Spektakle
w środy o godz. 12:00
15 stycznia 2020 r. – „Ten obcy”

Bilet 10 zł

Teatr KAMERALNY w Lublinie

ma zaszczyt zaprosić Państwa
na spektakle rodzinne

„Ten OBCY”
„Szatan z siódmej klasy”

Spektakl pt. „Ten obcy” wyreżyserowany na podstawie powieści Ireny Jurgielewiczowej pod tym samym tytułem. Reżyserem spektaklu jest Jan Wojciech Krzyszczak.  Spektakl przedstawia losy czwórki przyjaciół: Pestki, Uli, Julka  i Mariana, a także tytułowego obcego, czyli Zenka Wójcika, który przybył do Olszyn, poszukując swojego wujka. Fabuła   poza opowieścią o losach bezdomnego chłopca i roli, jaką odegrał w życiu czwórki przyjaciół pokazuje, jak ważnymi wartościami w życiu człowieka są: przyjaźń, miłość, rodzina i zaufanie. Jurgielewiczowa stworzyła doskonałą powieść psychologiczną, skupiając się na życiu wewnętrznym swych bohaterów i ich pierwszych krokach w dorosłym świecie – świecie, w którym nie zawsze ma się dom, dający poczucie bezpieczeństwa i w którym, dzięki bezinteresownej pomocy, można odmienić czyjś los.
15 stycznia 2020 r. o godz. 12:00 – „Ten obcy”

„Szatan z siódmej klasy” to pełna ekspresji i zagadek, do tego pozornie absurdalna, opowieść o przygodach Adasia Cisowskiego, jednego z najpopularniejszych bohaterow książek Kornela Makuszyńskiego. Inteligentny, uczciwy i zawsze lojalny wobec przyjacioł Adaś kreuje postawę prawdziwego harcerza, który nie wykorzystuje zdobytej wiedzy tylko dla siebie, ale umiejętnie dzieli się nią z innymi. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Kameralny z Lublina. Można w nim zobaczyć interpretację lektury szkolnej na żywo. Aktorzy świetnie wcielają się w role bohaterów z książki, co umożliwia głębsze jej zrozumienie. Spektakl dostarcza wielu przemyśleń i radości.
22 stycznia 2020 r. o godz. 12:00 – „Szatan z siódmej klasy”