w sobotę 1 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00

Michał Półtorak – skrzypce, Walentyn Dubrowskij – akordeon

Adobe Photoshop PDF

Bez nazwy-1
„Yaga w repertuarze…”PIAF, GRECO, AZNAVOUR” to propozycja artystki Yagi Kowalik koncertu piosenek największych osobowości francuskiej estrady.
Największe przeboje trójki wielkich francuskich interpretatorów takie jak: Milord, La vie en rose czy La Boeme, przenoszą widzów w świat niepowtarzalnej atmosfery artystycznego Paryża.
YAGA_Jadwiga Kowalik_fot Marek DybekJadwiga Kowalik – Yaga, związana z Teatrem Essaion w Paryżu jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendystką prestiżowego paryskiego „Conservatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona.
Artystka z sukcesami swoje koncerty prezentowała w całej Polsce, a także na scenach Paryża i Nowego Jorku.
W Domu Kultury LSM słuchaliśmy jej w koncertach piosenek Juliette Greco i przebojach charyzmatycznej osobowości estrady francuskiej Édith Piaf, a obecnie usłyszymy również w repertuarze Charlesa Aznavoura.
Walentyn Dubrowskij_fot Marek Dybek

Walentyn Dubrowskij, multiinstrumentalista (fortepian, akordeon, melodika, gitara, bas), akompaniator, aranżer. Ukończył Wydział Muzykologii Państwowego Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Od 1993 roku mieszka w Krakowie, gdzie pracuje z wieloma artystami i zespołami artystycznymi.

Michał Półtorak_fot Marek Dybek

Michał Półtorak – polski skrzypek występujący m.in. w zespole Grzegorza Turnaua, członek grupy Anawa od 1976 roku i jej kierownik muzyczny od roku 1980, występujący i nagrywający z Markiem Grechutą. Od wielu lat gra na skrzypcach (a także na mandolinie) w Piwnicy pod Baranami, gdzie grają także jego dzieci – Maciej i Agata Półtorakowie.