W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Niniejsza domena domkulturylsm.pl stanowi obecnie
ARCHIWUM działalności oraz wydarzeń jakie miały miejsce
w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2022 r.

Wszelkie AKTUALNOŚCI oraz ZAPOWIEDZI
znajdziecie Państwo na nowej odsłonie strony:

www.dklsm.pl

ZAPRASZAMY

 Zapraszamy na zajęcia

dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dla dorosłych.
w sezonie 2023/24

działalności Domu Kultury LSM.

 Pełna oferta jest dostępna na nowej odsłonie naszej strony internetowej dklsm.pl w zakładce ZAJĘCIA.

Wernisaż wystawy odbył się w środę 27 kwietnia o godz. 17:00

Agnieszka Korfanty — absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Dyplomowany pracownik służb społecznych, instruktor terapii zajęciowej, plastyk, ilustrator, freelancer. Od 15 lat obecna w polskich publikacjach Polonii w Szwecji, Norwegii oraz w Czechach. Związana z Wydawnictwem Polonica ze Sztokholmu oraz z Centrum Pedagogicznym dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Czeskim Cieszynie oraz innymi wydawnictwami, organizacjami oraz instytucjami, dla których ilustrowała książki, materiały dydaktyczne, tworzyła logotypy oraz znaki firmowe. Autorka opracowań plastycznych dla kluczowych instytucji kulturalnych, edukacyjnych oraz zajmujących się problematyką społeczną i ekologiczną.

Finalistka konkursu „Przemiany” zorganizowanego przez POLKOMTEL S.A. w związku z wystawą dzieł Pablo Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie w 2002 roku.

Laureatka w amerykańskim plebiscycie Pinnacle Book Achievement na najlepsze ilustracje w kategorii książki dziecięcej do publikacji „Mama won`t You play with me” autorstwa Meg Walsh z 2010 roku. Autorka ilustracji na rynku amerykańskim do książek „The treasure” autorstwa Glen Sica oraz „The Nanon Factor” autorstwa Wayne Carey.

Agnieszka Korfanty to wieloletnia terapeutka zajęciowa, koordynatorka warsztatów artystycznych Projektu „LUBInclusiON-działania profilaktyczne i usamodzielniające w środowisku lokalnym” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 oraz przeprowadziła cykl spotkań w Projekcie „Połączeni NIEwykluczeni-seniorzy dla Ukrainy” przy zespole Ośrodków Wsparcia w Lublinie.

Pracowała z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, wykorzystując swój potencjał zawodowy oraz artystyczny, opracowując indywidualne plany reedukacji w interdyscyplinarnym zespole pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy „Roztocze”, wpływała efektywnie na proces terapeutyczno-rewalidacyjny uczestników ośrodka.

Wystawa ilustracji książkowych „Słowa kandyzowane” to swoiście znakomita część moich dokonań artystycznych. To połączenie mojej pasji zawodowej z ciekawością świata, poznawania nowych, interesujących ludzi oraz uwidocznienie mojej fascynacji „zdobienia” słowa pisanego.

I tak jak cukiernik pieczołowicie kandyzuje owoce, wydobywając esencję, tak ja jako ilustratorka zgłębiam słowa, malując bajki, legendy, wiersze i opowiadania.
Nie ograniczam się do jednej formy wypowiedzi artystycznej, jestem otwarta na nowe wyzwania, choć nie ukrywam, że ukochałam sobie nade wszystko magiczne ilustracje do utworów dla dzieci.

To, co mnie wyróżnia pośród plastyków, ilustratorów, to szczególne upodobanie technik tradycyjnych. W swoim warsztacie ilustratorskim preferuję technikę farb wodnych – akwarele, gwasz, tempera, które dla wyeksponowania efektów jak również wydobycia szczegółów często łączę z podrysunkiem piórkiem, ołówkiem lub kredką.

Zaufali mi liczni wydawcy i autorzy, powierzając mi swoje dzieła. Podejmując współpracę, każdego z nich traktuję z wielką atencją, gdyż ilustrowanie jest dla mnie spełnieniem marzeń, ale również odpowiedzialnością za powodzenie publikacji na rynku edytorskim.

Aga Korfanty jest jak magnes, który przyciąga do siebie ludzi – PIĘKNYCH LUDZI”

Tymi słowami opisał artystkę i zdefiniował jej działania redaktor naczelny Nowej Gazety Polskiej oraz Wydawnictwa Polonica Tadeusz Nowakowski.

Recenzja książki „Kołysanki” wydanej przez Wydawnictwo Dreams w 2011 roku.

(…)
Nakładem wydawnictwa Dreams ukazała się przecudna książeczka, zawierająca osiemnaście najpopularniejszych kołysanek. Dla wszystkich rodziców ten zbiór klasycznych wersów jest ratunkiem – kiedy pamięć szwankuje – jak również doskonałą okazją do miłego spędzenia czasu z dzieckiem.
Na osiemdziesięciu stronach „Kołysanek” oprócz tekstów piosenek takich jak „Aaa, kotki dwa”, „Śpij dziecinko” czy „Uśnijże mi, uśnij”, znajdują się również magiczne i przepiękne ilustracje autorstwa Agnieszki Korfanty. Każdy z rysunków jest odzwierciedleniem słów piosenki, dodatkowym ich plusem jest kolorystyka, bardzo żywa i harmonijna. Autorka korzystając z całej palety barw, stworzyła cudowne, bajeczne wizje, które oprócz tego, że są niesamowitym tłem do kołysanek, to jeszcze swoim nasyceniem i kolorem rozbudzają wyobraźnię naszych małych kruszynek.
(…)

Kocham ilustrowanie, a inni ludzie to doceniają…

Zapraszam serdecznie na wystawę

Aga Korfanty

Archiwa
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją