Widowisko odbędzie się
w poniedziałek 28 października 2019 r. o godz. 10.00

zaprasza na widowisko baletowe z okazji
Jubileuszu 450-lecia
Unii Polsko-Litewskiej
Rok 1569

Scenariusz widowiska oparty jest na kontekście historycznym podanym w formie narracji. Ilustruje złoty wiek kultury polskiej, życie mieszczan w renesansowym i wielokulturowym Lublinie (tańce charakterystyczne, m.in. litewskie, rosyjskie, żydowskie, wschodnie), wydarzenia związane z faktami historycznymi (sejm, debata); kończy się metafizycznym przekazem – symboliką płaskorzeźby Pomnika Unii Lubelskiej (taniec Polski i Litwy).

Widowisko z udziałem grupy reprezentacyjnej Społecznego Ogniska Baletowego oraz gości z Belgii i Ukrainy zostało zaprezentowane 9 czerwca i 7 lipca 2019 r. na scenie Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Fragmenty widowiska mogli obejrzeć również mieszkańcy Rishon LeZion, miasta partnerskiego Lublina, podczas naszego pobytu w Izraelu dniach 21-27 czerwca 2019 r.

Choreografia:
Walentyna Łysenkowa, Luc Morren, Sergiej Najenko
Przygotowanie:
Henryk Jeż, Zbigniew Czapski
Scenariusz i reżyseria:
Natasza Ziółkowska-Kurczuk, Alicja KowalczykSPOŁECZNE OGNISKO BALETOWE W LUBLINIE

ul. Zesłańców Sybiru (była Hempla) 6
tel./fax (81) 53 297 61