we wtorek 23 stycznia 2018 r. o godz. 18.00

&
FRIENDS

Kalina jazzowa

W programie usłyszymy piosenki autorstwa Jeremiego PrzyboryJerzego Wasowskiego oraz Agnieszki Osieckiej w aranżacji Magdaleny Stopy.

Piosenka dla kogo innego, Dla Ciebie jestem sobą, Nie odchodź, Jesienna dziewczyna, Zmierzch, S.O.S, O Romeo, Nie budźcie, Na całych jeziorach, Wyszłam i nie wróciłam, Kalinowe serce

MAGDALENA DOUBLE STOPA
&
FRIENDS

Magdalena Stopa
– laureatka  konkursu wokalistów jazzowych w 2000 r. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2003 r. wykładowczyni wokalistyki jazzowej na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyrygentka i organizatorka warsztatów gospel w Zamościu. Od 2015 r. solistka zespołu „Razem za Jezusem” i  dyrygentka lubelskiego zespołu „Gospeople”.

Magdalena Stopa-Dziuba
– wokalistka, filolog angielski, skrzypaczka, półfinalistka „Mam talent”. Ma na swoim koncie występy z zamojską orkiestrą symfoniczną.

Magdalena Sałamacha
– w 2016 r. zdobyła III miejsce na Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Studentka wokalistyki na UMCS w Lublinie. Skrzypaczka.

Valeria Damaszenko
– studiuje na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie wokalistykę jazzową w klasie mgr Magdaleny Stopy-Lichograj. Pochodzi z Białorusi.

Katarzyna Gil
– obecnie studiuje wokalistykę na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie w klasie mgr Magdaleny Stopy-Lichograj. Również gitarzystka.

Bartłomiej Kawałek
– student wokalistyki na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie w klasie mgr Magdaleny Stopy-Lichograj. Uczestnik programu „The Voice of Poland”.

Patryk Czyżewski
– pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Laureat Nagrody Specjalnej Lubaczów Jazz Festival 2015 oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyka na Pograniczu w Sanoku.

Michał Lewartowicz
– gitarzysta, kompozytor, pedagog. Laureat nagrody indywidualnej na międzynarodowym konkursie jazzowym „Europejskie Integracje Muzyczne”, nagrody dla najlepszego instrumentalisty na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Literackiej „Jesień z Poezją”. Uczestnik i laureat festiwali muzycznych: FAMA, Jazzda, Krokus Jazz Festival, Niemen Non Stop, Świdnik Jazz Festival, Dragon Folk Fest, Oland Celtic Irish Music Festival, Festiwal Piosenki Studenckiej.