GALA GWIAZD

Elena Ramazanowa, Swietłana Smirnowa,
Patrycja Marzec, Joanna Dudek
Zespół Deniz
Znane i utytułowane tancerki z kraju i zagranicy

Organizator – Iwona Torbicka               tel. 502 219 168

W sobotę 8 lipca 2017 r. Dom Kultury LSM będzie gospodarzem niezwykłego wydarzenia: podczas Gali Gwiazd Tańca Orientalnego na Iwona Torbickascenie sali widowiskowej zagoszczą znakomite tancerki, gwiazdy polskiej i międzynarodowej sceny orientalnej, zwyciężczynie kategorii konkursowych rozgrywanych Mistrzostw Europy Wschodniej, jak i zaproszeni goście. Na scenie zaprezentują się sędziowie Mistrzostw w swoich niezwykłych choreografiach. Zobaczymy tancerki z Ukrainy, Rosji, Polski – solistki i grupy. Będziemy podziwiać nie tylko taniec orientalny ale i taniec cygański, boolywood, tribal i tańce narodów świata, Niezwykła atrakcją Wieczoru będzie występ Aszota Martirosyana – śpiewka o wspaniałym głosie, który swoim śpiewem przenosi słuchaczy w inny wymiar odczuwania. Aszot wystąpi w duecie z Iwona Torbicką – organizatorką wydarzenia, tancerką.

Elena rekl 2015Elena Ramazanowa (Moskwa, Rosja) – założycielka i prezes Ligi Profesjonalistów Tańca Orientalnego, jedna z najsłynniejszych rosyjskich tancerek, uznany specjalista w dziedzinie tańca orientalnego i niezaprzeczalnie choreograf numer jeden w Rosji w folklorze i klasycznym tańcu arabskim. 11 lat spędziła w Egipcie, pracowała również jako tancerka na kontraktach w wielu krajach arabskich (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Syria, Liban, Jordania, Bahrajn i inne). Posiada wszechstronne przygotowanie taneczne. Jej ulubionym stylem jest folklor arabski, który wykonuje z niepowtarzalną manierą i charakterystycznym humorem.

Swietłana Smirnowa_nSwietłana Smirnowa – ceniony pedagog i sędzia Ligi Profesjonalistów Tańca Orientalnego. Znakomita tancerka. Zdobywczyni najwyższych nagród w konkursach. Nauczyciel tańca na najwyższym poziomie. Zapraszana na największe festiwale świata.

Joanna DudekJoanna Dudek – tancerka i instruktorka specjalizująca się w tańcu orientalnym; wielokrotna zwyciężczyni konkursów tańca orientalnego, zarówno w Polsce jak i za granicą. Od ponad 3 lat prowadzi regularne zajęcia i warsztaty taneczne, działając przy szkole tańca AktivGen w Lublinie. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła jeszcze w przedszkolu, zaczynając od tańca ludowego. Potem był taniec towarzyski, taniec cheerleaders, taniec współczesny, tango argentyńskie… W końcu natrafiła całkiem przypadkiem na zupełnie nowy grunt, na magiczny świat Orientu, który całkowicie zdobył jej serce. Obecnie zgłębia również tajniki flamenco, ATSu, oraz uczęszcza na zajęcia tańca współczesnego w Lubelskim Teatrze Tańca. To wieloletnie doświadczenie taneczne nie tylko w tańcu orientalnym, ale oparte również na wielu innych technikach, pomaga jej tworzyć wyjątkowe choreografie pełne emocji i kobiecej wrażliwości na piękno muzyki.

Aszot MartirosyanAszot Martirosyan – z pochodzenia Ormianin, solista zespołu KAIROS o niezwykłym, nieziemskim wręcz głosie. Wraz z innymi wokalistami wykonuje piękną i tajemniczą muzykę Kościołów Wschodu oraz dawnych śpiewów ludowych.

***

Z ogromną radością zapraszamy na kolejną, już szóstą, edycję Eastern European Oriental Championship. Mistrzostwa Europy Wschodniej w Tańu Orientalnym to największy konkurs tańca orientalnego w Polsce. W tym roku powstały nowe kategorie Bollywood, Tribal i Tańce Narodów Świata.

Główne założenia organizatorów to:

• zapewnienie najwyższego poziomu konkursów w tańcu orientalnym

• stworzenie polskim i zagranicznym tancerzom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności w zawodach, których dewizą jest równość szans oraz sprawiedliwa ocena przez wykwalifikowanych sędziów będących jednocześnie uznanymi osobistościami tańca orientalnego na świecie

• kontynuowanie corocznych spotkań miłośników tańca orientalnego z całej Polski i Europy w ramach niniejszej imprezy

• uczynienie Lublina Orientalnym Sercem Europy.

Konkurs będzie przeprowadzony według Zasad Ligi Profesjonalistów Tańca Orientalnego. Na scenie zaprezentują się dzieci, młodzież, juniorzy, dorośli, seniorzy i grandseniorzy w wielu kategoriach konkursowych – klasyce, folklorze czy show. Konkursowi towarzyszą warsztaty taneczneGala Gwiazd.

W tym roku pedagogami będą Elena Ramazanowa, Svietlana Smirnova, Joanna Dudek, Patrycja Marzec.

Szczegóły:

www.orientalchampionship.aktivgen.pl