Wernisaż

Michał Kawalec

15 lat pracy twórczej

Michał Kawalec

Ja, Michał Kawalec, urodziłem sie w 1978 r. w Lublinie. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie (1993 r.) naukę kontynuowałem w Technikum Kolejowym w Lublinie. Po maturze w 1998 r. rozpocząłem studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie (specjalizacja nauczycielska). W swojej pracy magisterskiej poruszyłem temat wykorzystywania multimediów w Edukacji Plastycznej młodzieży gimnazjalnej. Moim promotorem był doktor Romuald Tarasiuk. Dyplom artystyczny (grafika warsztatowa – druk wklęsły) broniłem w pracowni profesora Zdzisława Niedżwiedzia. Po pięciu latach studiów otrzymałem tytuł magistra sztuki (2003 r.). Po studiach podjąłem pracę w Agencji Reklamowej na stanowisku grafika komputerowego. Później zostałem zatrudniony w drukarnii „Si-Art” na podobnym stanowisku. Kolejnym zakładem pracy byla drukarnia „Akapit” gdzie jak poprzednio pełniłem obowiązki grafika komputerowego. Mając wykształcenie pedagogiczne prowadziłem zajęcia plastyczne z dziecmi w Klubie osiedlowym Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Motor”.
Przez cały okres mojej pracy zawodowej dodatkowo pracowałem na zlecenie wykonująć reklamy dla lubelskich firm. Od 2003 r. jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Okręg Lublin. 6 września 2005 r. zawarłem zwiążek małżeński z Anną Świerbutowicz. Mamy jedno dziecko. W 2017 r. ukończylem studia podyplomowe na kierunku Projektowanie graficzne w Akademi Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie pracuję w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania na stanowisku nauczyciela projektowania graficznego.

Michał Kawalec.

WYSTAWY ZBIOROWE:
1. Akademickie Centrum Kultury „Chatka Żaka”- Lublin 1999 r.
2. II Ogólnopolskie Biennale Grafiki Studenckiej – Poznań 2001 r.
3. Wystawa Zbiorowa w Galerii „R” – Lublin 2002 r.
4. 14 Wschodni Salon Sztuki – Lublin 2006 r.
5. Wystawa poplenerowa- grafika – Kazimierz Dolny 2008 r.
6. I Międzynarodowe Biennale Wschodni Salon Sztuki – Lublin 2009 r.
7. Biurowiec Sztuki – Suwałki 2010 r.
8. Biurowiec Sztuki – Suwałki 2011 r.
9. ART NOW – 100/100 Wystawa Jubileuszowa ZPAP Parlament Europejski, Bruksela 2011 r.
10. 16 Wschodni Salon Sztuki – Lublin 2011 r.
11. Objazdowa Galeria Sztki – Lublin 2013
12. 20 Wschodni Salon Sztuki – Lublin 2015 r.

WYSTAWY INDYWIDUALNE:
1. Akademickie Centrum Kultury „Chatka Żaka”- wystawa rysunku i malarstwa- 2001 r.
2. Klub Osiedlowy, ul. Przyjaźni w Lublinie – 2003 r.
3. Galeria Jednego Obrazu MDK – Suwałki 2010 r.
4. Galeria Ratusz w Lublinie – wystawa grafiki warsztatowej- 2006 r.
5. Galeria ZPAP „Pod Podłogą” Lublin 2011 r.
6. Galeria „Cafe Kulturalna „ Pałac Kultury i Nauki, Warszawa 2012 r.
7. Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP „DK Bronowice” – Lublin 2013 r.
8. Lublin Moje Miasto – Galeria Art Lublin 2015 r.
9. Nowe Oblicze Lublina WDK Lublin – 2017

UDZIAŁ W PLENERACH:
1. 2008 – 11 Międzynarodowe Spotkania Graficzne – Kazimierz Dolny
2. 2017 – Chłopcy malowani – Głogów
3. 2018 – Barwy roztocza – Zwierzyniec

STYPENIDA I WYRÓŻNIENIA:
1. Stypendium Prezydenta Miasta Lublin 2013 r.
2. Stypendium Prezydenta Miasta Lublin 2017 r.
3. Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego 2014 r.
4. Nagroda Prezydenta Miasta Lublin 2018 r.