W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM


Informacje o bieżących ustaleniach
prosimy śledzić na naszej stronie

Projekcja filmu i dyskusja
w czwartek 11 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00

Wstęp wolny

 

Film o Tobie — o Twojej istocie

Co jest Twoją istotą?
Czy jest nią materia
— połączenie samych tylko atomów i cząsteczek
— czy może coś innego?

ulotka.pdf

„Kim jestem?” Może nigdy jeszcze nie zadawałeś sobie tego pytania. Może wydawało ci się, że już to wiesz. Możliwe jednak, pomimo wszystko, że wcale nie wiesz, kim jesteś — a jeśli nie poznałeś swojej prawdziwej tożsamości, znajdujesz się w trudnym położeniu. Przeżyjesz życie w stanie podobnym do snu — będziesz się błędnie utożsamiał z czymś lub kimś, kim nie jesteś. Kierując się tym błędnym przekonaniem, będziesz określał swoje cele życiowe i decydował o sensie swojego istnienia. Te cele z kolei będą dla Ciebie miarą czynionych w życiu „postępów”, miarą odnoszonych „sukcesów”, które w efekcie mogą być faktycznie, nie tym, czego powinieneś poszukiwać.

Tak więc wiedzieć, kim się jest, to konieczność natury praktycznej. Tak naprawdę nie ma nic ważniejszego niż znaleźć odpowiedź na to pytanie.
Wszystkich poszukujących, ciekawych, odważnych w swoich dociekaniach zapraszamy na nasz film i dyskusję.

Kim jestem?
Czy kiedykolwiek zadałeś sobie to pytanie?
Czy kiedykolwiek próbowałeś znaleźć odpowiedź?

To niezwykle ciekawe i zajmujące pytanie jest w rzeczywistości bardzo ważne — rozważania nad istotą najsubtelniejszej strony życia, czyli tożsamości, towarzyszą od zawsze każdej istocie ludzkiej.

 

Twórcy filmu „Kim jestem?”

Małgorzata Karlsson Kociuba jest absolwentką filologii klasycznej KUL. Czytanie klasyków filozofii w oryginale wzbudziło w niej chęć dogłębnego zrozumienia ich poglądów i przekonań. Fascynacja działalnością i postawa Sokratesa była podstawą do szukania podobnych autorytetów w naszej dzisiejszej rzeczywistości.

Waldemar Kociuba z zawodu jest jubilerem. Mimo że nie posiada filozoficznego wykształcenia akademickiego, jest niewątpliwie filozofem. Filozofem w tym pierwotnym rozumieniu tego słowa – zdecydowanie jest miłośnikiem mądrości.
W swych poszukiwaniach prawdy ten przyjaciel mądrości zawędrował do wielu ciekawych miejsc naszego globu.

A ich wspólna życiowa ścieżka długoletnich poszukiwań odpowiedzi na pytanie „kim jesteś” w sferze naukowej, filozoficznej i metafizycznej zostały właśnie uwieńczone produkcją filmu „Kim jestem?”

Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją