piątek 9 listopada 2012 r.

Koncert zespołu

STANDARD BRASS BAND

pieśni i piosenek patriotycznych i wojskowych

z okazji Dnia Niepodległości

Gdzie są kwiaty z tamtych lat

Program koncertu:

Pożegnanie ojczyzny – muz. Michał Kleofas Ogiński, arr. Bogusław Wróblewski
Marsz, marsz Polonia – sł. i muz. autorzy nieznani, opr. Bolesław Szulia & Bogusław Wróblewski
Czerwone maki – sł. Feliks Konarski, muz. Alfred Schütz, arr. Bogusław Wróblewski
Piechota – sł. Leon Łuskino lub Bolesław Lubicz-Zahorski, muz. Leon Łuskino, arr. Bogusław Wróblewski
Hej, strzelcy wraz (Marsz strzelców) – sł. i muz. Władysław Ludwik Anczyc, arr. Bogusław Wróblewski
Pierwsza kadrowa – sł. Tadeusz Ostrowski „Oster” & Wacław Rettinger „Graba” – znany jako Wacław Kazimierz Łęcki (dwie ostatnie zwrotki), muz. melodia ludowa, arr. Bogusław Wróblewski
Gdzie są kwiaty z tamtych lat – sł. Wanda Sieradzka, muz. Pete Seeger, opr. Bogusław Wróblewski
My, Pierwsza Brygada – sł. Tadeusz Biernacki & Andrzej Hałaciński, muz. prawdopodobnie Andrzej Brzuchal-Sikorski, arr. Bogusław Wróblewski
Biały krzyż – sł. Janusz Kondratowicz, muz. Krzysztof Klenczon, arr. Bogusław Wróblewski
Wrócą chłopcy z wojny – sł. Ernest Bryll, muz. Katarzyna Gaertner, arr. Bogusław Wróblewski
Kołysanka matki – sł. Ernest Bryll, muz. Katarzyna Gaertner, arr. Bogusław Wróblewski
Dziwny jest ten świat – sł. i muz. Czesław Niemen, opr. Bogusław Wróblewski
Poszłabym do wojska – sł. Stanisław Werner & Mirosław Łebkowski, muz. Tadeusz Margot & Ryszard Siwy, opr. Janusz Szewczyk & Bogusław Wróblewski
Powołanie – sł. Jerzy Kleyny, muz. Katarzyna Gaertner, opr. Bogusław Wróblewski
Przyjedź, mamo, na przysięgę – sł. Edward Fiszer, muz. Henryk Kleyne, arr. Wojciech Durak i Bogusław Wróblewski
Takiemu to dobrze – sł. Stanisław Werner & Mirosław Łebkowski, muz. Zbigniew Ciechan, opr. Bolesław Szulia & Bogusław Wróblewski
Chabry z poligonu – sł. Włodzimierz Ścisłowski, muz. Jan Czekalla, arr. Wojciech Durak
Nie żałujcie serca dziewczyny – sł. Andrzej Kudelski, muz. Antoni Kopff, opr. Bogusław Wróblewski

Zespół STANDARD BRASS BAND powstał w 1997 roku w Lublinie z inicjatywy Bogusława Wróblewskiego. W tym samym roku zadebiutował z powodzeniem na obchodach Nocy Świętojańskiej organizowanej przez Lubelskie Centrum Kultury. Od tamtej pory udziela się na imprezach plenerowych, jubileuszowych, okolicznościowych, tanecznych na terenie woj. lubelskiego oraz – coraz częściej – na terenie całego kraju, m.in. w 2005 r. w Poznaniu na balu towarzyszącemu Międzynarodowym Targom Poznańskim czy w 2006 r. w Kopalni Soli w Wieliczce. Wielokrotnie dawał koncerty w związku z działalnością Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 5 lat uczestniczy w największej imprezie na Lubelszczyźnie dedykowanej sportowcom, tj. w Gali Mistrzów Sportu. Zespół oprawia muzycznie również zdarzenia taneczne odbywające się cyklicznie, np. bale charytatywne dla sponsorów sprzętu medycznego czy bale jubileuszowe dla Zespołu Tańca Ludowego UMCS, a także uświetnia zamknięte firmowe uroczystości. Jest największą orkiestrą grającą do tańca po prawej stronie Wisły. W lutym br. Big Band zaprezentował się po raz trzeci z rzędu na międzynarodowym balu charytatywnym w Brukseli pod patronatem Marii Kaczyńskiej organizowanym przez Ambasadę Polską.
Zespół występował wspólnie na jednej scenie z takimi wykonawcami jak: Rudi Schubert, Irena Jarocka, Krzysztof Krawczyk, Natalia Kukulska, Ewa Bem, Bohdan Łazuka, Danuta Błażejczyk, Jacek Borkowski, kabaret Ani Mru-Mru, kabaret Grzegorz Halama Oklasky, Tomasz Jachimek – artysta kabaretowy znany z programu publicystyczno-satyrycznego „Szkło Kontaktowe”, a występujący pod pseudonimem „Jachim Presents”, Szymon Wydra, a także zespołami: Skaldowie, De Su oraz Bajm.
Repertuar grupy obejmuje standardy muzyki jazzowej, znane tematy filmowe, przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej oraz utwory taneczne. Członkowie orkiestry pytani o preferencje muzyczne wykonywanych przez nich utworów zgodnie twierdzą, że najbardziej cenią sobie doskonałą atmosferę w zespole oraz posiadanie podobnej wrażliwości muzycznej, a to powoduje, że każdy repertuar może im sprawić radość i dać ogromną satysfakcję, ale najbardziej lubią grać „poważną muzykę rozrywkową”.
STANDARD BRASS BAND:
Agnieszka Dobrowolska – wokal