poniedziałek 14 stycznia 2013 r.

o godz. 18:00

Wieczór kolęd i pastorałek

Białe Święta
w kolędzie i poezji

W programie:
Kolędy, pastorałki i kołysanki do tekstów poetów polskich’
w tym poetów lubelskich

Uśnijże mi, uśnij
Bóg się rodzi

_____________________________________________________

Jadwiga Kosiorkiewicz–Księżycka. Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat. Można o niej mówić kompozytorka, pieśniarka. Pasjonują ją wiersze poetów lubelskich. Z upodobaniem pisze do nich muzykę, którą wykonuje na różnych koncertach akompaniując sobie na gitarze. Od wielu lat należy do ZAKR i ZAiKS. Występowała na spotkaniach autorskich w kościołach, klubach studenckich, kawiarniach. Miała swoje koncerty w Instytucie Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku. Wiele lat spędziła w Danii w Aarhus, śpiewając koncerty z chórem kościelnym Kantori Vor Fru Kirke.

Martyna Merwa – studentka V roku psychologii na UMCS w Lublinie. Podstaw śpiewu uczyła się pod kierunkiem Danuty Danielewicz w chórze „Szczygiełki” w Poniatowej. Brała udział w ostatniej edycji Bitwy na Głosy w drużynie Beaty Kozidrak. Jej pasją są muzyka oraz jazda na motocyklu.

Wiesława Jusiak, mgr wychowania muzycznego UMCS w Lublinie. Cały swój czas poświęca pedagogice. Była nauczycielem w Towarzystwie Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Wraz z mężem założyła pierwsze prywatne lubelskie ognisko muzyczne, które nieprzerwanie funkcjonuje od 1993 r. Współpracuje z Domem Kultury LSM organizując koncerty dla dzieci. Obecnie jest nauczycielem muzyki w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Lublinie. W wolnych chwilach oddaje się pasji gry na flecie.

Grażyna Gałęga, mgr muzykologii KUL. Pracuje w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. Prowadzi klasę fortepianu, jest akompaniatorem w klasie skrzypiec. Propagowała kulturę muzyczną poprzez audycje muzyczne. Bierze czynny udział w koncertach charytatywnych na rzecz osób potrzebujących. Mimo natłoku pracy znajduje czas na czytanie dobrych książek, spotkania i muzykowanie z przyjaciółmi.

Tomasz Jusiak,mgr wychowania muzycznego UMCS. Był członkiem Teatru Literacko-Muzycznego. Grał w wielu zespołach rozrywkowych. Obecnie jest gitarzystą w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Od wielu lat współpracuje z Domem Kultury LSM prowadząc Studio Muzyczne „MIDI”. W wolnych chwilach zajmuje się aranżacją i nagrywaniem piosenek.

Waldemar Michalski, poeta, eseista, redaktor. W 1963 r. ukończył studia polonistyczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 1962-1985 był kustoszem Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, zaś w latach 1978-1988 lektorem w Szkole Kultury i Języka Polskiego KUL dla Obcokrajowców. Od 1985 r. jest sekretarzem redakcji kwartalnika literackiego „Akcent”. Jest też autorem następujących tomów poezji: „Pejzaż rdzawy”(1973), „Ogród” (1977), „Głosy na wersety”(1979), „Pod znakiem Wagi” (1987), „Będziesz jak piołun” (1991), „Lekcja wspólnego języka” (1999), „Tryptyk z gwiazdą” (2006) oraz kilku antologii poetyckich, m.in. „Wierchom, halom, smrekom… Góry w twórczości poetów lubelskich” (1995), „Pięć wieków poezji o Lublinie” (2002) i „Łaski pełna. Antologia polskiej poezji Maryjnej (2011), a także dwóch tomów szkiców literackich: „Słowa i twarze” (2004) i „Klucze i słowa” (2011). Ponadto był współautorem i redaktorem pracy zbiorowej pt. „Lublin literacki 1932-1982. Szkice i wspomnienia”. Lublin 1984.