Wernisaż

Wystawa malarstwa

Jolanta Kuśmierz
Twarz wielostronna

Tematem moich malarskich rozważań jest człowiek – jego złożoność i nieoczywistość. To refleksyjne malarstwo nastroju, którego głównym elementem jest figura ludzka. Postaci prowadzą dialog bez słów – przenikają się, nakładają się na siebie w różnych zestawieniach. Powtarzające się kolory to czernie, szarości i błękity z dodatkiem ciepłych barw. Całość dopełnia kontur, płynna i wyrazista linia oraz chropowata faktura.

Jolanta KuśmierzJolanta Kuśmierz
Mieszka i pracuje w Wisznicach w powiecie bialskim.
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie oraz Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie dyplom w pracowni druku płaskiego i wypukłego prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej w 1989 roku, studia podyplomowe na UMCS oraz WSHP w Sandomierzu.
Pedagog z wieloletnim stażem pracy, jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie. Za swoją pracę zawodową odznaczona Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę oraz nagrodą Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Autorka ma na swoim koncie wystawy indywidualne oraz zbiorowe.

Wystawy indywidualne:
2011 – Biała Podlaska – KK „Piast”,
2013 – Biała Podlaska – BP,
2013 – Biała Podlaska – MBP,
2013 – Radzyń Podlaski – kawiarnia artystyczna Kofi&Ti,
2014 – Łuków – ŁOK Galeria PROwizorium,
2014 – Międzyrzec Podlaski – MOK Galeria ES,
2015 – Biała Podlaska – Galeria Podlaska,
2016 – Puławy – Galeria Inter Iibros .

Wystawy zbiorowe:
2010 – I Biennale Polskiego Stowarzyszenia Plastyków – Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie,
2013 – „W poszukiwaniu piękna” – wystawa Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków – Galeria Sztuki Domu Kultury LSM w Lublinie,
2013 – „Rysunek inaczej” Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej,
2014 – „Tektura” Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej,
2014 – „Krajowa 63” – Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej;
2014 – Wisznice – wystawa poplenerowa Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków ,
2014 – 2015 „W poszukiwaniu piękna” – wystawa Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków – Galeria Sztuki Dom Kultury LSM, Galeria Jednej Ściany – GOK w Zakrzówku, Gminne Centrum Kultury w Ziółkowie, Janowski Ośrodek Kultury – Janów Lubelski,
2016 – „Moje drzewo” Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej,
2016-2017 – „W poszukiwaniu piękna” – wystawa Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków – Galeria Sztuki Dom Kultury LSM w Lublinie, Galeria Oranżeria ROK w Radzyniu Podlaskim, CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej.

llll