w środę 23 stycznia 2019 r. o godz. 18.00

Bilet 20 zł

Agata Ślazyk

Gdzieś na ulicy nienazwanej…
Pieśni Piwnicy pod Baranami

Na scenie artystce towarzyszą dwaj muzycy
z Piwnicy pod Baranami:
Tomasz Kmiecik – fortepian i Michał Chytrzyński – skrzypce

Agata ŚŒlazyk – fot Marek Dybek

Agata Ślazyk jest artystką, która łączy w sobie wielki temperament z ogromną wrażliwością oraz wybitnym warsztatem wokalnym. Proponuje w swoich koncertach niezwykłe spektrum nastrojów, od delikatnych ballad, które śpiewa akompaniując sobie na gitarze, po dynamiczne, wręcz rockowe kompozycje. Koncertowała w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii. Piosenki z autorskiej płyty: „Znów za długo spałam”, „To daje mi pewność”, „Z sercem na dłoni”, dzięki głosom słuchaczy znalazły się na szczycie Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków.

Recital złożony z piwnicznych utworów jest naturalną konsekwencją czasu spędzonego w legendarnym kabarecie. Artystka wybrała z piwnicznego archiwum pieśni, które w pełni zgadzają się z jej emocjami i doświadczeniem. Połączenie temperamentu z wrażliwością wokalistki owocuje tym, że znane piwniczne utwory uzyskują świeży, oryginalny, niezwykle przejmujący wyraz.
W programie pojawią się pieśni zwane „piwnicznymi hymnami”, stanowiące najbardziej rozpoznawalny fragment historii legendarnego miejsca. Zabrzmią kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej. W programie koncertu pojawią się utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. „Taka głupia to ja już nie jestem”, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem”, piwniczny hymn – „Ta nasza młodość”, utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza – m.in. „Pejzaż horyzontalny”, Andrzeja Nowaka „Niebieska patelnia”. „Sonet 49” Wiliama Szekspira z muzyką Piotra Walewskiego – kompozytora m.in. słynnych „Dezyderatów” – w wykonaniu Agaty nabiera nowego blasku. Usłyszymy także utwory, z którymi Agata Ślazyk pojawiła się w Piwnicy. Takie, które stały się jej artystyczną wizytówką, jak choćby pieśń do wiersza Światopełka Karpińskiego „Groteska o grajku i wiolonczeli”, z której zaczerpnięty jest tytuł recitalu.

www.agataslazyk.pl
www.facebook.com/agata.slazyk

Oto kilka prasowych reminiscencji koncertów Agaty Ślazyk:

„Mówi się o niej, że to „najczystszy piwniczny głos ”.
Dziennik Polski 27 października 2014

To dobrze, że ktoś taki jak Agata Ślazyk znalazł się w zespole Piwnicy pod Baranami. Na swoich recitalach tamże, wprawdzie nieśmiało, z olbrzymią pokorą dla prawykonań, ale śpiewa piwniczne hymny. Robi to jednak dobrze, by nie powiedzieć najlepiej. Dzięki takim prezentacjom legenda Piwnicy będzie ciągle odżywała.”
Wiesław Siekierski – dziennikarz współpracujący m.in. z: Jazz Forum, Dziennikiem Polskim, Gazetą Krakowską.

„Agata Ślazyk autorskimi piosenkami i gitarą podarowała publiczności dużą dawkę energetycznego grania i śpiewania. Przeniosła do Karpacza odrobinę współczesnego ducha kabaretu krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami”
Babskie granie na 26. „Gitarą i piórem” MPP, Karpacz 16 sierpnia, 2014

„Poszłam do POSK-u na występ artystów krakowskiej Piwnicy pod Baranami. (…) Palce lizać i ukłony dla żony – jak napisał Gombrowicz, choć w zupełnie innej konfiguracji. Spektakl był na medal. (…) Wcielenie Edith Piaf i Lizy Minnelli. Zjawiskowa Agata Ślazyk. (…) No i ci muzycy!!! Skrzypek i pianista. Tomasz Kmiecik i Michał Półtorak. Radość dla uszu. Należą im się medale.”
Krystyna Cywińska, Nowy Czas, Londyn, 26 września 2008 r.

Na scenie artystce będą towarzyszyli:
Tomasz Kmiecik – piwniczny pianista i kompozytor. Napisał muzykę do kilkudziesięciu spektakli teatralnych. Wyróżniony w kategorii – muzyka teatralna – „Złotą Maską” w 1995 roku.
Michał Chytrzyński – przygodę ze skrzypcami rozpoczął w wieku sześciu lat i przebył długą drogę edukacji w szkole muzycznej, liceum i na studiach na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat jest skrzypkiem teatru Bagatela, teatru STU oraz Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Bierze udział w wielu koncertach oraz nagraniach w Polsce i za granicą. Od 2006 roku współpracuje z Piwnicą pod Baranami.

„GDZIEŚ NA ULICY NIENAZWANEJ” – PIEŚNI PIWNICY POD BARANAMI