w czwartek 22 listopada 2018 r. o godz. 18.00

Bilet w cenie 20 zł

Sławomir Zygmunt

w recitalu opartym na twórczości

Edwarda Stachury

„Dokąd idziesz? Do słońca” Sławomir Zygmunt śpiewa piosenki Edwarda Stachury to recital, a właściwie rodzaj spektaklu, w całości oparty na twórczości Edwarda Stachury. Oprócz 18 cudnych ballad zaprezentowane zostaną fragmenty z „Dzienników podróżnych” Steda.

Piosenki pochodzą z płyty pod tym samym tytułem, która ukazała się 16 lutego 2018 roku. Płytę promuje teledysk do piosenki „Białej lokomotywy”.

Jest to kolejna wersja piosenki nagranej po raz pierwszy 35 lat temu. Wtedy „Biała lokomotywa” zadebiutowła w Trójce, a potem była grana m.in. przez Jedynkę PR i Radio Lublin. Obecna wersja „Białej lokomotywy” nawiązuje aranżacyjnie i wokalnie do tej sprzed 35 lat.

Sławomir Zygmunt
Muzyk, dziennikarz (absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego), producent. W przeszłości związany ze słynnym klubem Hybrydy. Autor siedmiu płyt CD („16 x Edward Stachura”, „Ballada o Kazimierzu Dolnym”, „Kiedy idę ulicą”, „Polka dyrektora — piosenki satyryczne”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Z wiatrem”, „Dokąd idziesz? Do słońca”), dwóch kaset magnetofonowych MC: „Śmiech do łez — kabaret FTS”, „Sted: opowieść-wiatr”. Jego utwory znalazły się także na płytach: LP „Dla bliskich i dalekich” oraz CD „Dobre piosenki. Edward Stachura zaśpiewany”. Jako dziennikarz, autor ponad 1,5 tys. artykułów (wywiady, recenzje, reportaże), książek: „Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki”, który zdobył miano bestsellera i miał już trzy wydania, oraz „Spotkania z…” z 60 fascynującymi wywiadami (m.in. z Grażyną Szapołowską, Ewą Dałkowską, Zdzisławem Beksińskim, Przemysławem Gintrowskim, Romanem Wilhelmim, Gustawem Holoubkiem, Krzysztofem Krauze). Warszawiak, wychował się na Czerniakowie, jego dziadkowie mieszkali w tej samej kamienicy (róg Podchorążych i Hołówki), co poeta Krzysztof Kamil Baczyński. Sławomir Zygmunt jest także autorem muzyki do filmów dokumentalnych i oświatowych. Najnowszy, „Ku pokrzepieniu powstańczych serc”, miał premierę w Muzeum Powstania Warszawskiego. 30 sierpnia 2017 roku Sławomir Zygmunt został odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Management Sławomir Zygmunt
www.slawomirzygmunt.pl