Projekcja filmu i dyskusja

Film o Tobie — o Twojej istocie

Co jest Twoją istotą?
Czy jest nią materia
— połączenie samych tylko atomów i cząsteczek
— czy może coś innego?

„Kim jestem?” Może nigdy jeszcze nie zadawałeś sobie tego pytania. Może wydawało ci się, że już to wiesz. Możliwe jednak, pomimo wszystko, że wcale nie wiesz, kim jesteś — a jeśli nie poznałeś swojej prawdziwej tożsamości, znajdujesz się w trudnym położeniu. Przeżyjesz życie w stanie podobnym do snu — będziesz się błędnie utożsamiał z czymś lub kimś, kim nie jesteś. Kierując się tym błędnym przekonaniem, będziesz określał swoje cele życiowe i decydował o sensie swojego istnienia. Te cele z kolei będą dla Ciebie miarą czynionych w życiu „postępów”, miarą odnoszonych „sukcesów”, które w efekcie mogą być faktycznie, nie tym, czego powinieneś poszukiwać.

Tak więc wiedzieć, kim się jest, to konieczność natury praktycznej. Tak naprawdę nie ma nic ważniejszego niż znaleźć odpowiedź na to pytanie.
Wszystkich poszukujących, ciekawych, odważnych w swoich dociekaniach zapraszamy na nasz film i dyskusję.

Kim jestem?
Czy kiedykolwiek zadałeś sobie to pytanie?
Czy kiedykolwiek próbowałeś znaleźć odpowiedź?

To niezwykle ciekawe i zajmujące pytanie jest w rzeczywistości bardzo ważne — rozważania nad istotą najsubtelniejszej strony życia, czyli tożsamości, towarzyszą od zawsze każdej istocie ludzkiej.

Twórcy filmu „Kim jestem?”

Małgorzata Karlsson Kociuba jest absolwentką filologii klasycznej KUL. Czytanie klasyków filozofii w oryginale wzbudziło w niej chęć dogłębnego zrozumienia ich poglądów i przekonań. Fascynacja działalnością i postawa Sokratesa była podstawą do szukania podobnych autorytetów w naszej dzisiejszej rzeczywistości.

Waldemar Kociuba z zawodu jest jubilerem. Mimo że nie posiada filozoficznego wykształcenia akademickiego, jest niewątpliwie filozofem. Filozofem w tym pierwotnym rozumieniu tego słowa – zdecydowanie jest miłośnikiem mądrości.
W swych poszukiwaniach prawdy ten przyjaciel mądrości zawędrował do wielu ciekawych miejsc naszego globu.

A ich wspólna życiowa ścieżka długoletnich poszukiwań odpowiedzi na pytanie „kim jesteś” w sferze naukowej, filozoficznej i metafizycznej zostały właśnie uwieńczone produkcją filmu „Kim jestem?”