6 maja 2013 r.

Wystawa malarstwa i grafiki
studentów malarstwa

Konrada Chwały i Macieja Jasińskiego

Kiedy pasja staje się sztuką

Wystawa składać się będzie z naszych wybranych, autorskich prac, które stworzyliśmy na przestrzeni 3 lat studiowania na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
Nasza twórczość nie ogranicza się tylko do jednej dziedziny sztuki, lubimy eksperymentować. Jednak najbardziej cenimy sobie malarstwo, które wybraliśmy jako specjalizację.
Motywem przewodnim większości prac jest natura i mają one charakter plenerowy, pozostała część jest różnorodna i ma indywidualne zabarwienie.

Jak na każdym wernisażu, tak i u nas nie zabraknie
wina i dobrej sztuki

Weźcie ze sobą znajomych i dobry nastrój!

ZAPRASZAMY!

Konrad Chwała
Urodził się 11 kwietnia 1990 roku w Krasnymstawie, w którym ukończył szkołę podstawową i liceum im. Cypriana Kamila Norwida. Po skończeniu szkoły nie miał zamiaru wiązać się z żadną dziedziną sztuki, pracował dorywczo na budowach i remontach z myślą o szybkiej stałej pracy. W 2010 roku postanowił pójść na studia w Lublinie na Wydziale Artystycznym UMCS – kierunek edukacja artystyczna. Obecnie jest studentem na trzecim roku edukacji artystycznej ze specjalnością malarstwo. Malarstwo, rysunek i grafika komputerowa są to dziedziny sztuki, które stają się powoli jego życiowymi atutami, to pasja, którą nie przestaje poznawać i ciągle rozwija.

Maciej Jasiński
Urodzony 30 października1989 roku w Komarowie-Osadzie, mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego, w którym ukończył Liceum Nr 3 im. Bartosza Głowackiego. Student Wydziału Artystycznego UMCS na kierunku edukacja artystyczna ze specjalizacją malarstwo. Zainteresowanie sztuką wykazuje od najmłodszych lat, stara się nie ograniczać do jednej dziedziny, jednak malarstwo ceni sobie najbardziej. Zaczynał głównie od tworzenia graffiti. Jego pasja z czasem zaczęła dotykać aspektów coraz bardziej związanych z poważną sztuką.