w piątek 19 maja 2017 r. o godz. 18:00

Bilet – 10 zł (w dniu koncertu 20 zł)

wydarzenie2

ulotka.pf

www.scenabluesowa.lublin.pl

W piątek 19 maja 2017 w Domu Kultury LSM odbędzie się kolejny koncert z cyklu Lublin Blues Session. Wystąpi dwóch wykonawców grających akustycznego bluesa. Będą to: PG Petricca – włoski wokalista i gitarzysta, grający techniką slajd na gitarach rezofonicznych, oraz Harsh Guitar Mark  – polski wykonawca głębokiej tradycji bluesa – downhome blues. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerem wydarzenia jest Dom Kultury LSM. Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Lublin Blues Session – 19 maja (piątek) godz. 18:00 – DK LSM
– PG Petricca (ITA)
– Harsh Guitar Mark (PL)

Bilety: 10 zł (w dniu koncertu 20 zł) do nabycia:

• Dom Kultury LSM, ul. Wallenroda 4a
  • Kulturomaniak, ul. Zana 19\
  • Sklep Muzyczny nr 1 „Na Księżycu”, ul. Okopowa 5
  • Sklep Muzyczny „Quena”, ul. Narutowicza 34

Lublin Blues Session to projekt muzyczny o charakterze edukacyjno-artystycznym realizowany cyklicznie od 2011 roku.

Bez nazwy-1
Pg_5 by Rocco CedronePG Petricca – fot. Rocco Cedrone
PG Petricca (ITA) ma niepowtarzalny sposób ekspresji emocji poprzez gitarę rezofoniczną. Dzięki jego intensywnej nauce u mistrzów, delta blues stał się jego głównym sposobem wyrażania siebie. Urodził się w 1968 roku we Włoszech i był znany jako lider Blues Band Papaleg. Karierę solową rozpoczął grając w małych klubach i współpracując z artystami z Włoch i Europy. W latach 2007-2010 grał w wielu znanych włoskich blues festiwalach (Trasimeno Blues, Rootsway Blues Festival, Ameno Blues, Liri Blues Festival i innych) i koncertował w Europie (w Finlandii, Belgii, Czechach, Polsce, Szwajcarii) oraz w USA (Missisipi w stanie Tennessee). W 2011 roku pojawił się jako gość na albumie The Jonas Blues Band. W 2012 roku współpracował z włoską piosenkarką Paolą Ronci, grając przedwojennego bluesa w klubach we Włoszech i Francji. W 2014 roku nagrał pierwszy solowy album „At Home” wyprodukowany i finansowany z programu społecznościowego.

IMG_3940Marek Wojtowicz

Harsh Guitar Mark (PL), czyli Marek Wojtowicz, to wykonawca głębokiej tradycji bluesa – downhome blues. Wykonuje różne style bluesa – delta blues, chicago blues, texas blues, louisiana blues. Artysta grał z wielkimi muzykami z USA: harmonijkarzem Bobem Corritore, pianistą Shrimp City Slimem, Harmonica Hindsem, Russ Greenem, ostatnio z potrójnie nominowanym do Grammy harmonijkarzem Billy Branchem z Chicago oraz Johnny Drummerem. W 2015 zagrał z Eddie Taylorem Jr. z Chicago na Festiwalu Motywy Bluesa. Marek promuje sensu stricte bluesa (real blues) w Polsce, od wielkich scen po granie na ulicach, opowiada o bluesie i jego historii. Jest prezesem Son House Gospel Blues Society. W 2013 nagrał płytę Sitting Right Down And Moan, gościnnie zagrał z Guitar Markiem Bob Corrritore.

plakat_net
image2Lublin Blues Session: Boo Boo Davis zagrał w Graffiti
To był wspaniały wieczór dla miłośników bluesa na światowym poziomie. 19 kwietnia w ramach pierwszego z dwóch koncertów tegorocznej edycji Lublin Blues Session, na scenie klubu Graffiti wystąpił legendarny muzyk znad Missisipi – Boo Boo Davis.

Na rozgrzewkę wystąpił czołowy przedstawiciel lubelskiego bluesa – Adam Bartoś. To on od lat włącza się w promocję gatunku na lokalnej scenie, organizując szereg imprez, w tym Lublin Blues Session, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Bartoś wystąpił z koncertem promującym jego najnowszą płytę, która w lutym trafiła na sklepowe półki. W energicznym koncercie z pogranicza bluesa i rocka zaprezentował kilka z premierowych utworów z płyty „Nowy Ląd”, m.in. „Płonie serce”. Nie zabrakło również starszych, lubianych kawałków takich jak „2 na 3”. Gratką dla miłośników bluesa było wykonanie kilku kompozycji na charakterystycznej dla gatunku gitarze rezofonicznej…
Godzinę później sceną zawładnął Amerykanin Boo Boo Davis. Pochodzący znad Delty Missisipi muzyk to jedna z dwóch zagranicznych gwiazd, które zgodziły się wystąpić w ramach tegorocznej edycji LBS. Davis nie żałował głosu i energii, utrzymując znakomity kontakt z publicznością. W długim, ponadgodzinnym koncercie Davis dał niezapomniany popis umiejętności grania na harmonijce. Nieustannie zachęcał również publiczność do aktywności pod sceną… . Zainteresowani mieli okazję w trakcie koncertu nabyć płyty występujących artystów.

Dziennik Wschodni – 20 kwietnia 2017 r. Damian Drabik

Autorska płyta lubelskiego artysty już do posłuchania!

Nowy Ląd - okładka

Płyta „Nowy ląd” to drugi album Adama Bartosia. Muzyka sięga do tradycji bluesa i folk-rocka. W sesjach nagraniowych wzięło udział 6 muzyków. Wydawcą płyty jest Fundacja ODA.
Płytę można zamówić na koncertach oraz na stronie artysty: adam-bartos.com

www.facebook.com

www.scenabluesowa.lublin.pl