WERNISAŻ – czwartek 19 maja o godz. 17:00.

Wystawa Plakatu

słuchaczy Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania

z PRACOWNI 24

Plakaty prezentowane na wystawie swoim hasłowym językiem ilustrują dwa tematy. Temat związany z Autoportretem typograficznym jest nawiązaniem do analizy personalnej dając szerokie pole do ekspresji plastycznej.

Drugi temat, Zmiany, otwiera szersze spectrum spraw związanych ogólnie z ówczesnymi zmianami, również z sytuacją za wschodnią granicą Polski.

Wystawa jest odpowiedzą, oraz graficznym opisem obecnej sytuacji.

Autorzy prezentujący swoje prace to grupa osób składająca się ze słuchaczy I i II roku grafiki zaocznej oraz dziennej Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania. Prace twórców w skrócie można opisać jako wycinek subiektywnego spojrzenia, analizę danych i uproszczony, metaforyczny przekaz wyników w graficznym języku.

ZAPRASZAMY na wernisaż, który odbędzie się w Galerii Sztuki Domu Kultury LSM

w czwartek 19 maja o godz. 17:00.

Wstęp wolny.

maj 2022