1 lutego 2013 r.

o godz. 18:30

Koncert charytatywny

Gospel Project

REJOICE IN THE LORD ALWAYS!

Radujcie się w Panu!

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka środków pieniężnych na rzecz

podopiecznych Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie

Zespół wystąpi w składzie:
Agnieszka Jagiełło – lider zespołu
Wokaliści:
Aleksandra Dżaman, Katarzyna Kłosowska, Karolina Zmitrowicz, Klara Francuz, Małgorzata Krauze-Hałas, Natalia Kowalczyk, Damian Chabros.
Muzycy:
Piotr Kiliański – instrumenty klawiszowe, Michał Wąsik – gitara basowa, Krzysztof Kuligowski – perkusja

Gospel Project to młodzi, utalentowani ludzie, którzy chcą śpiewać Bogu na Jego chwałę i są świadomi swojej misji oraz powołania. Nośnikiem, którego używają do przekazywania Dobrej Nowiny, jest muzyka i Słowo Boże. Radość, energia i siła utworów inspirowanych Ewangelią są motywacją do wielbienia Pana nie tylko na scenie, ale i na codzień. Każdy koncert Gospel Project niesie dawkę siły i jednocześnie duchowego ukojenia ponad podziałami i słabościami. W myśl zasady, że gospel to muzyka serca – wszystkie utwory wypełnione są szczerym przesłaniem i radością.
Muzycznie zespół nawiązuje do współczesnego amerykańskiego i brytyjskiego nurtu gospel oraz praise & worship, w tym takich wykonawców jak Kirk Franklin, Israel Houghton, Mark Beswick, Noel Robinson i inni.
Zespół założony został w 2010 roku z inicjatywy Agnieszki Jagiełło, która jest jednocześnie liderem zespołu i działa pod patronatem Lubelskiego Stowarzyszenia Gospel oraz osób związanych ze Stowarzyszeniem i Festiwalem Wiosna Gospel w Lublinie.

Zespół ma swój profil na portalu Facebook:
www.facebook.com/gospelprojectlublin

kontakt Gospel Project: lublin@gospel.com.pl

Czym jest muzyka gospel?

Gospel (gospels) – rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej (sakralnej), mającej swój rodowód w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Muzyka gospel charakteryzuje się dominacją warstwy wokalnej. Teksty mają charakter chrześcijański, często zaczerpnięty z Pisma Świętego.
Pochodząca z języka staroangielskiego nazwa gospel (pochodząca od słów God i spell – Bóg i słowo) oznacza Dobrą Nowinę (Ewangelię) o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Gospel jako gatunek muzyczny wiąże się ściśle z odmianą spiritual i często jest wspólnie określany jako spiritual & gospel. Także jazz ma swoją genezę w tej muzyce, a sam gospel rozwija się w rozmaitych nurtach, od konserwatywnych po awangardowe, podejmowany przez kolejne pokolenia chrześcijan na całym świecie. Obecnie współistnieją obok siebie zarówno klasyczny gospel, jak i jego nowoczesne odmiany, m.in. praise & worship.
W Polsce gospel rozwija się od kilkunastu lat. Co roku organizowanych jest kilkanaście warsztatów gospel w całym kraju. Od kilku lat odbywają się także festiwale muzyki gospel m.in. Festiwal 7xGospel w Krakowie, Festiwal Wiosna Gospel w Lublinie czy Gospel Camp Meeting Osiek.