Spektakle odbędą się we wtorek 28 czerwca 2022 r. o godz. 19:00

na scenie Domu Kultury LSM, Wallenroda 4a

Teatr PANOPTICUM

Młodzieżowego Domu Kultury „POD AKACJĄ”

– ZAPRASZA

VIOLETTA

Autorski spektakl muzyczny, którego scenariusz powstał na podstawie biografii wielkiej gwiazdy polskiej estrady Violetty Villas. Ideą spektaklu jest prezentacja fascynującego życiorysu Divy poprzez wybrane sceny z jej artystycznego życia, przeplecione przebojami wokalnymi piosenkarki. Spektakl jest hołdem składanym dla królowej polskiej sceny muzycznej w dziesiątą rocznicę jej śmierci. Ciekawostką tego spektaklu jest to, że w rolę Violetty wciela się mężczyzna. Przyszedł czas by wszyscy zobaczyli „jak to było z Violettą…”

opracowanie muzyczne i akompaniament: Piotr Tesarowicz

wykonuje: Marcel Ulewicz

spektakl trwa 45 min

BYĆ KOBIETĄ?

Bądź kobieca. Kim jest zatem „kobieta”? Stereotypowo – opiekunka domu, kochana żona, matka, córka, kochanka, sprzątaczka, kucharka…. Stereotypy są jednak po to, żeby je łamać, a kobiety; by mogły po prostu być – kim chcą, jak chcą, gdzie i dlaczego; w domu, w szkole czy w teatrze. Okazuje się, że sytuacja jest odwrotna; to kobiety się łamie, a wyobrażenia zostają. Nie ulega wątpliwości, że należy to jak najszybciej zmienić. W całej tej sytuacji zadajemy sobie jedno pytanie: czy rzeczywiście tylko kobiety mają tak ciężko ?

scenariusz: Aleksandra Golan

reżyseria: praca zespołowa pod opieką artystyczną Mieczysława Wojtasa

występują: Malwina Bator, Aleksandra Golan, Joanna Kozieł, Michał Niczyporuk.

spektakl trwa 30 min

TEATR PANOPTICUM Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

Swoją działalność artystyczną i edukacyjną prowadzi już od 38 lat, w ciągu których setki młodych pasjonatów zdobywało swoje pierwsze teatralne doświadczenia i warsztat aktorski. Bardzo wielu z nich zostało znanymi aktorami i reżyserami, współpracując z polskimi i zagranicznymi teatrami, filmem, radiem oraz telewizją.

Teatr Panopticum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród zdobywanych w prestiżowych konkursach i festiwalach teatralnych. O Teatrze Panopticum powstało kilka telewizyjnych reportaży i filmów dokumentalnych. Dwa nagrodzone Złotą Maską spektakle zostały zarejestrowane i emitowane przez TVP1. Teatr odbył wiele podróży artystycznych po Europie, a w listopadzie 2018 r. uczestniczył w XX Internacional „Chopin & Friends” Festival w Nowym Jorku na zaproszenie New York Dance & Arts Innovations, gdzie z dużym powodzeniem zaprezentował spektakl „Zwycięstwo Kobiet”. W przyszłym roku teatr ponownie odbędzie artystyczną podróż do USA z przygotowywanym aktualnie spektaklem „Sprawiedliwi”

Założycielem Teatru Panopticum jest Mieczysław Wojtas, który kieruje nim od początku do chwili obecnej. Od 12 lat z teatrem współpracuje Piotr Tesarowicz, twórca muzyki i aranżacji wokalnych do niemal wszystkich spektakli teatralnych Panopticum.

www.panopticum.pl