Widowisko
w czwartek 10 października 2019 r. o godz. 18.00
Bilet – 20 zł

—>czyli przyspieszony kurs
wzlotów i upadków w romantyczno pikantnym sosie

Wystąpią:
Kobieta romantyczna – Natalia Skipor, Kobieta temperamentna – Mariola Zagojska
Mężczyzna frywolny – Piotr Bublewicz, Pan łącznik – Marek Żmuda
Zespół instrumentalny:
Magdalena Maciąg, Krzysztof Pachla, Agnieszka Schulz-Brzyska
Scenariusz i reżyseria – Urszula Lewartowicz

Spektakl teatralno-muzyczny:

Od  Moniuszki do Starszych Panów – czyli przyspieszony kurs wzlotów i upadków w romantyczno pikantnym sosie

Jak łączą się ze sobą pieśni romantyków i satyra sprzed 60 lat? Na to pytanie odpowiada miniatura muzyczno-teatralna „Od  Moniuszki do Starszych Panów”. Spektakl oparty został na kanwie oryginalnie zaaranżowanych utworów Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza i Stanisława Niewiadomskiego, oraz piosenek spod pióra duetu Jerzy Wasowski-Jeremi Przybora. Igrając z typowymi kontekstami, autorka posługuje się humorystyczna metaforą, żeby zlikwidować rozdźwięk między pojmowanym dziś nazbyt patetycznie romantyzmem a nieco bardziej współczesną rozrywką – między tym, co nazywamy pieśnią, a tym, co nazywamy piosenką.
W lekko prowadzonym scenariuszu nakładają się na siebie humor i sentyment, minimalizm i ekspresja, pieśń i piosenka.

Październik 2019