W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Wystawa prac dzieci i młodzieży konkursu plastycznego

Stare Miasto i kościół (fara) św. Michała w Lublinie

organizowanego przez
Stowarzyszenie Lubelska Fara
oraz Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Rozdanie nagród i wyróżnień oraz wernisaż wystawy
w czwartek 16 czerwca 2016 r. o godz. 10.00
w Galerii Sztuki Dziecięcej Domu Kultury LSM
w Lublinie, ul. K. Wallenroda 4a, tel. 81 743 48 29
e-mail: dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
www.domkulturylsm.pl
Wystawa czynna w dniach 16 czerwca do 22 lipca 2016r.
w czerwcu w godz. 8.00-20.00, w lipcu w godz. 8.00

ulotka.pdf

fara-zaproszenie1-2Kościół farny pw. Św. Michała w Lublinie
(nieistniejący) Kościół św. Michała Archanioła był najważniejszą świątynią Lublina, a jego historia była nierozerwalnie związana z historią tego miasta. Dziś fara jest kościołem niewidzialnym,
o którym Józef Czechowicz pisał: „Na zielonym skwerze gwiazdy przeświecają przez gotyckie żebra kościoła z powietrza”.
Kościół znajdował się na Placu po Farze przy ulicy Grodzkiej, w północno-wschodniej części Wzgórza Staromiejskiego na Starym Mieście. Początkowo był to kościół parafialny, od 1574 do 1826 r. kolegiata, potem w latach 1826-1832 katedra. Badania archeologiczne potwierdziły istnienie tutaj także cmentarza w okresie poprzedzającym budowę kościoła (XI-XIII w.).
http://tnn.pl/Nieistniejacy_kosciol_farny_pw._Sw._Michala_Archaniola,2238.html

Relacja z wernisażu

Film – Zenon Krawczyk 

http://urokizycia.com/

 

Laureaci konkursu

Grupa wiekowa 6-7 lat
Miejsce I

Wojtek Świrski 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie, nauczyciel Dorota Ciechan
Krystian Błażewicz 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie, nauczyciel Halina Mirosław

Miejsce II

Kuba Mielniczek 7 lat, DDK Bronowice w Lublinie, instruktor Ewa Rejmak

Miejsce III

Maja Fidecka 6 lat, Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie, nauczyciel Halina Mirosław
Jakub Wójcik 7 lat, DDK Bronowice w Lublinie, instruktor Ewa Rejmak

Grupa wiekowa 8-9 lat

Miejsce I

Kornelia Pajor 8 lat, Dom Kultury Łęgi SM Czuby w Lublinie, instruktor Kinga Gołębiowska

Miejsce II

Aleksander Wąsik 8 lat, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Europejczyk, nauczyciel Alicja Czop

Miejsce III

Mateusz Karaś 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie, nauczyciel Małgorzata Borowik

Grupa wiekowa 10-12 lat

Miejsce I

Emilia Szwałek 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 42, nauczyciel Barbara Bartnik
Karolina Łukasik 10 lat, DDK Bronowice w Lublinie, instruktor Ewa Rejmak

Miejsce II

Nikola Klann 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie, nauczyciel Wiesława Jusiak
Julia Kitowska 10 lat, Dom Kultury LSM, instruktor Monika Sierzpowska

Miejsce III

Patrycja Rennert 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie, nauczyciel Wiesława Jusiak
Adrian Watras 11 lat, , Dom Kultury LSM, instruktor Monika Sierzpowska

Grupa wiekowa 13-15 lat

Miejsce I

Wiktoria Miazga 14 lat, Dom Kultury Łęgi SM Czuby w Lublinie, instruktor Kinga Gołębiowska

Miejsce II

Maryla Szwałek 13 lat, Dom Kultury Łęgi SM Czuby w Lublinie, instruktor Kinga Gołębiowska

Miejsce III

Bartosz Antonik 13 lat, Gimnazjum nr 24 w Lublinie, nauczyciel Aneta Stanuch

Wyróżnienia:

Grupa wiekowa 6-7 lat

Dagmara Mazurek 7 lat, Dom Kultury Łęgi SM Czuby w Lublinie, instruktor Kinga Gołębiowska
Ola Depta 7 lat, Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, nauczyciel Katarzyna Szendak
Maria Rusinek 6 lat, Dom Kultury Łęgi SM Czuby w Lublinie, instruktor Kinga Gołębiowska
Weronika Czapska 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie, nauczyciel Halina Mirosław
Lena Grelowska 7 lat, Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, nauczyciel Marta Wójcik
Zuzanna Bidyńska 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie, nauczyciel Halina Mirosław
Jagoda Muciek 7 lat, Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, nauczyciel Marta Wójcik
Oliwia Tomczyk 6 lat, DDK Bronowice w Lublinie, instruktor Ewa Rejmak
Zuzia Pitura 6 lat, Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie, nauczyciel Dorota Ciechan
Krzyś Charko 6 lat, , Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie, nauczyciel Dorota Ciechan

Grupa wiekowa 8-9 lat

Maja Krasińska 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie, nauczyciel Jolanta Wabik-Wielgus
Iga Chomicz 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie, nauczyciel Jolanta Wabik-Wielgus
Zuzanna Gawrońska 9 lat, DDK Bronowice w Lublinie, instruktor Ewa Rejmak
Maja Matys 9 lat, , Dom Kultury LSM, instruktor Monika Sierzpowska
Adam Krawczyk 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie, nauczyciel Małgorzata Borowik
Emilia Gonder 8 lat, DDK Bronowice w Lublinie, instruktor Ewa Rejmak
Mateusz Samuś 8 lat, Euro Szkoła w Lublinie, nauczyciel Irena Muraszka
Maja Nowak 8 lat, Euro Szkoła w Lublinie, nauczyciel Irena Muraszka
Magda Dragan 9 lat, Dom Kultury LSM, instruktor Monika Sierzpowska
Karolina Kitowska 8 lat, Dom Kultury LSM, instruktor Monika Sierzpowska
Adam Dybała 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie, nauczyciel Małgorzata Borowik
Oliwia Lewandowska 9 lat, DDK Bronowice w Lublinie, instruktor Ewa Rejmak
Krzysztof Kudelski 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie, nauczyciel Barbara Matysiak
Jakub Sorbet 9 lat, Dom Kultury LSM, instruktor Monika Sierzpowska

Grupa wiekowa 10-12 lat

Zuzanna Sławacka 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie, nauczyciel Aneta Stanuch
Rozalia Goleń 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie, nauczyciel Marzena Żywicka
Kamila Bartosz 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie, nauczyciel Wiesława Jusiak
Łukasz Jaworski 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie, nauczyciel Wiesława Jusiak
Dominika Goldsztejn 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie, nauczyciel Wiesława Jusiak
Maria Bylina 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie, nauczyciel Aneta Stanuch
Gabriela Grabowska 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie, nauczyciel Aneta Stanuch
Jan Bernaszuk 11 lat, ,DDK Bronowice w Lublinie, instruktor Ewa Rejmak
Patrycja Rennert 10 lat, DDK Bronowice w Lublinie, instruktor Ewa Rejmak
Olga Borkowska 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie, nauczyciel Marzena Żywicka
Paweł Suduł 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie, nauczyciel Marzena Żywicka

Grupa wiekowa 13-15 lat

Julia Kawa 14 lat, Dom Kultury Łęgi SM Czuby w Lublinie, instruktor Kinga Gołębiowska
Zuzanna Sławińska 13 lat, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Skrzydła”, nauczyciel Aleksandra Wilczewska
Karolina Jankowska 13 lat, DDK Bronowice w Lublinie, instruktor Ewa Rejmak
Emilia Wójcik 13 lat, Gimnazjum nr 24 w Lublinie, nauczyciel Aneta Stanuch
Alicja Skwirczyńska 14 lat, Gimnazjum nr 24 w Lublinie, nauczyciel Aneta Stanuch
Paweł Cech 15 lat, Gimnazjum nr 24 w Lublinie, nauczyciel Aneta Stanuch
Weronika Choinacka 14 lat, Gimnazjum nr 24 w Lublinie, nauczyciel Aneta Stanuch
Wiktoria Zinkiewicz 14 lat, Gimnazjum nr 24 w Lublinie, nauczyciel Aneta Stanuch
Wojciech Ryba 14 lat, Gimnazjum nr 24 w Lublinie, nauczyciel Aneta Stanuch
Karolina Podhorecka 13 lat, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Skrzydła”, nauczyciel Aleksandra Wilczewska

 

http://www.domkulturylsm.pl/?page_id=12680

1a11

Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją