Rada Nadzorcza, Zarząd, Dom Kultury
Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

zapraszają na

Uroczystą Galę
wręczenie nagród laureatom wyłonionym w konkursach na
Najlepiej zarządzane osiedle LSM
i Najpiękniej ukwiecony balkon
w 2016 roku

W części artystycznej wystąpi

Kameralna Orkiestra Akordeonowa ARTI SENTEMO

z Radzynia Podlaskiego
pod dyrekcją Zbigniewa Czuryły

Uroczystość odbędzie się
w czwartek 24 listopada 2016 r. o godz. 17.00
w sali widowiskowej Domu Kultury LSM

XVIII edycja konkursów na
„Najlepiej zarządzane osiedle” i „Najpiękniej ukwiecony balkon”

Rada Nadzorcza i Zarząd Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mają przyjemność zaprosić Państwa na uroczystą Galę Balkonową, podczas której nastąpi oficjalne ogłoszenie werdyktu Komisji Konkursowej odpowiedzialnej za przeprowadzenie dwóch konkursów na „Najlepiej zarządzane osiedle” i „Najpiękniej ukwiecony balkon” w 2016 r. w Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Bohaterami tegorocznej Gali Balkonowej będzie aż 93 laureatów najpiękniej ukwieconych balkonów i jedno, z siedmiu, osiedle. W ten listopadowy wieczór będzie okazja powrócić na chwilę do lata i ciepłych promieni słońca.

Dla przypomnienia, oba konkursy odbywają się pod patronatem Rady Nadzorczej i Zarządu Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej nieprzerwanie od 1999 r. Inicjatywa powołania do życia konkursu na „Najpiękniej ukwiecony balkon”, w całych zasobach Spółdzielni, wyszła od samych mieszkańców LSM, a konkretnie od grupy działaczy spółdzielczych z osiedla im. Juliusza Słowackiego, którzy chcieli w sposób bardziej oficjalny nawiązać do wcześniejszych tego typu akcji społecznych. Spotkała się z poparciem i pozytywną opinią mieszkańców, członków Rady Nadzorczej i Zarządu. Zarząd LSM dołączył do konkursu balkonowego konkurencję administracji osiedli o Puchar Prezesa w kategorii najbardziej zadbanego, a później najlepiej zarządzanego osiedla.
Tak więc, poza konkurencją pomiędzy sąsiadami o najładniej ukwiecony balkon, zyskaliśmy konkurencję o najładniejszy wygląd osiedla. W tym roku świętujemy już 18 edycję tych konkursów. Z perspektywy czasu trzeba uznać, że oba konkursy sprawdziły się i stanowią wartość dodaną w codziennym życiu naszej Spółdzielni.
I właśnie w tym miejscu wszystkim laureatom konkursów należą się serdeczne podziękowania za ich wkład i zaangażowanie w kształtowanie pozytywnego wizerunku LSM, a przede wszystkim swojego miejsca zamieszkania.

Gala Balkonowa jest okazją nie tylko do wręczenia laureatom dyplomów, nagród i złożenia gratulacji, ale okazją do spotkania się i wspólnego świętowania. Każdej Gali towarzyszy występ artystów, który dedykowany jest laureatom konkursów, a także zaproszonym gościom oraz sympatykom Domu Kultury LSM i Spółdzielni.

Halina Ochalska

***

img829Swoją działalność orkiestra rozpoczęła w 2013 roku. Obecny skład liczy 17 uczniów w wieku od 10 do 16 roku życia. Skład Arti-Sentemo tworzą:
Dyrektor artystyczny:
– Zbigniew Czuryło
• Akordeon I:
Adam Dudek, Mateusz Golonka, Dawid Nicpoń
• Akordeon II:
Karol Zbaracki, Piotr Chmiel
• Akordeon III:
Mateusz Głowniak, Damian Mazur, Katarzyna Michalak, Maciej Zagórski
• Akordeon IV:
Aleksandra Kurowska, Anna Szczęsna
• Akordeon V (bas):
Sylwester Marczuk, Szymon Domański
• Flet:
Justyna Czuryło, Julia Kiewel
• Instrumenty perkusyjne
Julia Drożdż, Angelika Koczkodaj

Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo prowadzona jest przez Stowarzyszenie Melodia-Art przy PSM I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Stowarzyszenie organizuje i czynnie włącza się w realizację przedsięwzięć artystycznych.

Działalnością Stowarzyszenia Melodia-Art kieruje Zarząd któremu przewodniczą:
• prezes – Sławomir Golonka
• viceprezes – Radosław Mazur

12513489_1676915522569426_8640339811333798759_o

Orkiestra koncertuje na terenie kraju, biorąc udział w licznych festiwalach i konkursach. Łącznie wykonuje ok 25 koncertów w ciągu roku szkolnego. Koncerty cieszą się dużą popularnością. Swoją grą i repertuarem trafiają do licznego grona odbiorców. Urok osobisty i opanowanie kameralnej sztuki wykonawczej powoduje, że na koncertach panuje wyjątkowa atmosfera, a każdy jest inny i niepowtarzalny.
Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo jest laureatem wielu nagród, między innymi:
• II nagroda na XVI 11 Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych „SANOK 2014, pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Reczpospolitej Polski,
• II nagroda na XIV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej w Giżycku 2014 r.,
• I nagroda na XXII Regionalnym Przeglądzie Akordeonowym w Lublinie w 2013 r.
oraz uczestniczy w licznych projektach artystycznych, koncertach i festiwalach.