22 maja 2013 r. w godz. 14:00 – 18:00

ulotka 10 kwietnia.pdf

DLACZEGO ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA
JEST TAKA WYJĄTKOWA ?

Podstawą produkcji  ekologicznej  jest zastosowanie środków pochodzenia biologicznego i mineralnego [nawozy organiczne w uprawie roślin oraz pasze własne w chowie zwierząt]. Najważniejszą zasadą rolnictwa ekologicznego jest wykluczenie stosowania substancji syntetycznych, takich jak: nawozy sztuczne, chemiczne pestycydy czy hormony wzrostu. Dzięki zastosowaniu naturalnych metod w produkcji  i przetwórstwie gospodarstwa  ekologiczne wytwarzają  żywność o wysokiej wartości odżywczej  oraz wspaniałych walorach smakowych. Producenci żywności ekologicznej  są pod stałą kontrolą wyspecjalizowanych jednostek certyfikujących. Odwiedzając gospodarstwa ekologiczne, przetwórnie i sklepy, rozmawiając  z  konsumentami  produktów  ekologicznych ciągle słyszy się pochwały walorów zdrowotnych produktów ekologicznych. A to, że ktoś jedząc warzywa pozbył się alergii, ktoś uczulony na jajka konwencjonalne  doskonale czuje się jedząc jajka ekologiczne, komuś ustały dolegliwości po mleku ekologicznym  niepasteryzowanym. Innym razem  dowiadujemy się, że ktoś pijąc świeże ekosoki uratował się przed  rakiem, pozbył się anemii, że dziecko uczulone prawie na wszystko może jeść z powodzeniem produkty ekologiczne, że inne dziecko prycha po marchewce konwencjonalnej a zajada się marchewką  ekologiczną. Listę tę można wydłużyć i dopisać  do niej nawet i to, że dwudniowa dieta kaszką z orkiszu tak dobrze przeczyściła jelita, że chirurdzy byli tym zaskoczeni. Dziś świat postępu pokazuje walkę z chorobami, a nie pokazuje przyczyn i skutków tych chorób. Z tego  powodu my, rolnicy chcemy pokazać, jak smakują zdrowe  produkty i potrawy z gospodarstw   ekologicznych. Zapraszamy do degustacji produktów.