W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM


Informacje o bieżących ustaleniach
prosimy śledzić na naszej stronie

Spotkanie z projekcją filmów 
w środę 11 października 2017 r. o godz. 18.30

Wstęp wolny

Spotkanie z psychologiem i terapeutą 

Anną Marciniak

Zmierzyć się z własną zazdrością

sss

ulotka.pdf

 

Zmierzyć się z własną zazdrością
Zazdrość w miłości jest uczuciem normalnym. Mówi się przecież: „Nie ma miłości bez zazdrości”. Każdy z nas odczuwa potrzebę miłości i akceptacji. Jeżeli zaczynamy przypuszczać, że możemy ją stracić, pojawia się niepokój i zazdrość.
Zazdrość chorobliwa jest głucha i ślepa na oczywiste dowody własnej omylności. Ludzie zazdrośni zadręcza siebie i partnera irracjonalnymi podejrzeniami. Żadne tłumaczenie ani perswazja nie uspokaja podejrzeń. Ich życiowi partnerzy często rezygnują z siebie i swoich potrzeb. Pod wpływem strachu, zrywają kontakt ze „światem”, by niczym nie drażnić osoby zazdrosnej. Niestety, zazdrości chorobliwej nie da się powstrzymać, może ją wywoływać program w telewizji, człowiek, który spojrzał, idąc ulicą itp. Najczęściej jednak przesadnej zazdrości ulegają osoby o małym poczuciu własnej wartości i niskiej samoocenie. Przyczyną mogą być również silne negatywne doświadczenia z przeszłości.
Sprawdź, czy jesteś chorobliwie zazdrosny.
Chorobliwa zazdrość objawia się nieustającym lękiem, że możemy stracić partnera w każdej sytuacji: w pracy, kościele, na zakupach, u znajomych, w kinie — przecież może tam spotkać kogoś interesującego i będzie to zagrożenie dla naszej miłości i naszego związku. Zabraniamy więc wychodzić jej czy jemu — bo mamy poczucie, że wszystko dzieje się bez naszego udziału. Trzeba więc kontrolować, obserwować, śledzić. Osoba, która tak reaguje, nie potrafi się zdobyć na zaufanie do partnera. Są to objawy chorobliwe.
Z zazdrością musisz poradzić sobie sam.
Zazdrość, nad którą nie potrafisz zapanować, może być groźna. Zastanów się, do jakich zachowań posunąłeś się pod wpływem zazdrości. Musisz zdać sobie sprawę, że im bardziej kontrolujesz, tym bardziej tracisz miłość osoby ci bliskiej. W miejscu miłości i radości pojawia się napięcie i strach.

Jeżeli chcesz z tym walczyć:
• Nie wywołuj awantur. Staraj się zachować atrakcyjność zewnętrzną.
• Rób swojemu partnerowi małe przyjemności
• Kiedy zauważyłeś, że partner staje się obojętny wobec ciebie, staraj się rozpoznać, co może być tego przyczyną. A może jesteś nie do zniesienia, bo czujesz się mniej atrakcyjny, bo brak ci sukcesów lub pieniędzy.
• Zaobserwuj, jakie sytuacje wzbudzają twoją największą zazdrość.
• Pomyśl, czy masz wpływ na to, aby takie sytuacje wyeliminować. Jeśli nie musisz się z nimi pogodzić, bo nie da się zapobiec spojrzeniom anonimowych przechodniów, przypadkowemu spotykaniu osób znajomych, kontaktom związanym z pracą…
cdn.

Kalendarz wydarzeń
Październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031EC
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją