W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM


Informacje o bieżących ustaleniach
prosimy śledzić na naszej stronie

Spotkanie  
w środę 4 października 2017 r. o godz. 17.00

Wstęp wolny

Krzysztof Baranowski

z22197651V,W-sobote-mieszkancy-Lublina-mogli-obejrzec-pierwsz

Lublin

Imprezy z okazji 700-lecia nadania praw miejskich

ulotka.pdf

 

Coraz częściej obecnie jeździmy po świecie, oglądając ciekawe miejsca, zabytki lub imprezy. Porównujemy je z tym, co oferuje nam nasze miasto – Lublin. I coraz częściej widzimy, że nie mamy się czego wstydzić, a odwrotnie – Lublin z każdym rokiem pięknieje i zmienia się na lepsze. Spacerujemy po odnowionym placu Litewskim, podziwiamy pokazy multimedialne pięknej fontanny, chodzimy deptakiem Krakowskie Przedmieście aż do Bramy Krakowskiej i dalej w stronę lubelskiego zamku, przez odnowione ulice Starego Miasta.

 
W 2017 roku obchodziliśmy 700-lecie nadania naszemu miastu lokacji na prawie magdeburskim, powszechnie stosowanym wtedy na terenie Europy. Uroczystość nadania prawa miała miejsce 15 sierpnia 1317 roku, akt nadał król Władysław Łokietek, a wykonawcą był Maciej, obywatel miasta Krakowa, wielkorządca krakowski i sandomierski, zarazem wójt Opatowca. Ten doniosły akt włączył Lublin do szerokiego grona miast europejskich.
Dla uczczenia tej rocznicy przez cały 2017 rok odbywają się w Lublinie liczne ciekawe imprezy i spotkania kulturalne. Ponieważ nie wszyscy mieli możliwość zobaczyć te spektakle, chciałbym przypomnieć dwie z tych imprez, pokazując ich fragmenty:
– wieczorny pokaz multimedialnej fontanny na odnowionym placu Litewskim,
– spektakl „Sen o mieście” pokazywany na dziedzińcu lubelskiego zamku.
Projekcja tych filmów odbędzie się w dniu 4 października 2017 r.

Zapraszam Krzysztof Baranowski

d

Kalendarz wydarzeń
Październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031EC
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją