piątek 15 marca 2013 r.

o godz. 19:00

KABARETOWA
SCENA WSCHODU- KSW

Biletem wstępu będą słodycze lub artykuły papiernicze które zostaną przekazane

na rzecz Świetlicy Socjoterapeutycznej nr 2 w Lublinie

Kabaretowa Scena Wschodu, czyli KSW,  jest to autorski pomysł stworzony przez studentów działających w Kabarecie „Wyjście Awaryjne”. Wydarzenie to ma na celu popularyzację twórczości kabaretowej w Lublinie oraz ma być także okazją do spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy satyrykami. 15 marca 2013 r. na naszym jedynym w swoim rodzaju ringu wystąpią :

Kabaret „Mimika” – dwaj zabawni mimowie z Lublina – Sławek Furtak i Grzesiek Mucha. Zaniemówili już dosyć dawno, a pierwszy raz publicznie w 2004 roku na scenie ACK „Chatka Żaka”. Mają na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę specjalną na 23 Przeglądzie Kabaretów PaKA w Krakowie 2007.

Kabaret „Fifa Rafa” – „My…, czyli ja, ona i on” – zabawę z kabaretem zaczęli około 4 lata temu, ale jako zorganizowana grupa trwają od 2 lat. Są młodzi i skromni, dlatego nie mówią wiele o sobie, jednak nam udało się zdobyć informację, że podbijają serca widzów inteligencją, świeżością pomysłów i żartem sytuacyjnym. Zobaczymy co przygotowali dla nas.

Grupa „Odskocznia” – to lubelska grupa „aktywności kulturalnej”, znana głównie dzięki występom improwizacyjnym. Na ich impro widz ma okazję zobaczyć spektakl, który nigdy nie miał scenariusza (i mieć go nie będzie), wszystko, co stanie się na scenie, będzie zmyśleniem urodzonym w danym momencie, widownia sama zadecyduje, co chce zobaczyć, bawiąc się tym bardziej, im większe wyzwanie postawi aktorom.

Kabaret „Wyjście Awaryjne” powstał przez przypadek w marcu 2010 roku w V Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie z inicjatywy trzech niezbyt przystojnych nastolatków: Kuby Majewskiego, Darka Szpakowskiego i Łukasza Wójcika. Choć natura obeszła się z nim nie do końca łaskawie, to scena ich pokochała. Mają na swoim koncie :
– nagrodę główną XII Wojewódzkich Spotkań Kabaretowych „Kąkolewisko”;
– dwukrotny występ podczas Spotkań Teatralnych Zwierciadła – Krzywe Zwierciadło 2011;
– nagrodę główną II Awangardowego Przeglądu Satyr i Kabaretów „APSiK”;
– liczne występy gościnne, m.in. podczas: „Gali Wolontariatu Europejskiej Stolicy Kultury” , „Weekendu Artystycznego na Kośminku”;
– „Awaryjny Wieczór Mikołajkowy”, czyli autorski wieczór kabaretowy.

Jednak kabaretowcy nie spoczywają na laurach. Powiększyli swoją grupę (w kwietniu 2012 roku do zespołu dołączył Kamil Sakowski) oraz tworzą kolejne wydarzenia. Obecnie w trakcie realizacji znajduje się Kabaretowa Scena Wschodu.A w tym całym bałaganie mężczyznom pomaga się odnaleźć kobieta do zadań specjalnych – Ola Zarzyka, która pełni rolę „kabaretowego menadżera”.

Jeden wieczór, jedna scena ,
mnóstwo atrakcji,
a wszystko to w imię humoru i dobrej zabawy.