W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Niniejsza domena domkulturylsm.pl stanowi obecnie
ARCHIWUM działalności oraz wydarzeń jakie miały miejsce
w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2022 r.

Wszelkie AKTUALNOŚCI oraz ZAPOWIEDZI
znajdziecie Państwo na nowej odsłonie strony:

www.dklsm.pl

ZAPRASZAMY

 Zapraszamy na zajęcia

dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dla dorosłych.
w sezonie 2023/24

działalności Domu Kultury LSM.

 Pełna oferta jest dostępna na nowej odsłonie naszej strony internetowej dklsm.pl w zakładce ZAJĘCIA.

13 marca
27 marca
10 kwietnia
25 kwietnia
8 maja
22 maja 2013 r. w godz. 14:00 – 18:00

 

Kiermasz i spotkanie
poświęcone zdrowej żywności

EKOLAND

Rolnicy ekologiczni dla konsumentów

 w godz. 14:00 – 18:00

Zapraszamy

ulotka 13 marca .pdf

ulotka 10 kwietnia.pdf


DLACZEGO ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA
JEST TAKA WYJĄTKOWA ?   

Podstawą produkcji  ekologicznej  jest zastosowanie środków pochodzenia biologicznego i mineralnego [nawozy organiczne w uprawie roślin oraz pasze własne w chowie zwierząt]. Najważniejszą zasadą rolnictwa ekologicznego jest wykluczenie stosowania substancji syntetycznych, takich jak: nawozy sztuczne, chemiczne pestycydy czy hormony wzrostu. Dzięki zastosowaniu naturalnych metod w produkcji  i przetwórstwie gospodarstwa  ekologiczne wytwarzają  żywność o wysokiej wartości odżywczej  oraz wspaniałych walorach smakowych. Producenci żywności ekologicznej  są pod stałą kontrolą wyspecjalizowanych jednostek certyfikujących. Odwiedzając gospodarstwa ekologiczne, przetwórnie i sklepy, rozmawiając  z  konsumentami  produktów  ekologicznych ciągle słyszy się pochwały walorów zdrowotnych produktów ekologicznych. A to, że ktoś jedząc warzywa pozbył się alergii, ktoś uczulony na jajka konwencjonalne  doskonale czuje się jedząc jajka ekologiczne, komuś ustały dolegliwości po mleku ekologicznym  niepasteryzowanym. Innym razem  dowiadujemy się, że ktoś pijąc świeże ekosoki uratował się przed  rakiem, pozbył się anemii, że dziecko uczulone prawie na wszystko może jeść z powodzeniem produkty ekologiczne, że inne dziecko prycha po marchewce konwencjonalnej a zajada się marchewką  ekologiczną. Listę tę można wydłużyć i dopisać  do niej nawet i to, że dwudniowa dieta kaszką z orkiszu tak dobrze przeczyściła jelita, że chirurdzy byli tym zaskoczeni. Dziś świat postępu pokazuje walkę z chorobami, a nie pokazuje przyczyn i skutków tych chorób. Z tego  powodu my, rolnicy chcemy pokazać, jak smakują zdrowe  produkty i potrawy z gospodarstw   ekologicznych. Zapraszamy do degustacji produktów.

 

 

Archiwa
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją