W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Spotkanie 
we wtorek 6 listopada 2018 r. o godz. 18.00

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie i promocja książki

Edyta Duda

Człowiek czynu
– od odkładania do działania

ulotka.pdf

 

EDYTA DUDA – waleczna kobieta czynu, założycielka EFEKTO Kopalni Potencjału, od 2011 roku zaprzyjaźniona z prokrastynacją i wciąż poszukująca jej głębi w trakcie studiów doktoranckich z psychologii u profesora Piotra Olesia. W praktyce rozkłada na łopatki odkładactwo dzięki bezkonkurencyjnej dramie, psychodramie i bajkoterapii. Zanim została psychologiem, została już okrzyknięta mianem filozofa z urodzenia. Wychodzi w życiu z założenia, że najbardziej twórcze jest to, co pojawia się w działaniu i w relacji z drugim człowiekiem, dlatego też jest miłośniczką eksperymentów, i to nie chodzi tym razem o chemię. Lubi wyzwania, wzajemne nakręcanie się z uczestnikami warsztatów oraz te cenne momenty wzruszeń.

Od czasów licealnych marzyłam o tym, żeby założyć własną działalność gospodarczą. Wyobrażałam sobie, jak to jest cudownie współpracować z ludźmi, tworzyć własne pomysły, być niezależnym, mieć wpływ na swoje zarobki. Na tamten moment nie miałam pojęcia, jak się to robi i co dokładnie miałoby to być. Wtedy jeszcze byłam wciąż niedookreślona, nie wiedziałam, czym miałabym się zajmować. Miałam za dużo zainteresowań, z kilku przedmiotów byłam bardzo dobra, miałam trudność z podejmowaniem decyzji.

W trakcie studiów psychologicznych chciałam założyć działalność razem z Natalią Kajką i Julią Łopuszańską – taką naszą spółkę. Przez długi czas studiów trzymałam się razem z dziewczynami. Łączyła nas wspólna nauka, wspólne pasje, plany i zamiłowanie do działania, eksperymentowania i własnych biznesów. Trzy dziewczyny, które pomimo lęku i niepewności chciały działać na rzecz innych ludzi, spełniając jednocześnie swoje pragnienia.

Jednak po długich rozmowach doszłyśmy do wniosku, że każda decyduje się pójść własną drogą. Bałam się wtedy takiej odpowiedzialności, choć z drugiej strony możliwość tworzenia własnych pomysłów, działanie na własny rachunek, wolność oraz możliwość rozwoju na własną rękę – było tym, za czym poszłam.
Cały pomysł dotyczący loga, strony internetowej czy planu działania powstał pewnego słonecznego dnia, podczas odbywania wakacyjnych praktyk. Od początku wiedziałam, że chcę działać i rozwojowo, i szkoleniowo, znałam swoje ulubione metody pracy, ulubione grupy, wiedziałam, czego chcę (może chciałam za dużo). Na pewno nie miałam pojęcia, jak mój pomysł zweryfikuje rynek, czy będę potrafiła się przebić, czy będę na tyle wytrwała i konsekwentna, by pomimo trudności wciąż iść do przodu.

 

Kobieta Czynu

Obecnie piszę książki, prowadzę warsztaty, konsultacje, mentoring. Jest to droga, jaką wybrałam – moja pasja, mój kierunek. Ta praca to dla mnie źródło mojego spełnienia, możliwość przebywania z drugim człowiekiem, patrzenia jak rozkwita. Łączę w ten sposób moje własne doświadczenia i mądrość życiową z wiedzą naukową. To także możliwość wymiany myśli, spojrzeń i uśmiechów – tu ważna jest wzajemność – w dzieleniu się, szacunku do siebie nawzajem, uważności i zaufaniu.
Dla mnie odkładanie to pozostawanie w sferze komfortu oraz lęk przed jej opuszczeniem, strach i obawa przed ryzykiem, przed podejmowaniem ryzykownych działań, przed zmianami (pozostawanie przy tym co znane i bezpieczne). Odkładanie wiąże się z pewną nieumiejętnością w realizacji działań celowych, brakiem samodyscypliny i nieefektywną samoregulacją. To bezsensowne odsuwanie ważnych i zaplanowanych zadań na późniejszy termin, czemu towarzyszy psychiczny dyskomfort i negatywne emocje. Odkładactwo jest przede wszystkim dużo głębszym zagadnieniem niż można by przypuszczać.

W moim życiu odkładanie także jest obecne, choć w dużo mniejszym stopniu niż jeszcze parę lat temu. Walka z odkładaniem  toczy się każdego dnia, szczególnie na początku, kiedy chodzi o zmianę dotychczasowego życia czy sposobu myślenia. Uważam, że nigdy nie jest za późno na zmiany, na podejmowanie ważnych, choć czasem trudnych decyzji, warto mimo wszystko przechodzić od narzekania i czekania do działania, warto szukać swojej drogi, swoich pragnień, warto docierać do swojego serca i słuchać jego głosu.

http://edytaduda.pl/

W czasie spotkanie będzie można nabyć książkę Edyty Dudy,
CZŁOWIEK CZYNU – od odkładania do działania, Wydawnictwo POLIHYMNIA, Lublin 2018

 

Kalendarz wydarzeń
Listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930EC
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją