w środę 21 września 2016 r. 0 godz. 10:00

Spotkanie w ramach
XIII edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki
na temat

Co należy wiedzieć o odpadach?
Spotkanie poprowadzi
dr inż. Małgorzata Ciosmak

Kiedy odpad jest śmieciem, a kiedy surowcem do produkcji?
Co to w ogóle jest odpad?
W jaki sposób powstają odpady i co z nimi powinno się robić?
Czy każdy odpad jest bezpieczny?
Jak postępuje się z odpadami niebezpiecznymi?
Kto powinien zajmować się odpadami?
Jak NIE PRODUKOWAĆ odpadów?
Jak wygląda życie odpadów – czy można napisać ich życiorys?

Na te i wiele innych pytań spróbujemy znaleźć odpowiedzi.
Na koniec spotkania będzie konkurs z nagrodami.

Małgorzata CiosmakDr inż. Małgorzata Ciosmak
Specjalista z dziedziny inżynierii i ochrony środowiska, geologii i hydrogeologii, inżynierii ekologicznej. Pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej. Prywatnie regionalistka działająca w Towarzystwie Ziemi Urzędowskiej, podróżniczka i turystka, członkini Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Pochodzi z Urzędowa zaś całe dorosłe i zawodowe życie związała z Lublinem. Jest przewodnikiem PTTK po Lublinie i Ziemi Urzędowskiej, Prezesem Klubu Ochrony Przyrody przy Oddziale miejskim PTTK w Lublinie, gdzie jest także członkiem Zarządu tego Oddziału. Wiceprezes Komisji Ochrony Przyrody Zarządu Głównego PTTK w Warszawie. Współpracuje z Radiem Lublin, gdzie jest częstym gościem w audycji dla dzieci i młodzieży pt. Jasiek. Pasjonatka i tropicielka ciekawych i tajemniczych zdarzeń z historii Polski. W wolnych chwilach, szczególnie w wakacje lubi zajmować się fotografią i sztuką plastyczną. Od 2005 roku corocznie pełni funkcję koordynatora przedsięwzięć organizacyjnych kolejnych edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki.