Koncert odbędzie się
we wtorek 10 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00
Bilet w cenie 20 zł

Koncert piosenki literackiej w wykonaniu zespołu

„KSZTAŁTY SŁÓW”

Tobie śpiewam Lublinie

Koncert zatytułowany Tobie śpiewam Lublinie powstał z okazji obchodów 700-lecia naszego miasta. Siedemnaście piosenek autorstwa założyciela i lidera zespołu „Kształty słów” Darka Kwiatkowskiego zostało skomponowanych do tekstów poetów związanych z Lubelszczyzną takich jak Józef Czechowicz, Edward Stachura, Julia Hartwig i inni.

Podczas koncertu będziemy mieli okazję pospacerować z Józefem Czechowiczem ulicami Lublina, jakiego już nie ma, dać się ponieść porywom serca tak charakterystycznym dla Stachury, a również ukoić się w rytm kołysanek Franciszki Arnsztajnowej. Całości dopełnią utwory do tekstów współczesnych poetów: Sławomira Oleksiejuka, Jerzego Turowicza i Stanisława Kierońskiego.

Koncert jest utrzymany w stylistyce piosenki literackiej, jak i cała twórczość zespołu „Kształty słów”, który istnieje od 2008 r.

Aktualnie grupa występuje w składzie:

Darek Kwiatkowski – fortepian, wokal, kompozycja
Kasia Kwiatkowska – wokal
Magdalena Sionkowska — skrzypce
Piotr Koczur – gitara.

Po koncercie będzie można nabyć debiutancką płytę zespołu pt. Obiecaj.

Dariusz Kwiatkowski — kompozytor, pianista, wokalista. Absolwent Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie oraz Wydziału Artystycznego UMCS. Na co dzień pracuje jako nauczyciel muzyki w szkole i akompaniator w Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza. Od 2008 r. realizuje autorskie pomysły muzyczne w klimacie piosenki literackiej w zespole „Kształty słów”. Jest autorem muzyki do ponad 120 piosenek i trzech spektakli teatralnych.

Katarzyna Kwiatkowska — wokalistka. Psycholog z przygotowaniem pedagogicznym, jej pasją jest praca z dziećmi. Muzyką interesowała się od dzieciństwa, śpiewając w różnych zespołach wokalnych. W dorosłym życiu współrealizowała różne projekty artystyczne utrzymane w klimacie dwudziestolecia międzywojennego i piosenki literackiej. Śpiewa w zespole „Kształty słów” od 2014 r.

Magdalena Sionkowska — skrzypaczka. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz PSM I i II stopnia w Lublinie. Pracuje jako nauczyciel gry na skrzypcach, fortepianie, gitarze i flecie w jednym z lubelskich domów kultury. Rozwija swoją muzyczną pasję również jako dyrygent chóru gospel. Należy do zespołu „Kształty słów” od 2017 r.

Piotr Koczur — gitarzysta. Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, z zamiłowania meloman. Specjalizuje się w grze na gitarze klasycznej. Najbardziej zaangażowany muzycznie w latach 80., kiedy to uczestniczył w kilku festiwalach studenckich. Z początkiem lat 90 tych przerwa w działalności artystycznej. Od 2016 r. koncertuje z zespołem „Kształty słów”.