W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Niniejsza domena domkulturylsm.pl stanowi obecnie
ARCHIWUM działalności oraz wydarzeń jakie miały miejsce
w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2022 r.

Wszelkie AKTUALNOŚCI oraz ZAPOWIEDZI
znajdziecie Państwo na nowej odsłonie strony:

www.dklsm.pl

ZAPRASZAMY


JACEK KMIEĆ (1958-2020)

Urodził się 24 stycznia 1958 roku w Lubinie. Po ukończeniu technikum geodezyjnego studiował Archeologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Swoją przygodę z fotografią zaczynał w „Fotoklubie” w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Pod okiem Stefana Ciechana, który prowadził ten klub, uczył się sztuki fotografowania. W tym czasie odbywał praktyki w kraju i za granicą, gdzie zarobił na pierwszy, profesjonalny analogowy aparat Canon A-1. To właśnie nim udokumentował strajki studenckie w 1981 roku (powstało 10 filmów, czyli około 360 fotografii z tego okresu). Największą pasją Jacka Kmiecia obok historii była fotografia, która otworzyła mu drogę do pracy na uczelni UMCS.
Na początku lat 90. rozpoczął pracę w korporacji, odsuwając fotografię na dalszy plan. Po śmierci żony w 2008 roku otrzymał od dzieci aparat cyfrowy Sigma SD-10, który przyczynił się do powrotu wielkiej pasji. Największym wyzwaniem okazała się technologia. Musiał zmierzyć się z obsługą komputera oraz obróbką zdjęć w programach graficznych (zamiast w ciemni). Od tego czasu fotografia towarzyszyła mu w życiu codziennym. Należał do „Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego”, którego był również prezesem. Uczestniczył w wielu wystawach i konkursach.
Swoje zaangażowanie społeczne i chęć niesienia pomocy realizował w Radzie Dzielnicy Rury, której był członkiem. Lublin, a w szczególności LSM stał się głównym tematem jego prac, w których pokazywał codzienność filtrowaną własnym spojrzeniem.
Na obecnej wystawie możecie Państwo odkrywać Lublin na nowo i obejrzeć go „OCZAMI JACKA”.

Archiwa
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją