Wernisaż

Wystawa malarstwa

Grażyna Grabowska

KOLORY JESIENI

Grażyna Grabowska ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Hermana. Studia podyplomowe z zakresu „Sztuka” na tejże uczelni. W swojej działalności artystycznej zajmuje się reklamą wizualną, edukacją artystyczną, pracą twórczą w zakresie malarstwa sztalugowego (olej, akryl, akwarela). Jej malarstwo ewoluuje na różnych etapach i jest niekończącym się procesem poszukiwań. Inspiracją jest szeroko rozumiany pejzaż, a raczej jego struktura, dlatego często staje się on źródłem a nie motywem. Jej koncepcja skupia się na coraz prostszych układach kompozycyjnych przybierających abstrakcyjne formy. Artystka bierze udział w wielu przeglądach i wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych otrzymując nagrody i wyróżnienia, a także plenerach malarskich i spotkaniach twórczych. Jej prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Za swoją działalność artystyczną nagrodzona przez Prezydenta Miasta Lublin (1998, 2018 r.)
Mieszka i pracuje w Lublinie.

GRAŻYNA GRABOWSKA

swoje prace prezentowała między innymi:

2014

– Łódź – Międzynarodowe Biennale Obrazu „Quadro – art.” Muzeum Włókiennictwa – ZPAP Okręg Łódzki.
– Ostrowiec Świętokrzyski – 12 Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki – BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim.
– Gdynia – „Barwy Morza” – Ogólnopolska Wystawa Marynistyczna na „Darze Pomorza”.
– Rzeszów – 29 Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyków – BWA ( wyróżnienie).
– Świdnik – XII Ogólnopolskie Biennale Twórczości Plastycznej Pracowników Oświaty – MDK w  Świdniku.

2015

– Tarnów – VIII Międzynarodowe Biennale Twórczości Artystycznej Pracowników Oświaty.
– Lublin – Jubileuszowa Wystawa Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków – Dom Kultury LSM.
– Lublin – „W poszukiwaniu piękna”, wystawa zbiorowa PSNP Dom Kultury LSM.
– Solec nad Wisłą – wystawa zbiorowa PWSP.

2016

– Rzeszów – Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyków BWA w Rzeszowie.
– Lublin – Wystawa PSNP – Galeria Domu Kultury LSM.
– Międzyrzec Podlaski – wystawa uczestników XVI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego –„Krzymoszyce 2016” w Galerii ES w Międzyrzecu Podlaskim.
– Koszalin – „11 Fala” Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej wystawa interdyscyplinarna w Bałtyckiej Galerii Sztuki.
– Ostrów Wielkopolski – V Międzynarodowy Przegląd Sztuki „Alternatywy 33”, Galeria Sztuki 33.
– Łódź – V Międzynarodowe Biennale Obrazu „Quadro – art.”, Muzeum Włókiennictwa – ZPAP Okręg Łódzki (wyróżnienie).

2017

– Lublin – Objazdowa Galeria Sztuki – wystawa ZPAP Okręgu Lubelskiego w Wojewódzkim Domu Kultury.
– Katowice – I Przegląd Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda”, Galeria Szyb Wilson.
– Lublin – „W poszukiwaniu piękna”- Wystawa PSNP – Galeria Wojewódzkiego Ośrodka Kultury.
– Dębno, Białystok, Łuck, Warszawa, Tarnopol – VI Most Kultury
– Międzynarodowa Wystawa „Epoka mistrzów – czas wskaże mistrza”.
– Międzyrzec Podlaski – wystawa poplenerowa XVII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Tęczowy Folwark 2017” w Galerii ES.
– Załęcze – wystawa poplenerowa Międzynarodowego Pleneru Malarskiego – ZPAP Okręgu Piotrków Trybunalski.
– Koszalin – „12 Fala” Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej
– Wystawa interdyscyplinarna w Bałtyckiej Galerii Sztuki.
– Łochów – wystawa poplenerowa Ogólnopolskiego Pleneru Malarsko
– Rzeźbiarskiego „Dwory i pałace – dolina Liwca dłutem i pędzlem tworzona.
– Ostrów Wielkopolski – VI Międzynarodowy Przegląd Sztuki „Alternatywy 33” – Galeria 33.
– Warszawa – „ Dwory i pałace – dolina Liwca dłutem i pędzlem tworzona, wystawa Ogólnopolskiego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego w Galerii Słonecznej – Praga Południe.
– Radzyń Podlaski – „Struktury pejzażu”, indywidualna wystawa w Galerii „ Oranżeria”.

2018

– Grójec – Galeria GOK – „ Znane / Nieznane” wystawa obrazów poplenerowych VII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Stowarzyszenia Piotrkowskich Malarzy Plastyków
– Puławy – Empik, Wystawa Zbiorowa Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.
– Gdynia – „Barwy morza” – Ogólnopolska Wystawa Marynistyczna – organizator Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART ( Wyróżnienie honorowe)
– Piotrków Trybunalski, Galeria U PANIEN – wystawa zbiorowa – „Znane / Nieznane”.
– Kielce – Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga, wystawa indywidualna.
– Lublin – Galeria DK LSM – wystawa indywidualna.
– Międzyrzec Podlaski – Galeria ES, wystawa indywidualna.
– Lublin – Galeria ART- ZPAP – „Inspiracje”, wystawa zbiorowa członków ZPAP Okręgu Lubelskiego.
– Lublin – Galeria Gardzienice – wystawa poplenerowa V Międzynarodowych Spotkań ze Sztuką – Lublin 2018 r.