w poniedziałek 24 lutego 2020 r. o godz. 17.00

Wykład otwarty
Ewa Kawa
KOTY I LUDZIE

Jesteśmy świadkami zmieniającego się świata. Ważne, by zrozumieć naszą rzeczywistość, w której żyjemy, i różne jej środowiska.
Na progu wdrażania nowych, zaawansowanych technologii możemy odkrywać i potwierdzać tajemnice Ziemi, Natury i Kosmosu.
Z każdym dniem stajemy się bardziej świadomi i odpowiedzialni za naturę. Musimy więc brać coraz większą odpowiedzialność za nasze postępowanie.
Zwracając uwagę na powiązania i współdziałanie wszystkich istot żywych, dochodzimy do wniosku, że każde istnienie wnosi dużą wartość do życia człowieka. Nie możemy wobec tych sytuacji pozostawać obojętni.

Ciekawym zwierzęciem jest KOT. Człowiek otoczył kota opieką i tym samym wyraża swoją miłość do zwierzęcia, akceptuje go i toleruje różne jego zachowania.
Kot jest domownikiem na szczególnych prawach i również na swój sposób okazuje człowiekowi swoją miłość. Nie jest wcale łatwo zrozumieć kota. Dopasował się do warunków życia człowieka, ale zachował swój pierwotny instynkt niezależności. W starożytności był czczony, a i w obecnych czasach zachował pierwiastek misterium tajemnicy.
Nauka potwierdziła korzystne właściwości obcowania z kotem i jego dobroczynny wpływ na człowieka, co przejawia się m.in. w działaniu terapeutycznym i leczniczym kota wykorzystywanym w pracy z dziećmi autystycznymi, także w neutralizacji energii żył wodnych.
Ciekawe badania i spostrzeżenia przedstawię na spotkaniu wyświetlając przygotowane slajdy, zaproponowane przez międzynarodową Fundację „Zaproszenie do przyjaźni”.
www.calltofriendship.org
Mam przyjemność je Państwu zaprezentować.
Zapraszam serdecznie
Ewa Kawa