Bilety na koncert  w cenie 20 zł – do nabycia od 23 kwietnia

w Domu Kultury LSM, ul. Wallenroda 4a

w piątek 11 maja 2018 r. o godz. 18:00

Zapraszamy na koncert dwóch różnych wykonawców grających na gitarach rezofonicznych.  Kwartet Adama Bartosia wykona autorski program z pogranicza bluesa i folk-rocka. Będą to utwory z wydanej w 2017 roku płyty „Nowy Ląd” oraz najnowsze kompozycje.  Natomiast Romek Puchowski wykona program oparty na archetypicznych bluesowych pieśniach.  Jego projekt – „Delta_update”  – zrodził się podczas wyprawy w Deltę Mississippi przed dwoma laty. Do realizacji wariantu „duo” Romek zaprosił Keitha Dunna – wokalistę i harmonijkarza z Bostonu, potomka twórców gatunku. Brzmienie jego harmonijki zachwyca melomanów na całym świecie. Zapraszamy!

8. edycja LUBLIN BLUES SESSION
Koncert  – „Resophonic Guitar Live”  – w piątek 11 maja o godz. 18:00
Bilet: 20 zł – do nabycia od 23.04 w Domu Kultury LSM, ul. Wallenroda 4a.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina we współpracy z Domem Kultury LSM. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Informacje: www.scenabluesowa.lublin.pl
www.facebook.com/ScenaBluesowaLublin

Romek Puchowski – śpiewa, gra na gitarze DOBRO; nieokiełznany improwizator, miłośnik bluesa, songwriter znad Wisły. Znany z błyskotliwych, energetycznych solowych wykonów, twórca formacji Von Zeit. Profesor warsztatów gitarowych. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję
i nowoczesność. Delta_update jest projektem opartym na archetypicznych bluesowych pieśniach. Zrodził się w głowie Romka Puchowskiego podczas wyprawy w Deltę Mississippi przed dwoma laty. Podróż szlakami takich artystów, jak Son House, Robert Johnson, Charley Patton czy Willie Brown była źródłem nowego spojrzenia na ich muzykę oraz jej interpretacji.  Udział w projekcie artysty pochodzenia afroamerykańskiego – Keitha Dunna – nadał projektowi szczególnego wymiaru. Program koncertu oparty jest na wybitnych utworach stojących u podstaw bluesa, choć mniej znanych szerszej publiczności. Stanowi on kolaż bluesowych korzeni oraz tego, co nazywany „Słowiańską duszą”. Interpretacje klasyki z Delty stanowią bazę dla improwizowanych „wycieczek”, przeplatane są autorskimi kompozycjami Romka Puchowskiego, jak „Big Bad Brother” czy „The Rainbow”, oraz Keitha Dunna, m.in. utworami z jego kultowej już płyty „Alone With The Blues”.
W muzyce słychać jazzowe inklinacje Dunna, a także fascynacje rodzimą folkową melodyką Puchowskiego. Tytułowy „update” symbolizuje aktualizację wizji bluesa Romka Puchowskiego, w której z jednej strony sięga on do początków gatunku, z drugiej odważnie wplata swoje współczesne wizje.

Keith Dunn – wokalista i mistrz harmonijki rodem z Bostonu, autor kultowej płyty „Alone with The Blues”. Jako dziewięciolatek Dunn trafił na występ T-Bone’a Walkera – pierwszy koncert w życiu Dunna. W wieku lat dwunastu zakupił pierwszą harmonijkę ustną. Grywał na przyjęciach oraz z ulicznymi muzykami. Dorastał, słuchając takich artystów jak Curtis Mayfield oraz Smokey Robinson, później pojawili się na horyzoncie Archie Sheep i John Coltrane. Wpływy tych ostatnich słychać do dziś w jego frazowaniu. Zainspirowany koncertem Junior Wells – Buddy Guy Band założył swój pierwszy zespół – Blue Lightning. W trakcie swojej kariery współpracował z takimi tuzami, jak James Cotton, Hubert Sumlin, Roy Eldridge, Big Walter Horton, Lurrie Bell, Jimmy Rogers and Big Mama Thornton. Pracuje również jako producent, prowadzi warsztaty mistrzowskie gry na harmonijce ustnej. Współpracuje gościnnie m.in. z Big Jack Johnsonem. Jako songwriter otrzymał szereg nagród za płytę „Alone Wit The Blues” (za pieśni „Strange Things Are Happening” and „Need To Make A Dollar”). Otrzymał również nagrodę Talking Blues Award za wykonanie „na żywo” pieśni na wspomnianej płycie.

Adam Bartoś – lubelski wokalista, autor tekstów i muzyki. Wykonuje utwory inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Wystąpi w następującym składzie: Adam Bartoś – śpiew, gitara rezofoniczna, harmonijka; Jan Jarecki – piano; Maciej Baraniak – kontrabas i Mateusz Jakubczyk – perkusja. Promowana obecnie płyta „Nowy Ląd” ukazała się w 2017 roku. Charakteryzuje ją różnorodność muzycznych barw i poetycki charakter tekstów, w których artysta używając języka potocznego stworzył opowieść o każdym z nas. W recenzjach albumu podkreślano oryginalny charakter muzyki i klarowność kompozycji. Poza repertuarem z „Nowego Lądu” oraz najnowszymi utworami Adama, w programie koncertu znajdą się standardy takich twórców, jak: Elmore James czy Louisiana Reed.

—>   Lublin Blues Session 2018   <—