funkcjonuje przemysł futrzarski. Warto poznać realia hodowli zwierząt futerkowych oraz opinie specjalistów i autorytetów. Mamy nadzieję, że pokaz ten stanie się impulsem do refleksji i działań zapobiegających cierpieniu zwierząt i degradacji środowiska.

***

lublinFundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! działa w Polsce od 2000 roku. Jesteśmy pozarządową organizacją skupiającą osoby, którym nie jest obcy los zwierząt.
W ramach poszerzania pełnego empatii podejścia do świata zwierząt regularnie prowadzimy kampanie informacyjnie, prelekcje w szkołach oraz organizujemy pikiety i manifestacje. Koncentrujemy się na działaniach promujących opiekę nad zwierzętami i ochronę praw zwierząt. Promujemy zdrowy styl życia i żywienia. Wspieramy działania z zakresu ochrony środowiska i ekologii. Robimy wszystko,  aby nasze akcje obejmowały całą Polskę, a nie tylko Warszawę, w której mamy siedzibę, dlatego posiadamy w kilkunastu miastach grupy lokalne zrzeszające wolontariuszy aktywnie realizujących założenia naszej organizacji.
Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań – od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt.
Zachęca też do adopcji zwierząt ze schronisk oraz piętnuje niehumanitarne i nieetyczne praktyki firm i osób prywatnych.

www.viva.org.pl

Viva! Akcja dla Zwierząt- Lublin